Neden...?

orel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2006
39
0
NEDEN...?????

Sadece tek bir kelime.. Hic dusundunuzmu tek bir kelimenin hayatimizda oynadigi rolu... Her birimiz en azindan gunde kac kere NEDEN..? kelimesini kulaniriz.. bir dikkat edin.. Bu kelimenin arkasindan gelen ilk tepki her zaman ayni degilmi..? Eger bu soru bize yoneldiyse hemen savunmaya geceriz.. Cunki.... Yada bu suali karsimizdaki kisiye yonetiyorsak.. Yine ayni tepki.. CUNKI..

Bir dusunun sadece bu tek kelimeyi kulanmasak.. Soyle bir gozlerinizi kapatin.. Hayattiniz aynimi olurdu.. Gorus aciniz, insanlara olan iliskilerimizi, baska bir boyutta yasayabilme imkani kazanirmiydik..?

Eger sizde boyle dusunuyorsaniz...
Gelin birlikte dusunelim NEDEN ...? kelimesi yerine hangi sekilde kendimizi ifade edebiliriz..?

Sevgi ve Isik dolu bir gun hepinize..

Orel`cim, yazini kahkalarla okudum. Niye mi? Oglumun konusmayi yeni ogrendigi gunleri geldi aklima. Herseyi soruyor surekli de "Nedeeen?" diye bir sorusu oluyordu. Allah`im cildiracak gibiydim. Herseye neden neden...

Gelelim senin konuna; 'Neden' olmasaydi eger 'Keske' olurdu diye dusunuyorum...

Neden boyle oldu?
yerine
Keske boyle olsaydi...

Orel haklisinda neden olmasaydi, kullanmasaydik nicin kullanilirdi belkide
Neden boyle oldu yerine nicin boyle oldu denebilirdi ,
Gerci nicin kelimesinide kullaniyoruz hep soru halindeyiz mesela ben neden evlendim yerine nicin evlendim hatta ne hakla evlendim diye kendi kendime bazen soyleniyorum

Nedende nicinde ayni kapiya cikiyor.. ...Ve bunun yerine keske dersek sadece pismanlik hissini ortaya cikariyor..Fakat eger konusmama ben dusunuyorum ,ben hisediyorumla baslarsak.. ilk basta karsimizdaki soylediklerimizi daha sagduyarli olarak dinliyecek ve bir yerdede bazen savunmaya gecme luzumu gormeyip bizi daha iyi anliyabilme imkani sagliyabilecegiz... bir dusunun sadece tek bir kelime .. fakat yasamimizdaki onemi...

X