NE YAPARSAM YAPAYIM KİLO VEREMİYORUM!

Genelde sigara içenler böyle oluyor da o yüzden sordum.Sigara inanılmaz zararlı ama metabolizmayı çok hızlandırıyor.Benim de etrafımda var da yiyorum yiyorum kilo almıyorum diyenler ,sigarayı bırak öyle konuşalım diyorum.
Valla baslayasim geldi bir an 🥴😁

Merhaba. Derdim bu aralar büyük kilo veremiyorum.:KK43:

Öncelikle rutinim karbonhidrat kolay kolay tükenmiyorum. 3 öğün besleniyorum. En son yemeğimi 4.30da bitiriyorum. Sonrası çay kahve.
1.5 lt su içiyorum.(arttırmam lazım biliyorum ama iş yerinde sık sık wc olayı sıkıntı olduğu için zor oluyor). Diyetisyene gittim işe yaramadı. Kan tahlillerimi yaptırdım sıkıntı yok anlamadım gitti bunlara rağmen nasıl kilo veremiyorum??
kilo vermeye çok odaklanıp bilinç altınıza diyetteyim msjı veriyorsunuz bu da sizi şartlıyor ve olur olmadık sürekli birşeyler yemek istiyorsunuz,su içmem lazım,sebze yemem lazım,şeker olmaz,hareket edeyim derken bir süre sonra hem psikolojik hemde fiziksel olarak çok yorulup rejimi bırakacaksınız,zaten çoğu diyet böyle başarısız oluyor,yapmanız gereken bence 3 öğün değil 2 öğün yemek,3 öğün gerçekten fazla,her öğünün en az 300 kalori olduğunu düşünün 3 öğünde 900 kalori,e birde ara öğün yada meyve,yoğurt,süt desek 1000 oluyor,eğer hareket etmezseniz mevcut kilonuzu korursunuz,ben rejim yapınca hemen kilo veririm çünki belirli bir programım yok,söylim belki işinize yarar,sabah mısır gevreği ve süt,yada kepekli ekmekle tost yada kahvaltılık hafif birşeyler,1 saat sonra şekersiz yada doğal tatlandırıcılı kahve yanında çikolata,öğlen yemiyorum zaten kahvaltıyı 10 gibi yapıyorum,akşam yemeğinı 4.30,5 gibi yiyorum ekmek olmadan makarna yada pilavla yiyorm,yanında fazla sebze yiyorm ve yoğurt her yemeğin yanında muhakkak yiyorum,ama bütün bunların dışında ben çok icecek içerim,su,şekersiz kola,meyve suyu,kahve vs. o yüzden hiç acıkmıyorum,ama herkesin bünyesi farklıdır,önemli olan günlük vitaminlerinizi alıp sağlığınızı bozmadan ilerlemeniz.

Metabolizma hızınıza uygun bir kalori alımı yapıyor musunuz acaba? Çünkü eğer günlük aldığınız net kalori miktarı bir süre bazal metabolizmanızın altında kalırsa vücudunuz kıtlık moduna girer ve kilo veremezsiniz. Aksine vücudunuz sizi hayatta tutmak için kasları parçalayarak enerji üretmeye ve aldığınız tüm besini depolama yönünde hareket etmeye başlar.Nerden bildiğimi sormayın :KK70: Bu sebeple aldığınız ve yaktığınız kalori miktarını takip edebilirsiniz. En doğrusu uzman bir diyetisyenden yardım almak olacaktır tabii.

kilo vermeye çok odaklanıp bilinç altınıza diyetteyim msjı veriyorsunuz bu da sizi şartlıyor ve olur olmadık sürekli birşeyler yemek istiyorsunuz,su içmem lazım,sebze yemem lazım,şeker olmaz,hareket edeyim derken bir süre sonra hem psikolojik hemde fiziksel olarak çok yorulup rejimi bırakacaksınız,zaten çoğu diyet böyle başarısız oluyor,yapmanız gereken bence 3 öğün değil 2 öğün yemek,3 öğün gerçekten fazla,her öğünün en az 300 kalori olduğunu düşünün 3 öğünde 900 kalori,e birde ara öğün yada meyve,yoğurt,süt desek 1000 oluyor,eğer hareket etmezseniz mevcut kilonuzu korursunuz,ben rejim yapınca hemen kilo veririm çünki belirli bir programım yok,söylim belki işinize yarar,sabah mısır gevreği ve süt,yada kepekli ekmekle tost yada kahvaltılık hafif birşeyler,1 saat sonra şekersiz yada doğal tatlandırıcılı kahve yanında çikolata,öğlen yemiyorum zaten kahvaltıyı 10 gibi yapıyorum,akşam yemeğinı 4.30,5 gibi yiyorum ekmek olmadan makarna yada pilavla yiyorm,yanında fazla sebze yiyorm ve yoğurt her yemeğin yanında muhakkak yiyorum,ama bütün bunların dışında ben çok icecek içerim,su,şekersiz kola,meyve suyu,kahve vs. o yüzden hiç acıkmıyorum,ama herkesin bünyesi farklıdır,önemli olan günlük vitaminlerinizi alıp sağlığınızı bozmadan ilerlemeniz.
Bugun tam da bunu yapmaya başladım:)) siz bu şekilde mi kilo verdiniz ne kadar verdiniz? bir de akşam kahve içerken yanında çikolata lokum gibi şeyler 1 tane olma şartıyla tüketiyor musunuz?

Valla baslayasim geldi bir an
Ay sakın öyle mesaj vermiş olmayayım.Ben içip birakanlardanim.20 kilo alsam yine içmem şimdi.İcerken hissetmiyordum ama uzunca bir ara icmeyince ne sacmalikmis diyorum.

Ben sadece 'ya ben yiyorum yiyorum kilo almıyorum' diye hava atanlara istinaden söylemiştim.

X