Nasıl davranmam gerek

lavitabella1

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2017
1.012
1.199
Merhaba
Şu an daha çok yeni bir ilişkim var .hesap öderken kendi ödüyor bana izin vermiyor ancak ben kötü hissediyorum kahve tatlı ödüyorum ben de .
Ama kötü hissetmeyi aşamıyorum karşı taraf onu kullandığımı hisseder mi ? Siz nasıl davranıyorsunuz bu hesap mevzusunda ? eski sevgilim cimriydi çoğu şeyi bana çok görürdü .bu yeni ilişkimde böyle durum yaşamak istemiyorum nasıl davranırsam daha çok değer görürüm ?

Davranma 😅
Ben eşimle sevgiliyken 1 kere ödediğimi hatırlamıyorum, ödediğimi demiyim ya da ödeyebildiğimi.. Anca bi yere ona sürpriz yapmak istediğimde rezerve yaptırıp ödemeye mecbur bırakıyodum kendimi.
Hatta bi kere yine flört zamanımızda lavaboya gidiyorum diyip hesap ödemiştim. Onda bile çok kötü hissedip kızmıştı.
Zaten erkekler gönülden mi veriyor yoksa zorundalıktan mı ödüyor bunu hissettiriyorlar..

Ben ilişkilerde sadece erkeğe yüklenilmesine karşıyım hep o yapsın ne olacak diyenlerden değilim , nişanlıyım ve birini ben ödüyorsam birini nişanlım öder bu bence en dengeli olanı .
Çok değer görme konusuna gelince insanların karakterleri aynı değil maalesef bunu karşınızdaki karaktere göre belirleseniz daha iyi olur ? Nasıl birisi ?

Merhaba
Şu an daha çok yeni bir ilişkim var .hesap öderken kendi ödüyor bana izin vermiyor ancak ben kötü hissediyorum kahve tatlı ödüyorum ben de .
Ama kötü hissetmeyi aşamıyorum karşı taraf onu kullandığımı hisseder mi ? Siz nasıl davranıyorsunuz bu hesap mevzusunda ? eski sevgilim cimriydi çoğu şeyi bana çok görürdü .bu yeni ilişkimde böyle durum yaşamak istemiyorum nasıl davranırsam daha çok değer görürüm ?
Ben kesinnikle kadının hesap ödemesine karşı taraftayım. Alma verme dengesine ters arkadaşım erkeğin fıtratı vermekten geçer, verici, koruyan , güçlü olan. Yaratılış böyledir. Rahat olun siz samimi olun öyle bir beklentisi olup olmadığınıda sorun isterseniz. Bende eşimle nişanlıyken tanışıyorken hiç hesap ödemedim. Halada ödemem kullandığımıda düşünmüyorum😅

Ben kesinnikle kadının hesap ödemesine karşı taraftayım. Alma verme dengesine ters arkadaşım erkeğin fıtratı vermekten geçer, verici, koruyan , güçlü olan. Yaratılış böyledir. Rahat olun siz samimi olun öyle bir beklentisi olup olmadığınıda sorun isterseniz. Bende eşimle nişanlıyken tanışıyorken hiç hesap ödemedim. Halada ödemem kullandığımıda düşünmüyorum😅
Ay valla eski ilişkimden ders aldım yani izin veriyorum ödemesine ama nereye kadar böyle davranırım bilmiyorum geriliyorum açıkçası

Bende eşimle sevgiliyken hiç ödemezdim kullanmadım da ama :) hoş hala ödemiyorum 😂
Yani siz zaten kahve tatlı ödüyormuşsunuz

Merhaba

Esimle sevgiliyken bana hesap odetmezdi. Zorla 1-2 defa odemisimdir o da kavga kiyamet :) hala hesap odemem. Esim yanimdaysa yanima cuzdan da almam 🤣

Hala klasik hesavı erkek öder diye düşünen kadınlar varmış.. Yazık valla. Sen kötü hissetmekle iyi yapıyorsun. Bence otur konuş bir gün o ödesin bir gün sen öde. Bir süre sonra dengeye girer mesele. Kadın kendini daha sevgiliyken ezik konuma sokıyor hesabı devamlı ödeterek. Kesinlikle kendime yediremem bu durumu.. Erkoları bu kadar kral konumuna getirmeyin tepenize çıkarlar sonra.. :KK70:

Hala klasik hesavı erkek öder diye düşünen kadınlar varmış.. Yazık valla.
Yorumumu beğenmemişsiniz, sebebini soracaktım ki sizin yorumunuzu okudum 🙃 yanlış anlaşıldıysam düzeltiyim, hesabı erkek ödemeli düşüncesinde değilim.

Hesap ödetmek erkoları kral konumuna getirip tepeye çıkaracak bi hareket de değil ona bakarsanız, hesap ödetmeye gelene kadaaaar… kızlarımızın yaptığı ne yanlışlar var 🤷🏻‍♀️

Konu sahibi sadece zamanında çok bonkör davranmış, şuan aynı yanlışı yapmak istemiyor. 1 verirse 10 istenmesinden endişe ediyor..

Yorumumu beğenmemişsiniz, sebebini soracaktım ki sizin yorumunuzu okudum 🙃 yanlış anlaşıldıysam düzeltiyim, hesabı erkek ödemeli düşüncesinde değilim.

Hesap ödetmek erkoları kral konumuna getirip tepeye çıkaracak bi hareket de değil ona bakarsanız, hesap ödetmeye gelene kadaaaar… kızlarımızın yaptığı ne yanlışlar var 🤷🏻‍♀️

Konu sahibi sadece zamanında çok bonkör davranmış, şuan aynı yanlışı yapmak istemiyor. 1 verirse 10 istenmesinden endişe ediyor..
Burda kadınların yaptığı yapacağı yanlısları konusmuyoruz ki konumuz erkeklerin kadınlara hesap ödetirse kendilerini küçük düşüreceğini sanması.o sarsılmaz egolarına bir dayanak daha oluşturuyor bu konu :) Bence kadınlar buna müsade ettiği sürece bu düzen kırılmaz. Kadınların dik durup kendi ayakları üzerinde durabildiklerini göstermesi gerektiğini düşünüyorum. Yarın öbür gün ayrıldıklarında kıro erkeklerin eline koz geçmemiş olur böylece. Sonucta her ilişki evlilik ile sonuçlanmıyor..
Ben hiçbir ilişkimde izin vermedim böyle birşeye. Evet ilk randevuda davet eden erkekse öder hesabı ama sonrasında sürekli erkeğin hesap ödemesine izin vermek hem maddi hem manevi başka suistimaller de doğuracaktır. Erkek kendini üstün konumda görmeye başlayacaktır. Dediğim gibi bir denge kurulmalı. Eşitlik mesajını en baştan karşı tarafa vermek lazım nasıl başlarsa öyle gider...
Tabii ki de kendini kullandırmamalı kadın tarafı da ama mantığınıza göre bu sefer de kadın erkeği kullanmış oluyor neticede :)

Tabii ki de kendini kullandırmamalı kadın tarafı da ama mantığınıza göre bu sefer de kadın erkeği kullanmış oluyor neticede :)

Sizin erkeklere karşı bi gareziniz var sanırım, söyllediğim şeyleri evirip çevirip sürekli erkekleri gömüyorsunuz 😅 Bende eşimle 7 ay flört dönemi yaşadım. 7 ayda nereden baksanız 4-5 kere hesap ödemişimdir. Hemde her buluşmada yalvarmama, kasada inatlatlaşmama rağmen.. Ben eşimi kullanmış mı oldum yani 😅 ya da eşim bana hesap ödetmediği için eşit mi değiliz?

Hesap ödemek erkeklere göre de üstünlük göstermek yada kadını ezmek değildir bence. En azından ödediği hesabın lafını yapmayan erkeklerde böyledir bu.. kişiden kişiye değişir.

Merhaba
Hiç de kötü hissetme, arada bir öde yeterli.
Niye kötü hissediyorsun, bir hesap ödemeyle kullanılmak mantığını kim eşleştirdi hiç anlamıyorum.
Siz kahve ve tatlı ısmarladığınızda sevgilinize kullanılıyor musunuz?

Erkekliğin doğasında bu var kazandığını getirmek, almak, paylaşmak koruyup kollamak.
Hiç kendinizi kötü hissetmeyin.
arada bir siz ısmarlayın, örneğin 3 kere o 1 kere siz gibi…

Ya mesela hesap ödemediniz ama arada hediye falan bi şey aldınız mı kötü hissetmiyor muydunuz hiç .
Şöyle hediye aldım tabi ama özel günlerde aldım açıkçası öyle hediyelere boğmadım yani :)
Hissetmedim , ha erkek ödesin kafasında değilim ama senin benim yoktu sonuçta bi eksik olunca bende alabilirdim o da bunu biliyordu
Ama benim eşim yapı olarak hesap ödetmeyen birisi

X