Elektrikli Mutfak Aletleri MUTFAK ŞEFİ , STANDLI MİKSERLER

sudecam

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2012
49
1
Merhabalar.
Bende bir çok kk kullancısı gibi herhangi bir konuda araştırma yaptığımda öncelikli olarak buradaki paylaşımlara bakıyorum. Bu konuda fazla bilgi bulamadığım için ve tecrübelerimi paylaşmayı bir bor bildiğim için geçen hafta boyunca başımdan geçenleri anlatıyorum.
Evde ekmeğimi kendim yapıyorum uzun zaman önce öyle bir karar almıştık. Hazır ekmekler zararlı vs. diye. Ablam amerikada yaşıyor. O kendisine Kitchenaid standlı mikser aldı. Bana da hediye olarak hepsiburada'dan premier muftak şefi almış. Robot geldi açtık baya heybetli ,pembe güzel bişey. Taktık çalıştırdık koku geldi çok kötü. Hamur denedik kokuya rağmen güzel yoğurdu . Kek denedik fiyasko çırpamadı 3 yumurtayı ( sanırım az geldi ) ertesi gün iade ettik . ( bu konuda hakkını vermek lazım hiç sorunsuz iade aldılar ve ertesi gün para hesabımıza iade edildi.)
Düştük yeni mikser peşine ,.. uzun araştırmalar sonucu küçük bir liste oluşturduk.
Kenwood KMX98,Essenso Professeur , Kitchenaid.
Bu üç model neredeyse herbakımdan aynı. Hangisini alayım derken eşim Metro markete gidelim dedi ve orada Kenwood patissier modelini gördüm. O kadar araştırma yaptım hiç görmemiştim o modeli....
Kenwood kmx98 ( fiyatı :1500,00) ile Kenwood patissier ( fiyatı:600,00) arasındaki tek fark sadece pahalı olana opsiyonel kyma aparatı , erişte aparatı takılabiliyor.
Kenwood patissier'i aldım ve gayet memnunum. Kesinlikle büyük paralar verip başka model almaya gerek yok. Kullanmayacağınız aparatlarada para ödemek istemiyorsanız kesinlikle tavsiye ederim. Tek sorun sanırım sadece metro marketlerde satılıyor. biz mağazadaki son ürünü aldık :) resmini ekliyorum .

petiseria.jpg

güle güle kullanın benim de bu standlı mikserler çok hoşuma gidiyor ama parası çok fazla geliyordu, gerçi hala fazla ama en azından alınabilir bir rakam :) metro market yakınımda var mutlaka bakacağım teşekkürler

teşekkür ederim :) 2 aydır kullanıyorum ( yoğun bir şekilde hemde) hala çok memnunum :)
ek özelliklerde keşfettim; mesela patates püresini süper yapıyor. 1 kg patatesi 4-5 dk içinde harika bir kıvama getiriyor.
Birde internette köfte yaptıklarını görmüştüm, içimden yaa bunda köfte yoğurmakla uğraşmam da hadi bi deneyim diye mikserde yoğurdum ve süper bir kıvam oldu. tavsiye ederim, verdiğiniz paranın geri dönüşünü alıyorsunuz.

Güle güle sağlığınızla kullanın Ben de almayı düşünüyorum merak ettiğim sosis aparatıyla içli köfte yapılıyor mu

Ben de Kenwood Mutfak Şefi dün sipariş verdim umarım memnun kalırım. Kıyma aparatı olandan aldım Kurban bayramında lazım olur diye. Ben de kendi ekmeğimi kendim yapmak istiyorum. Umarım muvaffak olurum :hamarat:

3 yil boyunca ekmek yapma makinasi kullandim sadece ekmek yaptim onlarda da hamur yogurma programi var ayni osi gorebilir bir de oyle arastirin osterseniz. ben de oasta birek cok yaparim hemen yogursun cirpsin diye bunlardan dusunuyorum ama mutfakta yerim yok ne yazik ki

Ya bunlara bayılıyorum ben çok hoşlaştım :)
Daha önce sosyal plartformda birçok çekilişine katılmıştım çıkmadı tabi :KK12::KK12::KK12:

Arçelik'in de yeni ürünü çıktı. Deneyebilirsiniz. 1.300 TL civarı fiyattan satılıyor. Kullananlar memnun gibi

X