Muscent deneyimim

- Janna -

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
7 Ekim 2011
13.902
10.707
29
Kızlar denemeyenler varsa hala denesin. Açık parfüm olarak şimdiye kadar kullandığım en iyi marka. Jlo glow ve lancome rose berberanzaya bayıldım diyebilirim. İkiside birbirinden cok farklı kokular aslında. Biri sabun pudra kokusu, diğeri yoğun ağır bir koku. Güllü sakız gibi kokuyor.
Diğer markalar gibi yağlı bir histe bırakmıyor.

Güzel bulduklarımda oldu, maalesef beğenmediklerimde. Deneye deneye almak lazım.
Delina, Cassili, terracota, Goog girl gone bad instagram sayfasında güzel yorumlarına aldanıp almıştım olmamışlar, kullanamadım. Bazıları güzel diyor..herhalde yapım aşamasında yapanlar tam ayarlayamıyorlar bazen. Heleki terracota berbat sakın almayın bence tabi karar sizin.
Royal muska, EL modern muse la rouge, rouge malachite güzeldi. En çok royal muskayı beğendim, sadece kalıcılığı azdı.
Addict to life fena değil diyebilirim.
Narkotic venüs erkeğe daha çok yakıştırdım ilkin ama zamanla parfüm demlendikçe sanırım bana da gider gibi geldi hoşuma gitti.
Coco vanilla da güzel ama yine erkek arkadaşıma verdim. Niche kokular unisex deniyor ama bence daha çok erkeğe giden kokular oluyor. (Dekantta denediğim orjinal Amouge sunshine parfüm de erkeğe daha uygundu..her kadın taşıyamaz..puro kokusu gibiydi, değişik bir kokuydu, kayısı notalarda var ama belli değil, gourmand tarzı deniyor fragrantica yorumlarında ama o da sonradan zaman verdikçe kokuya a evet sanki biraz diyor insan :)
Cocain güzel denebilecek ama ağır bir koku 3 ml lik deneme boyla denenip de büyük boy tercih edilmeli..riskli bir koku. Bu arada kokular ilk geldiklerinde hepsi pek iyi değildi..çok pişman oldum birden çok koku sipariş ettim diye..sonradan 1 ay sonra belki daha fazla demlenince güzel oluyor.

Arkadaşlar muscent den hangi parfümleri alıp memnun kaldınız / veya kalmadınız ? Ve denedikleriniz arasında en çok orjinale benzeyen kokular hangisiydi ? Herkes muscent i çok övmüş, denemek lazım aslında. Bargello dan önceden almıştım alkol kokusu yoğun olduğu için beğenmedim.

Ben de birkaç parfüm denedim
Amouge sunshine- ilk başta tatlı bademli güzel bir koku ama sonradan gelen tütünsü acı bi koku var o tatlılığa hiç yakışmamış açılışı güzel olsa da beğenemedim
L’interdit bu da ağır tatlı bi parfüm sümbülteber kokulu.güzel ama emin olamadığım bi koku yine. Bu arada ilk başta hacı yağı gibi bu ne demiştim bi süre sonra güzelleşti
Dolce gabbana light blue intense - güzel ferah bi koku. Yayılımı çok iyi değil ama
Delina exclusif - tam bir güllü lokum. Ben de kullanamadım
Gucci envy me- bu da ferah güllü bir parfüm aslında tanıdık da bi koku çocukluğumda popülerdi galiba.fena değil güzel bi koku.ama çekici bi koku diyemem daha çok genç kız kokusu
Aslında parfümler gayet kaliteli kokuyor ama ben kendi zevkime göre olanı bulamadım galiba önerilere açığım

X