midesi, bulananalar, buraya

• Konu Sahibi ÇİLEK-79
  • Başlangıç Tarihi
Ç

ÇİLEK-79

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi ÇİLEK-79
arkadaşlar 6 hafta 4 günlük oldu bebişim ama ben bu hafta mide bulantısından mahvoldum. doktor ilaç verdi ama pek faydası olmuyo sadece beyaz leblebi ve çubuk kraker yiyebiliyorum. siz neler yapıyosunuz paylaşırsanız sevinirim.

url=http://pregnancy.baby-gaga.com/]
dev235prs__.png
[/url]

• Konu Sahibi ÇİLEK-79
ayy canım geçmiş olsun. 6 hafta daa çekiceksin o kadar. bende öyleydim böyle bi hastalık hissi mutsuzluk yorgunluk ama geçiyo. su çok kusturuyordu beni onu içemiyorum halada. ama zamanla geçiyor. tadını çıkarmaya çalış.

• Konu Sahibi ÇİLEK-79
Canım naneli şekeri tavsiye ederim.İnan iyi geliyor.Ben sabah bulantıdan kahvaltı yapamadığımda bile ağzıma bi naneli şeker atıyorum.Oldukça hafifliyor bulantım.Birde tuzlu çubuk krakeri çantamdan eksik etmiyorum.

• Konu Sahibi ÇİLEK-79
ay canım inşallah en kısa zamanda geçer.dr.um bana sabah bulantın olursa yatakta biraz daha kal dedi.sonra da ya kuru ekmek ya haşlanmış patates , leblebi, nohut gibi şeyler ye dedi. ya da bulantını ne geçiriyorsa onu ye dedi.bir de saat 11.e kadar kesinlikle su,sıvı içecekler yok dedi.şimdilik bulantım yok.inşallah da olmaz.

• Konu Sahibi ÇİLEK-79
Selam..
Ben 6. haftadan itibaren günde en az 5-6 kez kusuyorum. 8 kilo verdim, çok ama çok yıprandım. Bugün 11 hafta bitti ama en ufak bir azalma yok bulantılarda.. Sanırım bu kadar ağır olunca bulantılar 17. haftaya kadar geçmiyormuş. Ama işte yapacak bir şey yok, çekmek zorundayım. Umarım benden daha şanslı olursun. :)
Selamlar

• Konu Sahibi ÇİLEK-79
arkadaşlar 6 hafta 4 günlük oldu bebişim ama ben bu hafta mide bulantısından mahvoldum. doktor ilaç verdi ama pek faydası olmuyo sadece beyaz leblebi ve çubuk kraker yiyebiliyorum. siz neler yapıyosunuz paylaşırsanız sevinirim.

url=http://pregnancy.baby-gaga.com/]
dev235prs__.png
[/url]

merhaba canim bende 6 hafta 6 gunluk hamileyim benimde bu hafta basladi bulantim cok rahatsiz ediyo beni yemek yiyesim gelmiyo dun dr ma gittim bana bi fitil verdi ama bi ise yaramadi dr bana grisini tuzlu kraker yada eksi biseyler yememi soyledi(zaten tatli bisi yiyemiyorum) ve ozellikle suyu yemeklerden 2 saat once yada 2 saat sonra icmemi soyledi yemekle birlikte kesinlikle su icmememi soyledi bende dun tuzlu ayrani kesfettim o bana ii geliyo dun geceden beri yemek vakitlerinde tuzlu ayran iciyorum ve grisini yiyorum sizede tavsiye ederim

• Konu Sahibi ÇİLEK-79
bende hala mide bulantısı çekiyorum.kendi yaptığım yemeği yiyemiyorum.akşamları oluyor çoğunlukla mide bulantılarım.bazen kustuğumda oluyor.sabah kahvaltısı dışında yemek yiyemiyorum.

• Konu Sahibi ÇİLEK-79
merhaba .....benim kızım 2,5 yaşında.....aynı sıkıntıyı bende çektim...normalde kusmak nedir hiç bilmezdim.....ama 6 ay kesintisiz ilk 4 ayı günde 5-6 kez olmak kaydıyla hep kustum ....ama yine kusucağımı bile bile kendimi aç bırakmamaya çalışıyodum ..zannediyodum ki bebeğim hiç gelişmicek 4 ayda 4 kilo verdim ama kızımın maşallahı vardı hep çok güzel kilo aldı 6 ay bitene kadarda sabahları 1-2 kezden sonra bitti de ....hamileliğimin keyfine baktım....mutfakta iğrenç bir koku vardı sanki .....doğum yaptıktan 2 gün sonra eşim alışveriş yapmış eve geldi. sezeryanlıydım. yataktan koklaya koklaya ve midem bulana bulana evi gezdim ne aldınız işte bu beni kusturan koku diye diye balkonda aldım soluğu bir bakarım ki büyük alolar var ya ....o ama o ne iğrenç koku anlatamam.....benim çamaşır makinam dolayısıyla deterjanda orda mutfakta durur. anldınız mı şimdi benim her mutfağa girdiğimde neden banyoda solğu aldığımı....ilginç dimi ....annemler öldü gülmektennn....bu da bana bi anı kaldı...kızımda 3,750 gr doğdu...hepinizi öptüm...inşallah herşey yolunda gider kızlar kendinize iyi davranın..

• Konu Sahibi ÇİLEK-79
bende su içmeyi nerdeyse kestim su içince kusuyorum.karnım tokken yudum yudum içebiliyorum.bir de farkettim ki acıkınca bulanıyo daha çok.şimdi acıkmaya fırsat vermeden yiyorum yani en fazla 2 saate bir meyve kıraker yemek falan yiyorum inanın çok azaldı bulantım.bence püf noktası aç kalmamak ve fazla sıvı almamak.

ahhh ahhh bende çok çektim bulantıdan.14.hafta bitene kadar başımı yastıktan kaldıramadım ve hep kustum.ama kusacağımı bile bile yedim azda olsa.ama sonra geçti.ama gebelik bu her evresinde bişeyler var.son zamanlardada kas ağrıları kıramplar uykusuzluk kabuslar falan var.ama sonuçta meleklerimiz geliyor.katlanıcaz artık

bende üstü açık hiçbirşey olmamasına rağmen buzdolabını kesinlikle açamıyorum hemen çıkarıyorum o yüzden temel şeyler dışarda zavallı eşim taşıyor dolaba

d.gif
i.gif
k.gif
k.gif
a.gif
t.gif

Kızlar mide bulantısına en iyi gelen şey aç karnına taze sıkılmış limon suyu.... ve ara ara içilen taze sıkılmış portakal suları.. Miğdesi bulanan arkadaşlar sakın kusacam diye su içmemezlik yapmayın.. Hamile bayanların günde en az 8 bardak su içmesi gerekiyormuş. İnşallah yardımcı olabilmişimdir.

X