Mide İlaçlarını Kullananlar Bakabilir mi?

Bana niye mide koruyucu ve gaviscon vermedi. 2 antibiyotik ve Bizmopen dışında bişey vermedi. Mide koruyucu yok. 9 gündür kullanıyorum. Mide koruyucu olmadan. Umarım mideme zarar vermemişim. Ağrı oluyordu ama ben ilaçların yan etkisine bağlıyorum. Bugün itibariyle 9 gündür helikobakteri ilaçları korumasız alıyorum. Umarım sonradan acısını çekmem. Daha önce mide koruyucu alıyordum. Helikobakteri çıkınca başka ilaçlara geçtik. Eskisini kullan diye bişey söylendi. İnşallah mideye bişey olmaz. Allah yardımcımız olsun.
onlar çok ağır ilaçlar mide koruyucu nasıl vermediki hemde günde 2 kere içiceksin dedi bana özellikle ben istanbul pendik marmara eğitim ve araştırma hastanesine gidiyorum.çok memnun kaldım doktorumdan

Arkadaşlar merhabalar. Kan tahlili sonucum aşağıda sunulmuştur. 10 gün önce Helikobakteri ilaçlarını kestim. Şuan sadece mide koruyucu lansor alıyorum. Doktor ferritun ve B12 vitamin değerlerimin çok eksik olduğunu söyledi ve bunun nedenini bulmak için kolonoskopi önerdi. Bunun nedeni mide koruyucu ilaç olabilir mi? Sizde de bu değerlerde düşme oluyor muydu? Yükseltmek için ne yapıyordunuz?
Bu arada kulak çınlaması da inanılmaz derece arttı. Bir saniye bile durmuyor. Kulak çınlamasınin sebebi bu vitamin eksikliklerinden kaynaklanıyor olabilir mi,?

Demir (Serum/Plazma)
Sonuç:127
Normal Aralık: 33-195

Demir bağlama kapasitesi
Sonuç:230
Normal Aralık: 125 - 345

Ferritin (Serum/Plazma)
Sonuç:29,5
Normal Aralık: 30 -400

HGB
Sonuç 15,0
Referans Değeri 12.0-18.0

WBC
Sonuç 3,26
Referans Değeri 4.50-10.50

NE%
Sonuç 41,9
Referans Değeri 50-70

NE#
Sonuç 1,37
Referans Değeri 1.8-8

MO#
Sonuç 0,21
Referans Değeri 0.3-0.8

MCHC
Sonuç 31,8
Referans Değeri 32-36

LY%
Sonuç 50,2
Referans Değeri 20-40

B12
Sonuç:123
Normal Aralık:212 - 911

20 gün öncesine göre B12 yarı yarıya, ferittin ve wbc de 1 er puan düşmüş.
bana bir sürüde vitamin yazdı bu ilaçlarla birlikte. kan ilacı,B12 , folik asit,D vitamini 6 ay kullanıcaksın dedi hala içiyorum.

bana bir sürüde vitamin yazdı bu ilaçlarla birlikte. kan ilacı,B12 , folik asit,D vitamini 6 ay kullanıcaksın dedi hala içiyorum.
Teşekkür ederim. Sana da geçmiş olsun. Biyopsi sonucu çıkmadan önce yaklaşık 3 hafta kullandım. Biyopsi sonucu çıktıktan sonra başka ilaçlar kullandık. Bahsettiğiniz ilaçların aynısı. Herhalde doktor da evde vardır diye bahsetmedi ya da bahsetmiştir ben duymadım. Eczacı da behsetmedi ve recete de ne yazıldıysa aynısı verdi. Yaklaşık mide koruyucu olmadan 9 gün o ilaçları kullandim. Sonra bir doktor arkadaşım uyardı ve kalan 5 günde ancak mide koruyucu kullandım. Şunu söyleyeyim pert oldum. 10 kilo verdim. Nefes darlığı vardı kullanırken da arttı. Halsizlik. Şuan sadece mide koruyucu lansor alıyorum. O da vitaminleri öldürüyor herhalde. Çünkü bakteri ilaçlarını ve de lansor isimli mide koruyucu ilacı kullanmadan
önce bütün değerlerim normal iken şimdi hepsi dipte. Ben bu düşüşü bu mide koruyucu ilaca bağlıyorum.
Kulak çınlaması helikobakteri ilacını bıraktıktan sonra ve mide koruyucu ilacını kullandıktan sonra bir saniye bile durmamış.

onlar çok ağır ilaçlar mide koruyucu nasıl vermediki hemde günde 2 kere içiceksin dedi bana özellikle ben istanbul pendik marmara eğitim ve araştırma hastanesine gidiyorum.çok memnun kaldım doktorumdan
Teste Giderken 10 gün öncesinden mide koruyucu almaman gerekiyormuş. Benim haberim yoktu. Geita testi verdiğim gün bile mide koruyucu aldım.Doktor bişey olmaz dedi ama ben sonuca güvenirliğine inanmıyorum. Üre üfleme testi de en güvenilir test ama o da Batman da yok. Velhasıl herşey çorba oldu. Bu hastalık yüzünden çok çektim. Allah düşmanıma bile bu ve buna benzer hastalık getirmesin ve herkese şifa versin.

Umarım mideme ve diğer organlara zarar vermemisim. Ondan çok korkuyorum. Ultrasona girdik. Midemde ödem yani yara devam ediyor dedi. Mide koruyucuya devam. Başka bir şey de söylemedi.

Arkadaşlar bu 14 günlük helikobakteri ilaçlarını kullanıp bıraktıktan sonra daha kotu olan var mı?
Daha önce midemde ağrı yoktu ama şimdi mide ağrısı ve sırt ile bel ağrısı başladı. Sağ karın ağrısı. Ultrasona girdim."Midedeki ödem devam ediyor. " diye ibare vardı. Doktor mide koruyucuya devam. Yalnız benim daha önce olmayan ağrı artmaya başladı. Belimi arabada koltuğa yaslayamiyorum. Bel fıtığı bende yok. Doktora söyledim.Bana ortopediye git. Belki fıtık var sende.
Bu durum bakteri ilaçlarını kullandıktan sonra başladı.

X