Onkoloji - Kanser ve Türevleri Meme kanseri hakkında bilgisi olanlar yardım etsin lütfen

İnşallah bizim raporda da biyopsi önerilmiş. İnsan direkt karşılaşınca çok panik oluyor ya teşekkür ederim
Biyopsi sonucuna göre kaçınca evre olduğu netleşir evet haklısınız insan beklemediği bir şeyin içine düşünce panik oluyor ama hiç korkmayın Allahın izni ile gelip geçer bende çok korkmuştum gunlerce stresten aglamaktan helak olmuştum çok şükür geçti gitti inşallah en kısa zamanda yakınınızda sağlığına kavuşur

Çoooook teşekkürler siz böyle anlatınca insan gerçekten rahatlıyor ilk rapor geldiğinde bir telaş ediliyor da erken teşhis edilince sizin de dediğiniz gibi çok da panik yapılacak bir durum yok sanırım. Siz tedaviyi aldıktan sonra başka herhangi bir sıkıntı olmadı değil mi? halsizlik, yorgunluk kalmadı?
Dediğim gibi tedavi aldığım günün sonrası 2-3 gün yorgun oluyordum. Evde dinlenmem gerekiyordu. Sonra toparlayıp işe gidiyordum. İlaca göre etkisi değişiyor birde. Sadece bende Tüm tedavi bittikten sonra 4-5 boyunca eski enerjim çok olmadığını farkettim . O da sonra geçti. Tedavi bittikten sonra yediklerine dikkatvetmek ve bol bol spor yapmak gerekiyor.

Dediğim gibi tedavi aldığım günün sonrası 2-3 gün yorgun oluyordum. Evde dinlenmem gerekiyordu. Sonra toparlayıp işe gidiyordum. İlaca göre etkisi değişiyor birde. Sadece bende Tüm tedavi bittikten sonra 4-5 boyunca eski enerjim çok olmadığını farkettim . O da sonra geçti. Tedavi bittikten sonra yediklerine dikkatvetmek ve bol bol spor yapmak gerekiyor.
Ben de emar çekindim bu akşam

merhaba kızlar benim de koltuk altımda şişlik var ama kolumu kaldırdığında kaybolan ama normal bıraktığımda fazlalık çıkıntı gibi duruyor sol tarafta sadece istanbulda özel cerah muane olucam hangi hastane önerirsiniz acil yardım

Evet canım ameliyat ile kitleyi aldılar temizlediler. Grade i var ise yani yayılım hızı oluyor Kemo ve radyoterapi veriyorlar mutlaka. Grade 1 ile 5 arasında oluyor. Benim grade 3 idi. Grade in yüksek olması tümörün ne kadar agrasif okduğunu gösteriyor. Ama grede var ise mutlaka veriyorlar kemo.
Bu hastalık ne kadar erken tespit edilirse ilaç dozu da o kadar düşük oluyor, ve a etkileniyorsun. Ben 3 haftada 1 kemo alıyordum ve öyle haftalarca yatak döşek yatmıyordum. Kemo aldığım gün işten 3 gün izin alıp dinleniyordum. Vücut yorgun oluyor ve bulantı oluyor. 3. Günden sonra toparlıyordum zaten. Zaten ilk kemodan sonra 2.-3. Kemo İçin vücut ilacı tanıyor ve yan etkileri de azalıyor. Tüm Tedavim süresince toplasan afedersin 1 defa kusmuşumdur.
Kemo etkisini azaltacak hiç bir bitkisel ilaç ya da çay kullanmamı istemedi doktorum. Ben de kullanmadım. Sadece şampuan macun el sabunu o dönem bebek ürünleri kullandım

Çok geçmiş olsun şimdi nasılsıniz bende usg de 4a çıktı sonra 4b çıktı bugün biyopsi oldum kitle vardı sonucu bekliyorum dua edin lütfen ama mr çekilmedim mr istemedi Dr direk biyopsi yaptı

Çok geçmiş olsun şimdi nasılsıniz bende usg de 4a çıktı sonra 4b çıktı bugün biyopsi oldum kitle vardı sonucu bekliyorum dua edin lütfen ama mr çekilmedim mr istemedi Dr direk biyopsi yaptı
Teşekkür ederim size de çok geçmiş olsun. Umarım sonucunuz iyi çıkar🙏🏻🙏🏻Rabbim tüm hastalara şifa versin 🙏🏻🙏🏻 ben de biyopsi sonucundan sonra ameliyat a karar vermişti doktor. Ameliyat öncesinde meme mr ı çektirmiştim. Öyle hatırlıyorum. Şüpheli gördüğü için biyopsi almış biyopsi sonrası ameliyata karar vermişti ameliyat tan sonra asıl sonuç gelmişti ben de. İnşallah sonucunuz tertemiz çıkar

Teşekkür ederim size de çok geçmiş olsun. Umarım sonucunuz iyi çıkar🙏🏻🙏🏻Rabbim tüm hastalara şifa versin 🙏🏻🙏🏻 ben de biyopsi sonucundan sonra ameliyat a karar vermişti doktor. Ameliyat öncesinde meme mr ı çektirmiştim. Öyle hatırlıyorum. Şüpheli gördüğü için biyopsi almış biyopsi sonrası ameliyata karar vermişti ameliyat tan sonra asıl sonuç gelmişti ben de. İnşallah sonucunuz tertemiz çıkar
Amin amin Rabbım büyük inşallah ter temiz çıkar .
Ne amaliyat oldunuz Parça mı yolladıniz sonucunz nasıl
Biyopsi den sonra meme şuan ağrıyor bende mi önce mr çekseydim acaba

X