Matematik Korkum

Kedydelisii

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2021
275
263
Herkese merhaba,
Arkdaşlar bu yıl adalet bölümünden mezun oldum açıköğretimden 2 yıllık bir bölüm. Şimdi DGS sınavına hazırlanıyorum henüz sadece Türkçeye başladım(DGS 100 soru;50 matematik 50 Türkçe şeklinde) Lisedeyken eşit ağırlık mezunuyum ama matematiğim hep kötüydü zaten,sözelde kendime güvenim tam.Adalet bölümü de sözeldi iki yolda bitirdim şükür ,şu anda da Ankara üniversitesi gazetecilik bölümü öğrencisiyim onda sözel :) Ama benim amacım hukuka geçmek çok istiyorum hukuk okumayı ve matematik gözümü korkutuyor. En son lisede gördüm 13 yıl filan oldu yAni. 4 işlem dışında temelim yok sıfırdan özel ders alacağım sizce kavrayabilir miyim ? Ciddi stres yaptım sayısal konusunu geçmişte de kötü olunca matematik. Tabi geçmişte devlet okulu yetersiz eğitim benim o yaşlardaki üzerine düşmemem kavak yelleri vs :KK43: şimdi üzerine düşerim uğraşırım yapabilir miyim sizce? Yoksa sayısal zekam yok ise çabalasam da olmaz mi ?

Eşim de adalet mezunu ve hukuk için dgs'ye girdi. Matematiği kötüydü sizin gibi. İlk sene kendi hazırlandı olmadı. İkinci sene pandemiye denk geldi bilinen bi dgs kursunun online paketini aldı. Özel de olsa kazandı hukuk şükür. Yani özel ders alacaksanız, hedefiniz buysa ben yapabileceğinize inanıyorum

Eşim de adalet mezunu ve hukuk için dgs'ye girdi. Matematiği kötüydü sizin gibi. İlk sene kendi hazırlandı olmadı. İkinci sene pandemiye denk geldi bilinen bi dgs kursunun online paketini aldı. Özel de olsa kazandı hukuk şükür. Yani özel ders alacaksanız, hedefiniz buysa ben yapabileceğinize inanıyorum
Ben de özel de olsa yazacağım :) ama matematik inanılmaz gözümü korkutuyor eğitim hayatım boyunca başarısız olunca bu derste ,kendime önyargım var çok teşekkür ederim bir benze umut serptiniz içime 🥰🙏🏼

Ben de özel de olsa yazacağım :) ama matematik inanılmaz gözümü korkutuyor eğitim hayatım boyunca başarısız olunca bu derste ,kendime önyargım var çok teşekkür ederim bir benze umut serptiniz içime 🥰🙏🏼
Valla herkes bir yerde sıfırdan başlıyor. Kimi lisede kimi mezuniyette kimi 40'ından sonra. O yüzden içiniz rahat olsun bir hedefiniz olduğu sürece ona uygun çalışacağınız için her şeyi yaparsınız 🧡

X