Onkoloji - Kanser ve Türevleri Mamografide sonuç BI-RADS 5 ise kesin kanser mi demek?

Öncelikle çok geçmiş olsun. Benim annem de göğüs kanseriydi. Ben o zamanlar 13 yaşındaydım. 4 kız kardeşin en büyüğü. En küçüğümüz 1,5 yaşındaydı. Çocuktuk sakladılar bizden. Annem 11 gün yattı hastanede. Ve ben 11 gün annemi öldü sanarak yaşadım. Herkes ağlıyor, Kuranlar okunuyor, herkeste bir matem havası. Annem hastaneden geldi. Ağlayan üzülen herkesi etrafımızdan uzaklaştırdı. Müthiş bir moralle ailece kenetlendik. 5 yıl sürdü tedavi ve şükürler olsun Annem yendi. Şu an 27 yaşındayım. Yaşananlar zordu falan ama iğne ilaç bi yere kadar önce moral lazım arkadaşım. Biz bunu moralle yendik. Annem asla hastalığı kabul etmedi. Siz de öyle yapın. Ona şakın hasta muamelesi yapmayın. Etrafta negatif enerji veren herkesi uzak tutun.

Oysa benim daha
Aynı yaşanmışlıklar, aynı korkular, aynı üzüntüler.. Çok zor, çok..
Bende annemin meme kanseri olduğunu öğrendiğim gün evlere sığamamış, sokaklarda ağlamış durmuştum. Konduramıyor ki insan, tek senin başına geldiğini sanıyorsun. Oysa ki bu hastalıkla savaşan öyle çok insan var ki.. Sonra sonra kabullenip, mücadeleye güçlü olmaya başlıyorsun..
Metastaz yapıp yapmadığını öğrenmek için PET e girebilir anneniz. Doktorunuz daha iyi yönlendirir tabii sizi. Emarda metastaz belli oluyor mu bir bilgim yok.
Annemin 2.kür kemoterapisi bitti çok şükür . Sanırım 6 kür daha alacak. Kemoterapi ameliyattan daha zor ama Allah yardım ediyor, güç kuvvet sabır veriyor.
Annenizin moralinin düşmesine izin vermeyin. Yanında olun. Bunun bir süreç olduğunu, tedavisinin olduğunu, geçip gideceğini söyleyin. Sadece zaman ve sabır.
Hayırlı geceler diliyorum. Lütfen güçlü durun. Anneniz iyileşecek, inanın. Allah tez zamanda şifalar nasip etsin, annenize, anneme ve tüm hastalara... Amin.
teşekkür ederim, inşallah geçecek, bu hafta ameliyat olacaktı. Byopsi sonucu çıkmadı haftaya kaldı. Beklemek çok zor. İnşallah daha ileri evre değildir.neler yemesi gerekir? Nasıl beslenmeli?

Yapay hazır gıdalardan uzak dursun sadece mümkün olduğunca hormonsuz organik gıdalar yedirmeye dikkat edin bol meyve yedirin ama bize doktor mor lahana asla yemesin demişti. Hücre çoğaltıcı etkisi varmış kanser hücrelerini de çoğaltır dedi uzun süre annemin salatasını ayrı yapmıştık. Kefir içmesi iyi oldu çünkü kürler ilaçlar kemikleri baya zayıflattığı için yoğurt kefir bol tüketmeli bu dönemde

Oysa benim daha

teşekkür ederim, inşallah geçecek, bu hafta ameliyat olacaktı. Byopsi sonucu çıkmadı haftaya kaldı. Beklemek çok zor. İnşallah daha ileri evre değildir.neler yemesi gerekir? Nasıl beslenmeli?

Bizim de biyopsi sonucu çıkması iki haftayı bulmuştu. Ameliyatı gecikmişti. Çok stresli zamanlardı.
Annemin göğsü komple alındı. Bu annemin kendi tercihiydi. Lenfleri temizdi. Pet'e girdi vücutta herhangi bir metastaz çıkmadı çok şükür.
Şuan kemoterapi gördüğü için bulantılardan dolayı pek iyi yiyemiyor. Tatlıdan uzak duruyor. Yeşil salata çok yiyor. Kırmızı et, balık yemeye çalışıyor. Mevsim sebzesi meyvesi yiyor. Bizde durumlar böyle şimdilik..

Annem bugün ameliyat oldu, gögüs koruyucu yaptılar. Ultrason ve mamagrofide lenflerde gözüküyordu, fakat lenfler temiz çıkmış.bu nasıl olabiliyor. ?Çok sevindik.Sadece memedeki kitleyi almışlar.

Merhaba benim annemde yıllardır kitle vardı göğsünde, bu sebepten 6 ayda bir kontrole gidiyoduk fakat dün ultrason sonucunda birads 4a çıktı ve doktor tümör var kötü huylu olabilir dedi. Bunun için ilaçlı mr çekilecekmiş. Duyduğumdan beri inanılmaz derece yıkıldım hiç beklemediğimiz bişeydi rutin kontrol diye gitmiştik. Bu birads 4a hakkında bilgisi olan varmı yardımcı olurmusunuz ?

Merhaba benim annemde yıllardır kitle vardı göğsünde, bu sebepten 6 ayda bir kontrole gidiyoduk fakat dün ultrason sonucunda birads 4a çıktı ve doktor tümör var kötü huylu olabilir dedi. Bunun için ilaçlı mr çekilecekmiş. Duyduğumdan beri inanılmaz derece yıkıldım hiç beklemediğimiz bişeydi rutin kontrol diye gitmiştik. Bu birads 4a hakkında bilgisi olan varmı yardımcı olurmusunuz ?
https://www.kadinlarkulubu.com/forum/threads/mamografide-bi-rads-siniflandirmasi-nedir.1073887/

X