Anaokulu, okul öncesi, kreş yorumları Maltepe Kreşler Hakkında Genel Bilgi

Lovaa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2017
2
0
Merhaba hanımlar .size maltepe Zümrütevlerde bulunan kreşler hakkında edindiğim deneyimlerden bahsetmek isterim umarım faydalı olur.

Belit:Belit butik tarzda işletilen ve ev ortamına çok yakın koşullar sağlayan sıcak bir yer.Sanırım 3 sınıf var.uyku için ayrı yerleri yok sınıflar kullanılıyor.Güleryüzlü bir müdiresi var.Gittiğimde yemek saatine denk geldim.Herşey şeffaf.Bekleyin yemekhaneye haber verelim sınıfa haber verelim uygun mu die birşey yok.Bahçesi geniş ama biraz bakımsız ya da ben mevsimine denk gelmedim.Tek katlı sevimli bir yer.olumsuz ya yanları ise temizlik ve yemeğe aynı bayanın bakması.Tek kişi hem ikisine koşturuyor hem sabah öğretmenler gelene kadar çocukları oyalıyor hem öğretmen çocukları lavaboya bez değişimine götürdüğünde sınıfı idare ediyor.Tel kişilik dev kadro yani :) 10 küsür öğrenciye tek öğretmen var bu büyük eksiklik.Yemekhane de 3 yaş grubundan 10 küsür çocuğu bir öğretmen toplamş etrafına olaya da baya hakim yemek yediriyordu :) diğer olumsuzluk ise genel temizliğin çocuklar kreşyeyken yapılması.Gittğimde buna denk geldim .Kapı baca açık süpürge makinesi baya baya temizlik vardı . Çocuklar bunu çekmek zorunda değil bence.Bence belit in genel anlamda personel ve öğretmen eksiği var.Bu da giderilebilecek bir durum.Yoksa çocuğumu buraya kaydettirebilirdim.

Çağın Öncüsü:Çağın öncüsüne oğlumla birlikte gittim.Burda da sizi güleryüzlü bir müdüre karşılıyor.Hemen çocuğunuzla ilgileniyor.İlgi ve alaka güzel.Orda da biraz aile ortamı var sanki.2-3 yaş öğretmenlerinden kızıl saçlı bir bayan vardı çocukları çok sevdiği belli hemen sahipleniyor çocuğu ön görüşme aşamasında bile.Büyük bir bahçesi var arka tarafta öndeki bakımsız park sizi yanıltmasın.Müdire her türlü yaklaşıma açık çocuğunuz şunu yemezse başka bişey yaparız vs.orda da gittiğinizde hemen size heryeri gezdiriyorlar.Gizli saklı bekleyin müsait olsun yok.İki bayan işletiyormş.Uyku odasına orda bulunan bir dede varmş ahşaptan küçük yataklar yapmş çok güzeldi.Fiyatları makul.Fakat bina bana açıkçası bakımsız geldi.Ayrıca binada bir çok atıl alan var oda içinde oda var sanki.Benim oğlum bi saklansa sanki bulamam orda :) Güleryüzlü hoş sohbetli insanlarla tanştm ama benim için sınıflar bina da önemli bu yüzden yazdırmadm.

İdea Çocuk Akademisi : ------

Küçük Şeyler:Küçük şeylere kalabalık bir arkadaş grubu ile gittim hepsi bayıldı.Eşimle yalnız da gittim çocuğumu da götrdm.Müdiresi Eser Hanım inanılmaz anaç biri.ilk gidişimde Kıştı çocuğunuza yazık dedi çok hastalanır bakıcı ile devam edin havalar ısınınca getirin.Dedim tamm ticari gaye yok burda.Sonra tekrar tekrar gittim hep Eser Hanım ın sıcak ve sakinleştirici tavrıyla karşılaştm.Karşsında anne baba olduğnun ve bu insanların en değerli vrlıklarını emanet ettiklerinin farkında olarak konuşuyor.Binası yeni.Temizlik saatine denk geldim brinde.çocuklar yemekhaneye gidince hemen hızlı bir temizlik yapılıyor.Uyku odası sanırım 2 tane.Özellikle alt kattaki sınıflara bayıldm.tabi binanın yeni olmasınn etkisi var.2-3 yaş öğretmeni Esma Hanm dı sanrm merhametli ve güleryüzlü.en önemlisi oraya bir çocuk girdiğinde onun küçük bir çocuk olduğunun farkında olarak ilgi ve Güleryüz gösteriliyor.
Benim genel olarak deneyimlerim bunlar.Umarm faydalı olur.İyi kreş bulmanın ne kadar zor olduğunu anladm.Allah çocuğu olan herkesin yardımcısı olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar , ben buraya yeni üye oldum. Belit Anaokulu ismini görünce dikkatimi çekti ve yazınızı büyük bir keyifle okudum. Benim kızım da geçen sene harika bir törenle Belit Anaokulundan mezun oldu. Evet müdüresi ve aynı zamanda çocukların ingilizce ve almanca öğretmeni Hande Teacher çok tatlı ve güler yüzlü, candan bir insan. Yazınızdan anladığım kadarı ile siz eski halini ziyaret etmişsiniz okulun. Ben resimlerinden gördüm eski hallerini. Şuan iki katlı 7 sınıflı , jimnastik odası olan kış için oyun sınıfı bulunan 15 16 personelli kocaman bir okul olmuş durumda. Yoldan geçerken kızımın okulu görüp bahçesine girmek istemesi ile başladı maceramız. Herhangi bir kayıt yoktu aklımızda ama içeriye okadar güzel davet edildik ki geri çevirmek ne mümkün :) İçeride ki güler yüzlü öğretmenler, bizi enerjisi ile neşemizi iki katına çıkaran iki ortak. Öylesine memnun kaldık ki kayıt yaptırıp çıktık. :) Ve iyi ki kayıt yaptırmışız. Tahminimce şuan çocuğunuz ilk okulda ama bir gün geçerken uğramanızı hatta ben sadece çayınızı içmeye geldim diyerek sohbet etmenizi isterim. Çocuğunuzu tekrar anaokuluna kayıt ettirmek isteyeceksiniz :)) Bu arada okulun adı Kurallı Belit Anaokulu olarak değişmişti bizim zamanımızda ama sahipleri aynı kişiler.

X