Onkoloji - Kanser ve Türevleri Malign over ca yumurtalık kanseri

fatmacan23

Üye
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2013
7
1
34
Merhaba arkadaşlar annem 65 yaşında ve yumurtalık kanseri oldu.
geçen haziran 26 sında ameliyat oldu.rahim ve yumurtalıklar alındı.bu arada bende hamileyim ve doğuma 2 ay var.annem biraz iyi oldu bu 2 ay içerisinde ağustos 22 sinde bir oğlum aldu rabbim bağışlarsa,neyse ekim ayında annemde idrar tutamama, karın ağrısı,halsizlik ve iştahsızlık başgösterdi.o doktor senin bu doktor benim eşim (dayımoğludur aynı zamanda) götürmeye başladı.k.d.uzmanları bulamadılar en son patolojide MALİGN OVER CA II EVRE teşhisi koyuldu.
kasım ayından bu yana 3 defa kemo terapi gördü.
ama eşim anneme her akşam 12 çeşit karışım yapıp veriyor güç kuvvet versin diye. ama bu arada en büyük ilaç oğlum oldu.
nenesine bi gülümsemesi bi bakışı en büyük ilaç. zaten bu gibi hastalara en iyi ilaç moral ve motivasyon.
saçlarıda döküldü annemim iyileşirse yeniden çıkacak.
şu anki moralimiz oldukça yüksek
ilk duyduğumuzda ne yapacaz diye çaresiz ağladık eşimle birlikte.
kolay değil bi evde hem bebek hem kanserli bir hasta.
düşünün karşınızda bir açan gül birde solan gül
ALLAH'ıma binlerce şükür şu an çok çok iyi eski halinden eser yok iyiye gidiyor.
bu hastalık hakkında gezmediğimiz site kalmadı.
ayrıca direkten dönenlerin yaşam tarzlarınıda araştırdık bilgi edindik ne yerler ne içerler.
haftaya C A değerlerine bakılacak şu anki kan testide normal çıktı

RABBİM TÜM HASTALARIMIZA ACİL ŞİFA EYLER İNŞALLAH

AMİN

ELAZIĞ'DAN SEVGİ VE SAYGILARIMLA

Çok geçmiş olsun.

Allah annenizi, bebeğinizi ve tüm sevdiklerinizi size bağışlasın inşallah..

Eşinizin 12 çeşit ne tür bir karışım uyguladı acaba?

çok geçmiş olsun.

Allah annenizi, bebeğinizi ve tüm sevdiklerinizi size bağışlasın inşallah..

Eşinizin 12 çeşit ne tür bir karışım uyguladı acaba?

öncelikle teşekkür ediyorum
her akşam bir büyük fincanda
1- 1 tatlı kaşığı:karakovan balı
2 -1 tatlı kaşığı çiçek balı
3- 1 talı kaşığı harnup pekmezi
4- 1 çay kaşığı keçi boynuzu tozu
5- yarım çay kaşığı zerdeçal
6- 1 çay kaşığı çörek otu tozu
7- 1 çay kaşığı çekilmiş acı badem
8- yarım çay kaşığı zencefil tozu
9- 1 adet bıldırcın yumurtası veya halis köy yumurtası
10- bazen yarım çay kaşığı tarçın
11- hap büyüklüğünde saf propolis
12-1 çay kaşığı saf arı poleni
13-1 fincan süt

bunlara ek her akşam bir kucak dolusu sevgi ve moral

2 aydır her akşam bunları fincanda karıştırıp üstüne süt ilave edip veriyoruz
propolisi ise hap büyüklüğünde yutuyor

sabahları ise aç karnına bir fincan süte polen bıldırcın yumurtası ve bal ilave edip içiriyoruz

şifa niyetine inşallah iyi olur hastalarımıza

öncelikle teşekkür ediyorum
her akşam bir büyük fincanda
1- 1 tatlı kaşığı:karakovan balı
2 -1 tatlı kaşığı çiçek balı
3- 1 talı kaşığı harnup pekmezi
4- 1 çay kaşığı keçi boynuzu tozu
5- yarım çay kaşığı zerdeçal
6- 1 çay kaşığı çörek otu tozu
7- 1 çay kaşığı çekilmiş acı badem
8- yarım çay kaşığı zencefil tozu
9- 1 adet bıldırcın yumurtası veya halis köy yumurtası
10- bazen yarım çay kaşığı tarçın
11- hap büyüklüğünde saf propolis
12-1 çay kaşığı saf arı poleni
13-1 fincan süt

bunlara ek her akşam bir kucak dolusu sevgi ve moral

2 aydır her akşam bunları fincanda karıştırıp üstüne süt ilave edip veriyoruz
propolisi ise hap büyüklüğünde yutuyor

sabahları ise aç karnına bir fincan süte polen bıldırcın yumurtası ve bal ilave edip içiriyoruz

şifa niyetine inşallah iyi olur hastalarımıza

Amin inşallah şifa bulur.

Biz de yazdıklarınızı kısmen farklı şekillerde kullanıyoruz. Örneğin zencefil ve keçiboynuzunu hazırladığımız bir karışım çayında kullanıyoruz. Propolisi damla şeklinde içme suyunda kullanıyoruz. çörek otu ve kayısı çekirdeğini çekip yoğurtla birlikte veriyoruz.

Isırgan otu çayını da öneririm. Bağışıklık sistemini güçlendirmede yardımcıdır.

Tedbir bizlerden takdir Allah'tan.

Allah sağlıklı uzun ömürler nasip etsin inşallah.

Sağlıcakla kalın...

çok şükür tahlillerimizde ca 125 ilk başlarda 114 idi dün itibari ile cs 125:5 e indi rabbim herkese şifa verir inşallah

fatmacan hanım öncelikle acil şifalar hepimize benim annemde over kanseri 3 evre 1 buçuk ay önce ameliyat oldu malesefki kötü huylu cıktı ve bugün 2. kemo almaya ankaraya gitti benim size ve bilenlere varsa sorum olacak kemonun cevap verip vermedigini nasıl anlaşılıyor ve sizin anneniz şimdi nasıl saglığı umarım atlatmıştır acil sifalar

kemo alan kişiler bitkisel ot almadan doktora danışmalı diye duymuştum..kemonun etkisini bozan bitkisel ürünler varmış...kullanmadan önce doktorunuza danışın...kendi doktorum bana her şeyi yasaklamıştı...ağrılar için akupunktur tedavisi uygulandı..immunsistem için kendisi bazı ilaçlar verdi...bilginiz olsun..tanrı sizinle olsun...

merhaba arkadaşlar
10 gün kadar yoktum. doktorumuzun istemesi üzerine elazığ nükleer tıp dan bir film daha çektik şubat ayının 13.de ertesi gün filmler ile elazığ fırat üni. ye eşim annemi götürdü. doktorun eşime bi bakışı varmış o kadar olur yani şaşırmışlar orada bulunan diğer doktorlar ile kanser hemen hemen yok gibi birşey inanılmaz bir gelişme dediler.ve geçen cuma 5.ci kemoyu aldı doktor ayın 7 martında 6.cıyıda alsın sağlama bindirelim demişler ondan sonrada lenf bezlerinnde egerki bişey varsa ufak bir operasyonla alacaz demişler ha bu arada anneme sadece yasak olarakdan çiğ sebze ve greyfurt yasağı vardı . şuan sadece greyfurt harici daştan yumuşak ne varsa yiyebilir ilk başta ca114 iken şu an 5 veya dahada altı olabilir. 8 aylık çilemiz bitti bitecek çok şükür.

bu işin ilacı SABIR SEVGİ MORAL

kalın sağlıcakla arkadaşlar.....

fatmacan hanım öncelikle acil şifalar hepimize benim annemde over kanseri 3 evre 1 buçuk ay önce ameliyat oldu malesefki kötü huylu cıktı ve bugün 2. kemo almaya ankaraya gitti benim size ve bilenlere varsa sorum olacak kemonun cevap verip vermedigini nasıl anlaşılıyor ve sizin anneniz şimdi nasıl saglığı umarım atlatmıştır acil sifalar

Kardelen kardeş ilk başlarda annem yarım ölüden farksızdı. idrar tutamama,halsizlik,iştahsızlık,sese ve kokuya aşırı hassasiyet vb. gibi şeyler vardı.
şu an yok şok şükür. gezmelere kısır davetlerine bile gidiyor. desteksiz her işini yapabiliyor. 1 aydır eskisi gibi namazlarınıda kılıyor
cevap verip vermedigini nasıl anlaşılıyor dersen o kendini belli eder. hal ve hareketlerinden.
hastalığı kafada öldürmek lazım.
egerki evde bakımını yapıyorsak çok iyi bakmamız lazım kemo aldığında ise anneme her öğünde az ama değişik yemekler verdik.

şu aralar elazığ da bir grip salgını var annemde kemodan sonra kaptı ama çok şükür atlattık.
eşim hepimize 1 hafta boyunca nane,ıhlamur,nar çiçeği ve dağ kekiği ni demleyip içirdi hastanelik olmadan atlattık.

aman ihmal etmeyelim ipin ucu kaçarsa yandı keten helva.

RABBİM TÜM HASTALARIMIZA ŞİFALAR VERSİN

@sevgi1980
öncelikle merhaba sevgi hanım şu an itibari ile çok şükür eski haline döndü. saçlarıda maşallah gür çıkıyor. yazmış olduğum bitkisel ürünleri kemo gördüğü müddetçe uyguladık direnci kuvvetlensin diye, halada veriyoruz ama biraz düşürdük malum yaz ayındayız hararet vermesin diye. şu an sadece süt bal ve polen karışımı veriyoruz.4.kemoda cevap vermişti iki tanede görüp 6 yı tamamladık . 7 marttan beri kemo almadık ama bütün tahlilleride temiz çıktı.
çok şükür dua ve iyi bi bakımla rabbim şifasını verdi inşallah tüm hastalarımız bu kötü hastalığı yenerler sizlerede çok çok geçmiş olsun annenizede ALLAH dan rahmet dilerim bu aziz cuma gününde.

Uzun zamandır giremedim forumlara, çok üzgünüm, a
daha önceden söylemiştim sizlere arkdaşımın kızı over ca tanışı aldı diye, yani yumurtalık kanseri tanışı aldı, daha kçücük yaşta olmasına rağmen, lise öğrencisiydi, buraya giremediğim zamanlarda kızımızla ilgilendik ve 6 hafta önce arkadaşımın kızını kaybettik, çok üzgünüm ama çok , annesi çok zor durumda, Allah kimseye evlat acısı vermesin:KK43:(((

S Sevgi1980
öncelikle merhaba sevgi hanım şu an itibari ile çok şükür eski haline döndü. saçlarıda maşallah gür çıkıyor. yazmış olduğum bitkisel ürünleri kemo gördüğü müddetçe uyguladık direnci kuvvetlensin diye, halada veriyoruz ama biraz düşürdük malum yaz ayındayız hararet vermesin diye. şu an sadece süt bal ve polen karışımı veriyoruz.4.kemoda cevap vermişti iki tanede görüp 6 yı tamamladık . 7 marttan beri kemo almadık ama bütün tahlilleride temiz çıktı.
çok şükür dua ve iyi bi bakımla rabbim şifasını verdi inşallah tüm hastalarımız bu kötü hastalığı yenerler sizlerede çok çok geçmiş olsun annenizede ALLAH dan rahmet dilerim bu aziz cuma gününde.

anneniz ne durumda merak ettim..

geçen haziran 26 sında ameliyat oldu.rahim ve yumurtalıklar alındı.bu arada bende hamileyim ve doğuma 2 ay var.annem biraz iyi oldu bu 2 ay içerisinde ağustos 22 sinde bir oğlum aldu rabbim bağışlarsa,neyse ekim ayında annemde idrar tutamama, karın ağrısı,halsizlik ve iştahsızlık başgösterdi.o doktor senin bu doktor benim eşim (dayımoğludur aynı zamanda) götürmeye başladı.k.d.uzmanları bulamadılar en son patolojide MALİGN OVER CA II EVRE teşhisi koyuldu.

ama eşim anneme her akşam 12 çeşit karışım yapıp veriyor güç kuvvet versin diye. ama bu arada en büyük ilaç oğlum oldu.
nenesine bi gülümsemesi bi bakışı en büyük ilaç. zaten bu gibi hastalara en iyi ilaç moral ve motivasyon.
ALLAH'ıma binlerce şükür şu an çok çok iyi eski halinden eser yok iyiye gidiyor.

ayrıca direkten dönenlerin yaşam tarzlarınıda araştırdık bilgi edindik ne yerler ne içerler.

AMİN

Merhaba,
Sizinle aynı kaderi paylaşıyorum. Anneme dün yumurtalık kanseri teşhisi koyuldu, memede de varmış, diğer organlara bakılıyor. Annem 69 yaşında ve ailemizdeki ilk kanser öyküsü hala şokta ve acı içindeyiz. Ben de 7 aylık hamileyim. Annemin ameliyat ya da kt sürecine rastlayacak doğumum. Kahroluyorum dr lara götüren benim, yanında ben olamicam diye üzülüyorum henüz kendisine de açıklamadık ama açıklicaz. Internet haberleri 2-3 yıl ömür biçiyor o ayrı şok! Süreciniz nasıl ilerledi sizinle konuşmaya çok ihtiyacım var 🙏🏼

Öncelikle çok geçmiş olsun . Benim annemde over ca idi. Bu surecte beslenme ozellikle sekeri tamamen birakmak iyilesmeye olumlu etki sağlıyor. Tabi ki moral çok çok önemli. Özeliikle çevre desteği çok önemli . Olabildiğince hastalığı konuşmamaya çalışırdık biz. Allah yar ve yardımcınız olsun . Acil şifalar dilerim

AMİN

Ca 125 kaç çıkmıştı ve başka hangi tahliller yapıldı cevaplarsanız çok sevinirim

X