Lütfen yardım edin

DXUXNYA TATLISI

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2008
364
3
Merhaba arkadaşlar yeni üye oldum lütfen banada yazın evleneli 2 ay sonra tam 1 sene olucak eşim istemediği için korunduk malesef.Eşimle karar aldık 2 ay sonra korunmayı bırakıcaz ama ben çok stres yapıyorum sizce korunmayı bırakır bırakmaz hamile kalır mıyım acaba :sm_confused:

hayatım bu nasıl bir sorudur biz bu sorunun cvb ını nerden bilelim hım? bizler müneccim miyiz? ama sana şunu söyleyeyim inşaallah hiçbir sorun yoktur da kısa sürede kalırsın yalnız bu işi kafana taktıgın sürece o hormonlarını etkilediğin sürece hamilelik sadece ruya olur herşeyin başı stres dioyrlar ya saglıgı kaybetmekde işte bu yuzden şimdi sen gez eglen allah buyuktur olur inşaallah ama bebek çalışmalarına başlmadan önc ebir hekime git kontrollerini yaptır hani mesela yara varsa kist varsa enfeksiyon varsa önc ebunların tedavisini yaptır sonrada günleir hiç saymadan bu işe kafa yormadan başla çalışmalara üstelik kendine biraz zaman tanı hemen olur mu olmaz mı bilemeyiz allah dilerse olur ama dilemezse olmaz bu iş bilzeirn elind eolsa sana derdik evet olur ama maalesef bizleirn elind edegil ve burda sonuçda bir insanın yaratılmasından bahsediyoruz yani canlı bir varlıkdan allah inşaallah verir ilk ayda da sende kurtulursun hım bu düşünceden dr lar bu iş için 1 sene diyorlar sen kendini hiç kasmadan dene ....bakalım görelim hep beraber yerimseniben

canım inş kalırsın hamile tabi korunmayı bıraktıktan sonra hemen hamile kalanda ve zaman isteyen de var bünye ile alakalı tabi sakın stres yapma biliyosun olmaması için et etkili etken kısmet canım ne desek bos allak büyük dilerim ki ama inş. en kısa zamanda hamile kalırsın dua et bol bol sakın strese etme düsünme bile ben bunu bebek olsun diye yapıyorum diye bol bol şans diyorum.....

Sizlere çok teşekkür ederim sözleriniz beni çok rahatlattı.Gerçekten şuna inancım var Allah izin verirse olur inşallah.İşte ben biraz gereksiz yere stres yapıyorum nasipte varsa olur ama Allah tüm olmayanlara versin.

hakikaten bunu dr lar bile bilemez ki cnm. yalnız karar verip korunmayı bıraktığın zaman dr git ve bütün testlerini yaptır. folic plus a başla. bir sorun varsa dr baştan size söyler. şimdiden kendine stres yapma oda çok etkiliyor. inşallah bizler gibi uzun süre beklemez hemence bebişine kavuşursun.

henüz erken değil mi çocuk için.biraz hayatınızı yaşayın bence.

aslında arkadaşa katılıyorum bebek olunca eşler arasında ilgi ve alaka azalıyor ister istemez...gelelim sana canım ben 3 ay denemeden sonra hamile kalmıştım umarım sende kalırsın ama psikolojide önemli tabi burda çok kafana takmaman lazım hadi hayırlı haberlerini alırız inşallah...

benim anlamadıgım korunmayı bıraktıktan sonra hemen hamile kalmayımı istiyorsun yoksa bir kac sonramı onu anlamadım acıkcası ama cagunlukla hemen hamile kalınmıyor belki aylar belki yıllar sürüyor belkide korunmayı bıraktıgın ay hamile bile kalabilirsin birazda şans kısmet işi sanırım...

belli olmazz ben ilk korunmayı bıraktığım ay hamiş kaldımm şimdii korunmayı bırakalı 1 sene oldu amaa 1 kez hamile kaldımm
ne zaman kalırsa kalsınn boşver takma kafana hayatın tadını çıkarr her şey çocuk değillll

Evet belli olmaz.4 yıllık evliyim.yaklaşık 3,5 ay korunduk.Korunmayı bıraktığım ay hamile kaldım. şuan 33 haftalık hamileyim. tamamen kısmet

belli olmazz ben ilk korunmayı bıraktığım ay hamiş kaldımm şimdii korunmayı bırakalı 1 sene oldu amaa 1 kez hamile kaldımm
ne zaman kalırsa kalsınn boşver takma kafana hayatın tadını çıkarr her şey çocuk değillll

Doğru söylüyosun hayatım ya en güzeli tadını çıkarmak bu hayatın zaten biz aciz kulların elinde olmadığını biliyorum bir canlıyı yaratmanın rabbim verip vermeyeceğini bizlerden çok iyi bilir.

Bizde üç yıl korunduk ama hap kullanmadım eşim korundu.Korunmayı bıraktıktan sonraki ay hamile kaldım.Hap kullanınca hamile kalma süresi uzuyor deniyor ama diğer yollarla korunduysanız sorun olmayabilir.Bünyeye falanda bağlı galiba ama...

X