Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar lupusun aşık olduğu kadınlar ve hikayeleri.....

ozgur15

Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2015
51
18
42
YALNIZ OLMADIĞINI HİSSETMEK ACIYI EN İYİ SİNDİRME HALİDİR.....Merhaba arkadaşlar.ben 34 yaşında lupusun aşık olduğu kadınlardan biriyim. Kendimi bildim bileli beni yalnız bırakmadı ama kendisiyle isim olarak çok geç tanıştık.3 yıllık doktor ve hastane serüveninden sonra yeni teşhis almış bir hastayım. Tutkusu ve bağlılığından dolayı aslında bir çok erkekten daha vefalı diye düşünüyorum))Ama istikrarlı ve saplantılı olması bize zarar veriyor.Şikayetlerim yıllar öncesine dayanıyor.23 yaşında bebeğimi erken doğum yaparak kaybettim ...Bunun normal olduğunu diğer bebeklerimde bir sorun yaşamayacağımı her kadının başına gelebileceğini söyleyerek hastahaneden çıkışım yapıldı.Sonrasında okadar incindim ve korktum ki bir daha anne olma düşüncesini beş yıl baskıladım.Tabi bu süreçte kolllarımda kahverengi lekeler oluşmaya başladı.Doktora gittiğimde bunun güneş lekesi olduğunu ve bir çok insanda olabileceğini söylediler ve ben bir çok insanda olabilen ikinci semptomumla hastaneden ayrıldım.3yıl sonra tekrar bebek sahibi olabileceğime ve hazır olduğuma karar verdim.Ama bana en ağır darbeyi bu süreçte vurduğuna inanıyorum.Lupusun bir cinsiyeti olsaydı erkek olduğunu düşünürdüm. Fazlasıyla kıskanç bir yapısı var anne olmamızı engellemeye çalışması bu duygusundan ileri geliyor bence:))Uzun süre bekleyişimden sonra hamile kalamadığımı gördüm ve kadın doğum uzmanına gitmeye karar verdim.Birşeylerin yanlış gittiğini aslında hissediyordum ama bukadar zarar verebilen sistemik bir hastalık olabileceğini düşünemiyordum.Kan tetkiklerim yapıldı ben bekliyorum bir iğne yapacaklar ben hayatıma kaldığım yerden devam edeceğim.Doktor kan değerlerime bir kez daha bakılması gerektiğini doğru gitmeyen birşeyler olduğunu söylediğinde erken menapoz aklımın ucundan bile geçmezdi.Evet bu hastalık beni kötümser bir insan haline getirmişti ,diğer insanlardan farklı olduğumu sağlıklı olmadığımı bana sürekli düşündürsede yine yeniden bukadarını beklemiyordum((.Sonuçlarım geldiğinde 31 yaşında postmenapoz denen çok ender karşılaşılan bir teşhisle şoka girmiştim.Nasıl olur benim bebeğim oldu ,tamam öldü ama bukadar erken yumurtalıklarımdaki rezerv nasıl bir anda bitti .Doktora bu soruları yöneltiğimde bunun genetikten kaynaklanan doğuştan olan birşey olduğunu açıklmasıyla tekrar hastahaneden ayrıldım.Benim yumurtalarım diğer kadınlara göre doğuştan çok azmış ve 31 yaşına kadar dayanabilmiş..Bunuda kabullendim ve hayatıma kaldığım yerden eksikte olsa devam ettim.Takki2013 yılının ağustos ayına kadar.Şimdi kas ve eklemlerimdeydi sıra.Okula gidiyorum ama tekrar gelemiyorum.Çünkü yürüme problemi yaşamaya başladım.Bacaklarım güçsüz ağrıyor sanki beni değil tonlarca yükü taşıyor.Ders anlatıyorum ama çok kötü bir halsizlik yoruluyorum.Nöroloji doktoruna gitmeye karar verdim.Normal olarak hiçbirşey bulamadılar bende.Pskolojikk olduğunu söyleyip tekrar eve dönüyorum.Tamam bunada tamam herşey yolunda.:))Sabah uyandığımda gözkapaklarımdan birinin düştüğünü aynada görmesem herşeyin pskolojik olduğuna bende inanacağım nerdeyse.Sonra bir sürü kas hastalığı testi emgler ,emarlar, yine yeniden hiçbirşey bulunamıyor.Artık biliyorum ve inanıyorum içimde biri daha var sanki benimle savaşıyor farklı zamanlarda ortaya çıkıp yalnız olmadığımı hatırlatan biri,ama tehlikeli beni fazla sevmiyor yada saplantılı .Sene 2015 bir ay önce Erciyes ünv romotoloji servisine gitmeye karar verdim.Evet ana ifat ,ds dana yüksek titrede pozitif.SEVGİLİ LUPUS işte kim olduğunu artık biliyorum.Artık konuışabiliriz.Benden bebeğimi aldın,anne olma hakkımı aldın ,bedenimdeki kelbekler senin imzaan,bacaklarımada hakimsin,gözkapaklarım senin izninle çalışıyor,ama bu saatten sonra sana zerre kadar bir uzvumu vermek istemiyorum.Aslında her hastalığı taklit eden ama hiç olmayan bir hastalıksın.Kurt ismi sana yakışmıyor çünkü kalleşsin seni sevmedim sevmiyorum sevmeyeceğim.İçimden çıkıp gideceğin günü iple çekiyorum.Kendimi seviyorum ve senin yüzünden kendimle savaşmaya devam etmeyeceğim....

X