Premature Bebekler Küvez Günleri

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

rukiye3434

Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2020
14
7
29
Merhaba, 30 Aralık 2020 de 27+3de ikizlerim dünyaya geldi, 20 gün oldu, sıkıntıları hemen hemen tüm pramatüre bebeklerde ki gibi, solunum, beslenme vs, anne sütünü 16 cc ye kadar çıkarıyorlardı ama kusma denilen şey oluyor yeşil sıvı geliyor dedi dr. Böyle olunca beslenmeyi kesiyorlar, aynı durumları yaşayan var mı?beslenme normale dönse yavrularım biran önce kilo alırlar, belki böylelikle diğer sıkıntıları da azalacak.

Merhaba, 30 Aralık 2020 de 27+3de ikizlerim dünyaya geldi, 20 gün oldu, sıkıntıları hemen hemen tüm pramatüre bebeklerde ki gibi, solunum, beslenme vs, anne sütünü 16 cc ye kadar çıkarıyorlardı ama kusma denilen şey oluyor yeşil sıvı geliyor dedi dr. Böyle olunca beslenmeyi kesiyorlar, aynı durumları yaşayan var mı?beslenme normale dönse yavrularım biran önce kilo alırlar, belki böylelikle diğer sıkıntıları da azalacak.
Öncelikle annesi merak etme preterm bebekler çok güçlü oluyor bu sorunlar normal haliyle normal haftasından kaç hafta önce dünyaya geliyorlar zamanla beslenmeleri düzene girecektir 30 31 haftada doğan ikizlerim var benimde 35 gün kaldılar kuvezde solunum beslenme bir sürü sorun çıktı ama bak şimdi 6 yaşına girecekler herşey yoluna girer beslenmesi düzene girdimi kilo alimida düzelir solunum ciğer gelisimini tamamlayana kadar bu şekilde destekle olur merak etme

Merhaba. Ben de 26+6 da doğum yapmıştım. Şu an 4 yaşında çok şükür çok sağlıklı bir kızım var. Kızım 2 ay kuvezde kaldı. Kuvez sürecinde yeşil sıvı da geldi karnı şiştiği için beslenmeyı kestıklerı de oldu. Belkı amelıyata alınabılır dedıkleri de oldu. Ama hiçbişey olmadı. Bol bol dua edın. Çok güçlü ve inanın çok akıllı oluyorlar. Herhangi bir sorunuz olursa cvp verırım. Asıl kuvez sonrası doktorlara ihtıyacınız olacak. Her sorunuzu yanıtlarım. Kalp goz ve nöroloji kontrollerini yaptırmanız gerekecek en onemlileri de onlar. Bol dua edın ve herşeyın guzel olacağını düşünün.

10.10.2020 34 haftalık doğum yaptım bebeğim28 gün kuvezde kaldı 1700 gram doğdu 2 130 gramla çıkardım şimdi 4550 gram bol bol dua et süt almaya başladığı anda kendini topralarlar merak etme Allah yardımcın olsun seni çok iyi anlıyorum

Büyük oğlum 28 haftalık 900gr 37cm doğdu 70 gün küvezde kaldi sadece anne sütü ile beslendi. Çıktığı zaman 1850gr 4cmdi.suan 3 yaşında çok şükür
Küçük oğlum da 32 haftalık 1900gr 6 gün küvezde kLdi bu sürede sadece emzirdim.
Üzülme. Bu günler de geçecek sağlık olsunda 🙂

Bende iki gün önce doğum yaptım 38+2 sancımın baslamasıyla sezaryene alındım aynı aksam solunum hızı beslenememe nedeni ile bebeğimi yoğun bakıma aldılar 2750 doğmustu,üzüntüden bir damla bile sütüm gelmiyor midesinden sonda ile besliyorlar ama tolere etmiyormus solunumu hala normalede dönmedi
Ne yapıcam bilmiyorum ama sütümün gelmemesi ayrı canımı sıkıyor sanki ilacı oymus ve ben veremiyomusum gibi

Bende iki gün önce doğum yaptım 38+2 sancımın baslamasıyla sezaryene alındım aynı aksam solunum hızı beslenememe nedeni ile bebeğimi yoğun bakıma aldılar 2750 doğmustu,üzüntüden bir damla bile sütüm gelmiyor midesinden sonda ile besliyorlar ama tolere etmiyormus solunumu hala normalede dönmedi
Ne yapıcam bilmiyorum ama sütümün gelmemesi ayrı canımı sıkıyor sanki ilacı oymus ve ben veremiyomusum gibi
Merhaba, öncelikle gözünüz aydın, üzülecek birşey yok inanın biz ne günler atlattık ne güzel 38 haftada doğum yapmışsınız ben 27 de yapmama rağmen kendimi bırakmamaya çalıştım sütüm onlara ilaç olacaktı çünkü bir iki kez tolere edememişlerdi ama sonra almaya başladılar ve toparladılar kavuşmamıza birhafta felan kaldı, yavrularımız çok güçlü, Rabbim hiçbirimizin kucağını boş koymasın güzel düşünelim güzel olsun

Büyük oğlum 28 haftalık 900gr 37cm doğdu 70 gün küvezde kaldi sadece anne sütü ile beslendi. Çıktığı zaman 1850gr 4cmdi.suan 3 yaşında çok şükür
Küçük oğlum da 32 haftalık 1900gr 6 gün küvezde kLdi bu sürede sadece emzirdim.
Üzülme. Bu günler de geçecek sağlık olsunda 🙂
Maşallah yavrulara, benim kuzularımda toparladı elhamdülillah bir haftaya taburcu olacaklar bir sıkıntı çıkmazsa inşallah, 💕

Bende 3 şubatta 30 haftalik 1800 gr 38 cm lik bi mucize geldi dünyama 28 gun kuvöz de kaldik karnı falan şişti dedi doktorlar beslenmesini azaltnamiz lazim dediler şuan yanımda insan çok korkuyor ve üzülüyor ama sadece bizlere ihtiyaçları var güçlü olmalıyız ki onlar daha da sıkı sarsılsınlar hayata Allah büyük inşallah bu sıkıntılı zamanlar çabucak geçer

Elhamdülillah, Aynen öyle 3 gündür emzirmeye gidiyorum kızlarımı çok mutluyum, bir kaç gün sonra eve gelecekler ve çok heyecanlıyım

Merhaba bende 33+3 te ikiz bebeklerimi dünyaya getirdim 27 gün kuvöz sürecimiz oldu.Şu an düzeltilmiş 2.5 aylıklar çokta sağlıklılar🙏 Öncelikle kendine sütüne ve bebeğine İnan onlar o kadar güçlüler ki hayal bile edemeyiz..Ben sütümü ilk olarak elimle göğsüme masaj yaparak getirdim ve sağarak çıkmasına yol yaptım.Sıcak bir duş hergün mutlaka yap ve sıkı sütyen kullan göğüslerini bi havluyla sar sıcak tut düzenli olarak 3 saatte bir sağım yap bunun için manuel yada elektrikli göğüs pompalarından destek alabilirsin.Tahin helvası ve bulgur çok güzel süt yapıyor.Bol bolda su içmelisin.Gerekli özveriyle be sabırla mutlaka sütün gelecektir ve bir damla süt geliyorsa devamı vardır.Herşey düzeliyor bol bol dua et 🌸

Merhaba bebeğiniz ne oldu merak ettim sağ salim yanınızdadır inşallah.

X