Kürtaj ve hsg sonrası gebelik

numunehas

Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2024
111
14
23
Merhaba hanımlar 1.5 yıllık evliyim. 6-7 aydır bebek icin uğraşıyorduk ama olmadı tam doktora gidecektik ki gebe olduğumu öğrendim. Beta 74 ile öğrendim bir hafta sonra tekrar tahlil verdim ve 1157 lere yükselmişti. Doktora randevu almıştım ama gitmek nasip olmadı iki üç günlük kanamam oldu ilk başta azdı yerleşme kanaması diye düşündüm sonra ayağa kalktığımda yürümeye başladığımda aşırı yoğun bir şekilde kanamam oldu pıhtı şeklinde akıntım ile birlikte. Hastaneye gittik düşük yapıyorsun diyerek yatırdılar ve kürtaj oldum sonunda şu an 1.5 ay geçti üstünden özel hastanede bir doktora gittim trombofili testi protein s,c antrombin vs bir sürü test yapıldı ve sonucunda kanımda pıhtılaşma olduğu tespit edildi. Ayriyeten hsg de çekildim bugün 10. Gün doktor ilişki yasak dedi fakat yumurtlama donemime denk geldiği için kaçırmak istemedim açıkçası şu an da sağ kasığımda karıncalanma sızı gibi bir his var aynı şekil belime de vuruyo hamile olabilir miyim diye şüpheleniyorum ve istiyorum da açıkçası çünkü ilk gebeliğimdi malesef kaybettim ve tekrardan istiyorum. Hsg sonrası gebelik şansı artar diye çok duydum benle ayni durumu yaşayan varsa yardımcı olabilir mi?

Eşimle bende kromozom testi , sperm testi her şeye bakıldı bu arada şu an coraspin kullanıyorum sadece hamileliği destekleyici bir şey vermedi doktor bey bu şekil hamile kalabilir miyim diye endişeliyim 6-7 ay geçmesine rağmen gebelik oluşmadığı için yardımcı olursanız çok sevinirim

Enfeksiyon riski olur diye yasak dedi ama ben burdan birçok yorum okudum iki üç gün yasak konduğunu o yüzden yumurtlama zamanımdı diye beş gün ara verdim

Merhaba ben de 14 haftalıkken düşük yaptım üzerinden 3 ay geçti neredeyse. 7 doktora gittim hepsi de kan pıhtılaşması testi yapmana gerek yok bu senin ilk düşüğün dediler. Son 2-3 haftadır da korunmuyoruz gebe kalmak istiyorum sizin gibi ama yazdığınızı okuyunca acaba bende de gebe kalamama durumu olur mu diye düşündüm açıkçası. Kan pıhtılaşması durumunun gebe kalmaya engel olup olmadığını söyledi mi doktorunuz? Ondan olmuyor olabilir mi?

Tabiki olabilir ben özel bir doktora gittim ilk olduğu için test yapmazdı fakat tanıdık doktor olduğu için beni devlet Hastanesi'ne yönlendirdi gittiğinde bu benim üçüncü düşüğüm 5 6 haftalıkken gebeliğim sonlaniyo diye söyle dedi öyle yaptım test sonucu çıktı pıhtılaşma vardı ve doktor bu sorunu olanlar çok zor hamile kalır kolay düşük yapar dedi bebeğe kan gidene kadar pıhtılasiyor ve sağlıklı bir akış olmadigi için gelisemiyor dedi. Coraspin verdi bana şu an hamile kalana kadar bunu kullan kaldığında inşallah iğne ile devam edicez dedi
Merhaba ben de 14 haftalıkken düşük yaptım üzerinden 3 ay geçti neredeyse. 7 doktora gittim hepsi de kan pıhtılaşması testi yapmana gerek yok bu senin ilk düşüğün dediler. Son 2-3 haftadır da korunmuyoruz gebe kalmak istiyorum sizin gibi ama yazdığınızı okuyunca acaba bende de gebe kalamama durumu olur mu diye düşündüm açıkçası. Kan pıhtılaşması durumunun gebe kalmaya engel olup olmadığını söyledi mi doktorunuz? Ondan olmuyor olabilir m

Merhaba ben de 14 haftalıkken düşük yaptım üzerinden 3 ay geçti neredeyse. 7 doktora gittim hepsi de kan pıhtılaşması testi yapmana gerek yok bu senin ilk düşüğün dediler. Son 2-3 haftadır da korunmuyoruz gebe kalmak istiyorum sizin gibi ama yazdığınızı okuyunca acaba bende de gebe kalamama durumu olur mu diye düşündüm açıkçası. Kan pıhtılaşması durumunun gebe kalmaya engel olup olmadığını söyledi mi doktorunuz? Ondan olmuyor olabilir mi?
Bana da aynı şekil her doktora gittiğimde bir daha aynı şeyleri yaşamak istemiyorum tedbir olsun diye test yaptırmak istiyorum dedi size dedikleri gibi bana da iki üç düşük sonrası araştırılır dendi bırakıldı baktirmasam Allah nasip etse hamile kalsam tekrar aynı seuleri yaşayacaktır umarım sağlıklı gebeliğim olur ve benim gibi bekleyenlerin 🤲🏼

Bana da aynı şekil her doktora gittiğimde bir daha aynı şeyleri yaşamak istemiyorum tedbir olsun diye test yaptırmak istiyorum dedi size dedikleri gibi bana da iki üç düşük sonrası araştırılır dendi bırakıldı baktirmasam Allah nasip etse hamile kalsam tekrar aynı seuleri yaşayacaktır umarım sağlıklı gebeliğim olur ve benim gibi bekleyenlerin 🤲🏼
Ay amin inşallah. Şöyle ki ilk gebeliğim çok kolay oldu tek seferlik korunmadan ilişki olmuştu öyle oldu biraz habersiz gibiydik aslında. Ama bu kez gebelik olur mu olursa hemen olur mu bilmiyorum. Doktorum da ısrarla sıkıntı olmayacağını söylüyor. Hatta dedi ki kan pıhtılaşması nedeniyle olan düşükler genelde 8 haftaya kadar olur seninki 14 haftalıktı o nedenle pıhtılaşma sorunu olması çok mümkün değil dedi. Doktora güvendim açıkçası ama ne olacak bilmiyorum şimdi😕

Ay amin inşallah. Şöyle ki ilk gebeliğim çok kolay oldu tek seferlik korunmadan ilişki olmuştu öyle oldu biraz habersiz gibiydik aslında. Ama bu kez gebelik olur mu olursa hemen olur mu bilmiyorum. Doktorum da ısrarla sıkıntı olmayacağını söylüyor. Hatta dedi ki kan pıhtılaşması nedeniyle olan düşükler genelde 8 haftaya kadar olur seninki 14 haftalıktı o nedenle pıhtılaşma sorunu olması çok mümkün değil dedi. Doktora güvendim açıkçası ama ne olacak bilmiyorum şimdi😕
Bana sorarsanız yine de testlerinizi yaptirin aynı acıları yaşamaktansa tedbiri alıp takdiri Allah'a bırakmak en iyisi

Bana sorarsanız yine de testlerinizi yaptirin aynı acıları yaşamaktansa tedbiri alıp takdiri Allah'a bırakmak en iyisi
Çok doğru. Ama o kadar çok doktora gittim ki ve hepsi aynı şeyi söyledi o nedenle yaptırmaktan vazgeçtim tevekkül ediyorum artık. Süreç hayırla sonuclansin inşallah hepimiz için

Geçmiş olsun kan pıhtılaşma için bence hiç geç kalmayın biran önce yaptırın. Gebeliğe engel mi bilmiyorum ama sırf bunun yüzünden arkadaşım 4 düşük yaptı sonunda biri kan pıhtılaşma dedi de kız çok şükür çocuğunu kucağına aldı. Düşük hem biyolojik hem de psikolojik olarak çok yıpratıcı

Geçmiş olsun kan pıhtılaşma için bence hiç geç kalmayın biran önce yaptırın. Gebeliğe engel mi bilmiyorum ama sırf bunun yüzünden arkadaşım 4 düşük yaptı sonunda biri kan pıhtılaşma dedi de kız çok şükür çocuğunu kucağına aldı. Düşük hem biyolojik hem de psikolojik olarak çok yıpratıcı
Ya işte doktorlar gerek yok dedikçe test işinden uzaklaştım

Ya işte doktorlar gerek yok dedikçe test işinden uzaklaştım
Merhabalar öncelikle çok geçmiş olsun bende aynı şekilde Şubat ayinda kaybettim maalesef bana da doktorlar bişey kullaana gerek yok dedi tekrar düşünüyoruz bebek ancak korkuyorum herkes gibi aynı seyleri yaşamaktan özel hast testlere inanılmaz fiyatlar istiyor siz yaptırdınız mi gebelik düşünüyor musunuz rabbim hayirli sağlıklı evlat nasip etsin insallah

Merhabalar öncelikle çok geçmiş olsun bende aynı şekilde Şubat ayinda kaybettim maalesef bana da doktorlar bişey kullaana gerek yok dedi tekrar düşünüyoruz bebek ancak korkuyorum herkes gibi aynı seyleri yaşamaktan özel hast testlere inanılmaz fiyatlar istiyor siz yaptırdınız mi gebelik düşünüyor musunuz rabbim hayirli sağlıklı evlat nasip etsin insallah
Merhabalar kusura bakmayın şimdi gördüm ben mesajları. Evet testler çok pahalı ben de düşünüyorum gebelik korunmuyoruz ama henüz bir hamilelik durumu olmadı bende. Test de yaptırmadım açıkçası çünkü bir sürü doktora gittim teste gerek duymadılar ben de teslim oldum artık. Yaklaşık 1.5 aydır da korunmuyoruz bakalım çok istiyorum sağlıklı hayırlı bir evlat hepimize nasip etsin

Senin bebeğin kaç haftalıktı bu arada? Patoloji vs yapıldı mı

Senin bebeğin kaç haftalıktı bu arada? Patoloji vs yapıldı mı
Benimkinde 8 haftalıkti ama maalesef olmadı bende düşünüyorum bu ay icinde ve kan sulandırıcı ilaca başladım günde bı tane gittiğim bı doktor önerdi bı zararı olmaz en azından pihtilasma durumu varsa faydası olur dedi

X