Kürtaj sonrası

@luckykus @avokadoananas @escape01 @hilda01

Kızlar merhaba,

3 nisanda 8 haftalıkken bebeğimin kalbi durmuştu ve kürtaj olmuştum.
aşılama ile olduğu için bir sürü test ve tetkiklerden sonra gebe kalmıştım.
ve ne acı ki bugün ne öğrendim? zamanında vermiş olduğum trombofili paneli testinde pıhtılaşma eğilimim çıkmış zaten, ve doktor bunu görmemiş, ve herhangi kan sulandırıcı ilaç/iğne kullanmamışım.

bugün tıbbi genetik bölümü doktoruna gidip dedim ki 'ben zor gebe kalmıştım zaten, eğer böyle bir problemim varsa baktırmak istiyorum, ikinci/ üçüncüyü deneyimlemek istemiyorum. kadın bana ^sen zaten bunların hepsine baktırmışsın^ dedi. göz göre göre kaybedilmiş bu bebek. evet nasip ama nasip de bizimle ilgili.
Çok çok geçmiş olsun ne denilebilir ki.. bu nasıl ihmarkarlık bu nasıl meslek anlayışı ya. Yapamıyorsan oturmayacaksın o koltukta. Her doktora gücen olmayacağını bende bugün öğrendim gerekirse üç dört doktora gidilecek en doğru sonuca ulaşılacak. Biz doktorlara gücenemeyeceksek neye güceneceğiz acaba bilmiyorum..

Çok çok geçmiş olsun ne denilebilir ki.. bu nasıl ihmarkarlık bu nasıl meslek anlayışı ya. Yapamıyorsan oturmayacaksın o koltukta. Her doktora gücen olmayacağını bende bugün öğrendim gerekirse üç dört doktora gidilecek en doğru sonuca ulaşılacak. Biz doktorlara gücenemeyeceksek neye güceneceğiz acaba bilmiyorum..

Bugün yaşamış olduğum şey kocaman 1 ders. Sizlerde bilin görün anlayın istedim.
Bakıyorum da onca yol, emek kendi sayelerinde çöp oldu.

X