Küçük Düşün Büyük Olsun!

İyi geceler kızlar,
Gece gece koca eleştirmeye geldim😂
Bugün sabah aile hekimine gittim. Tam kan sayımı için kan verdim. Elayı da gösterdim. Sonra çıkıştı dışarıda simit yemek istedi yedik. Parkta oyalandık.Araba eşimde,yürüyerek gidip geldik. Yolda marketeuğradık.
Eve geldik yorulmuştum.toplasan1 saat otırdum.Elayı okula göndermedim. Evin işlerine giriştim. Elayla az vakit geçirdik. Koci diyet yapıyor bazen işyerinde bazen evde yiyor. Saat 3 ü geçti sordum yemeğe gelecekmisin cevap yazmadı. Sonra saat 4ü geçmiş. Geleceğim ne yapacaksın vs.yoko olmaz bu olmaaz. Neyse Elaya da mantı açacaktım. Bana yemek vardı. Sonra daha dün pilav yemem diyordu eşim, bugün pilav yap etin yanına dedi. Giriştim onu da yaptım. Ela bir yandan diyor gel anne oyun oynayalım.
Koci saat 5 te yemek hazırmı diyor. Hazır değil dedim. Mantı yapmaya giriştim. Koci geldi. Açım açım diye geziniyor. Allahım dedim, yemiyorsun işyerinde öğle yemeği açım diye geziyorsun.
Mantı pişince yedik yemek. Mutfağı toparladım. Soda koydum kadeh bardağa süsledik Elayla. Götürdük uyumuş. Uyandırdık. Niye soda koydundu ben içmemdi. Sonra biz mutfağa geçtik konuşuyoruz Elayla şaaak diye ses geldi. Tekrar dalmış uykuya bardağa çarpmış her yer cam.Bir de söyleniyor niye koydunuz buraya, niye bu bardakla getirdiniz falan😅Açtım ağzımı sana da getiriyoruz, bir daha da getirmem bu son olsun dedim :) söylendim. Süt dökmüş kediyedöndü. Toparladım cam kırıklarını. Sonra kahve istiyor yapmadım. Giriştim kalan işime mantınun kalan kısmını açıyordum Ela uykum geldi dedi. Bugün 7 de uyandık.Saat 21:30 da uykum geldi dedi.mantıyı bitireyim uyuyalım dedim. Buzluğa attım.Tabi koci kahve gelmeyince triplenerek arabaya birşeyler yapmaya indi.Gerigeldi biz uyku hazırlığındayken.
Valla bugün beynim yandı.kendime ayırdığım toplasam 1 saat. Hakikaten bu ara hastalığı var diye mırın kırın herşeye.Yaşlılığını hiç düşünemüyorum.
Bir fıtık oldu öldüm bittim... Ben kocaman beyin ameliyatı geçirdim.Bir gün bile demedim ayy öldüm bittim diye😅
Allah dedirtmesin de inşallah. Zaten kontrole de gidemedim.

a

ah bilmezmiyim?
hep yazardın okurdum
allah sabır edenin yanında

leli benim oğlanda 8 yaşına kadar hep yemeği zorla yedirirdim
şimdi bir tık daha iyi çok şükür
büyüdükçe gelişiyor
çok kilolu değil ama gayet fit
çünkü sınıfta ki çocuklar çok kilolu
benim oğlanın 2 katı
bakıyorum onları görünce kilo iyi bir şey değil

taze fasülye ,enginar falan yemeye başladı
ekmek arası köfte ,döner,pide,çig köfte,lahmacun ve tavuk bunları seviyor
şimdide diyorum ki fazla et mi? yiyor
ah analık zor vallahi
Yemek konusunda ben de dertliyim. Ne yapsam diye düşünmekten fenalık geliyor. Bazen evde üçümüz ayrı yemek yiyoruz🤐
Dün Elaya hamburger patates yaptım bugün mantı ve çorba yarına etle pilav var onlardan yer. Standart haftaya da belli şeyler. Çorba,tavuklu pilav, köfte, balık,tavuk,sulu köfte.makarna. karnıbaharı kızarmış yiyor onu da ben hep yapmıyorım.çok sağlıklı değil diye
Yedikleri sadece bunlar. Salata yemez. Turşu karnabahar turşusu yer. Lahana turşusu yiyordu onu da bıraktı bu ara. Bir de yoğurt. O da ev yoğurdu olacak. Menümüz bayağı geniş😅
İlerde görürüm yediğini inşallah.
Yesinler herşeyi ama zayıf kalsınlar daha iyi.

Selamm
Gunlerdir yoğunluk gün asla yetmiyor ve isim asla bitmiyor.
Hos hala duruyor işler uzandım kızda uyuyo

Pazar günü 11 de evden çıktık yani kahvaltiyi ettik çıktık masa bile duruyordu esim acele ettirdi mac var aksama dönelim trafige kalmayalım diye.
Giderkende outlete ugricaktik planımız öyleydi
Ugradık tabi ana baba günü malum pazar.
Esim kendine 2 tshrt 1 sweat 1 kot aldi.
Güya ben kendim icin gittim bulamadim 1 tshrt aldım.
Fiyatlar online aynı ne alcam dedim burdan
köfteci yusufa attık kendimizi kız epey yürüdü yoruldu yavrımm.
Ordan abisiyle trene bindi, atli karınca falan derken yine saati 4 ettik
Yurda geçmemiz 5 oldu.
Yurt icinde aynı odada yine tek +40bin istiyor.
En oluru bu geldi devam edecek bu senede.
Seneye Allah Kerim..
Harçlık istemiyor bizden annemler veriyor bi de kyk idare ediyor napim okadar luxu olsun aklım onda kalcana rahat rahat odasında takılsın.
Biz sık gitmedigimizden (normalde yasak) odasina giriyorum ben hem tek oldugundan rahatız hemde nevresimini takiyorum girince alyayi wc sokuyorum falan.
Orayida hallettik öyle
Eve girdim ustumu degistim kapı caldi.
Kuzenim geldi habersiz
Yani halam gelcekti hastane için ama onu beklemiyordum yani bi alo de da.
Bulasiklarim kahvalti sofrasi duruyordu napim yani.
Yarım saat falan oturdu gitti o kocası aldı.
Babam 1 hafta daha ilac kullanacak haftaya tekrar bakılacak ameliyat olabilir mi diye.

Kızın bu sabah aşı günüydü ben aile hekimligimi degistirmistim eve daha yakına açıldı oraya aldirttim bu hemsirede yaşı vardi ama cok tatlıydi.
Biz aşı olacaksın demedik Alyaya aglayip iceri girmicekti yoksa hemsire ona anlatti sen okula baslicaksın ya bu aşı seni mikroplardan koricak hasta olmicaksın falan falan.
İkna oldu cok az ağladı 2 tane yaptilar.
park, market dedi esimden ayrıldık orda biz park market geze geze geldik
Halamı yolculadik o eve gitti
Alya uyuyo okadar çok iş var ki oglanin odasının sadece nevresimlerini falan yıkadım supur sil toz al yapılcak.
Yemek yok

Alya dominosun kapalı hamburgerine taktı minicik sey 90tl.
Yeter ki yesin diyorum alicam yine uyanınca.
Yesin diye gider baska semtden bile alır gelirim okadar yemesine takığım bu ara
Hemsireyede dert yandım pekmez, karadut, vit. Surubu hepsinide veriyorum istahi acilmiyor dedim
Onları içiyorsa o bile yeter minyon çıtı pıtı olacak belli zaten dedi.
Ne giyse üzerinden düşüyor yavrumun extra darlara bakıyorum alirken.
Uzuluyom ben ya :KK43:
Tmm kilo iyi bisi degil ama az da toplu olsun istiyorum cok zayıf
Kaç kilo canım Alyoş, Ela uzuuuun süredir 19 kiloydu nihayet yeni 20 kilo olmuş.
Bize de iştah için neler vermediler hiçbirinde fayda görmedim. Zaten yemekteyken konuşmaktan yemek yiyemiyor. Farklı birşeyin tadına asla bakmıyor.
Kıyafetleri de dönüşümlü kullanıyorum😅
Şimdilik boyu uzuyor.

X