köyden organik ürün getirtme konusunda YARDIM

suzansari

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2015
19
13
57
kızlar bişi sorcam size. bizim bi komşumuz köyünden organik ürünler getirtiyo kargoyla. böyle mis gibi hormonsuz yiyecekler :)) bende organik sebze getirmek istiyorum ama nereden alabilirim bilmiyorum. yardımcı olur musunuz

İstanbul Kartal'da perşembe günleri kurulann bir pazar var. Nar Dernek diye bir dernek düzenliyor. Her hafta başka başka yörelerden, bazen dee aynı, süper ürünler getiriyor köylüler. Egeden de var, Erzurumdan da. Organik sertifikalı değil. Ama hakikaten biz bayılıyoruz çoluk çocuk. Fiyatları da semt pazarı fiyatları gibi. Kartal Belediyesi vermiş yeri. Belediye denetliyormuş. Ama dernek kendi de denetliyormuş, analiz sonuçlarını filan da gösteriyorlar. Üreticiden tüketiciye direk satış olduğu için çok güzel. Valla ekmeğe kadar alıyoruz. Her yerde anlatıyoruz. Ataşehirden kalkıp gidiyoruz, çok da zor oluyor, ama tüm hafta iyi ki gitmişiz diyoruz. Valla deneyin derim.

Harikaa oldu bu bilgi :)) Çok teşekkür ederim. hemen deneyeceğim. fiyatlarının da yüksek olmaması güzelmiş gerçekten :) çok teşekkürler tekrardan

Harikaa oldu bu bilgi :)) Çok teşekkür ederim. hemen deneyeceğim. fiyatlarının da yüksek olmaması güzelmiş gerçekten :) çok teşekkürler tekrardan
Şöyle söyliyeyim, bir balıkesirli teyzeden tereyağ aldık 30 tl idi, oğlum dondurma gibi diye yedi. Ekmek boyutuna göre 7-10 tl. Ödemişten sebze meyve vardı, hayatımda böyle ayva yemedim 5TL idi, mandalina 4tl, koca karnabahar ve dev lahana 5 tl. Örnek olsun diye verdim. bu hafta komşum da geldi, o kendini kaybetti :) Biz birkaç haftadır alıştık, ilk hafta görmemiş gibi saldırdık. Tam buğday unu bu hafta öğleden önce bitmiş. Bir de köylülerle sohbet edince anlıyorsunuz, gerçekten kendileri dikmiş biçmiş getirmiş. Aracısız. Anlatıyor her şeyi. Geçen hafta okullar tatildi diye çocukları da götürdük. Ekmeğe salça sürüp verdiler. Bizimkiler bir daha istedi, ilk kez salça emek yediler. Bir daha isteyince ben de tadayım dedim. Salça gibi değil zaten domates yer gibi. O bilecikli bir köylüdendi mesela. Gidin derim biz çok sevdik.

Arkadaslar kendi zeytinlerimizden elde ettigimiz %100 dogal zeytinyagimiz var ben bursaya surekli satiyorum ablam uludag unv. hastanesinde hemsire butun hastane her yil bizden alir baska yiyemiyoruz derler ayni sekilde kendi zeytinlerimizde var yesil yada siyah tercih ederseniz temin edebilirim

Ablam izmir kemalpaşada oturuyor kendi yetiştirdigi domates ve kırmızı biberden paprika yapıyor ve odun ateşinde pişiriyor isterseniz temin edebilirim

Eğer senin için yakınsa Zeytinburnu'nda cumartesi günleri açılan bir organik pazar var. Fiyatları güzel ve ürünler genelde köylülerin kendi mahsulleri. Beğenerek alabilirsin oradan..

Hanımlar benim annem eelleriyle mis gibi tertemiz erişte ve tarhana yapıyororganik kendi yyetiştirdiği ürünlerdentaze taze yapiyo kurutuyo tertemiz bir sşekildeiiçinize sinerek çocuklarınıza ve kendinizin yiyeceğitarhana ve eerişte

Eklentiler

• eriste-nasil-yapilir-tarifi-4.jpg
    eriste-nasil-yapilir-tarifi-4.jpg
    104,4 KB · Görüntüleme: 122
  • eriste-nasil-yapilir-tarifi-6.jpg
    eriste-nasil-yapilir-tarifi-6.jpg
    116,1 KB · Görüntüleme: 120
  • images-14.jpeg
    images-14.jpeg
    5,1 KB · Görüntüleme: 86
Merhaba Yeşil Çiftlik adı altında kastamonudan facebook ve instagramdan orjinal ürünler satıyoruz.Siyez bulguru - unu, bal,ceviz,köy tereyağı,köy ekmeği,siyez ekmeği, taşköprü sarımsağı,tosya pirinci,doğal sucuk -pastırma gibi bir çok ürünü yerinden güvenilir üreticilerimizden sizlere yolluyoruz. kargo 5,75 tl ve kampanyalarımız var. whatsapp ten de ulaşabilirsiniz.Sağlıklı günler dileriz

Son düzenleyen: Moderatör:
kızlar bişi sorcam size. bizim bi komşumuz köyünden organik ürünler getirtiyo kargoyla. böyle mis gibi hormonsuz yiyecekler :)) bende organik sebze getirmek istiyorum ama nereden alabilirim bilmiyorum. yardımcı olur musunuz
Ben köytadından alıyorum, hiç memnun kalmadım....

merhaba hanımlar internetten almak isterseniz iade garantili ... firması var tavsiye ederim kapıda ödeme ile deneyip alabilir beğenmez iseniz direk iade edebilirsiniz ürünleri organik ve doğal

kızlar selam, çok güzel bir konu olmuş bu. Ben de merak ediyordum acaba köyden yöresinden gelsin isteyen tek ben miyim diye? Ben istanbulda yaşıyorum ama birçok şeyin burada lezzeti yok. Mesela zeytinyağını, zeytini, balı falan direk yerinden alıyım istiyorum ama ulaşamıyorum bu ürünlere. Ancak marketlere gidiyorum. Siz böyle yöresel şeyleri nereden alıyorsunuz? yoksa ben mi büyütüyorum acaba? market eriştesi tarhanası falan kullanayım mı? Belki de tanıdıklarınız falan mı yapıyor? bize de yapsın yaaaaa....

X