Evlat Edinme Koruyucu aile olmak için e devletten başvuru sonuçları nezaman ve nasıl belli olur arkadaşlar?

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?
Teşekkürler cevaplar için. bekleme sürecinde kaygılar illaki oluyor ama bu benim kararımı etkilemiyor tabii ki. Kriter belirlemek en çok zorlandığım kısım oldu. Çevremden kız yönünde baskı olmasına rağmen cinsiyet belirlemedim. Temennim bana en çok ihtiyacı olan çocuğun bana gelmesi

Hala beklemedeyiz 4 ay oldu neredeyse geçen hafta bayramdan önce aradım bekleyin sıra var evraklarınız uzmanlara dağıtılacak öyle aranacaksınız dendi Antalyada süreç nekadr uzunmuş

Birde bi tanidigim almisti bebek bir sure bakti kendi cocugu gibi cok sahiplenmisti ama ailesi geri almis ardindan biraz daha buyuk bircocuk vermislerdi bastan alisamadi ama sonrasinda cok baglanndi cok sevmisti simdi buyudu Rabbim hayırlı olanı cikarsin karşimiza
Peki ailesi hangi kötü durumdaydı ve düzeltip aldı acaba?? En çok çekindiğim konu bu :KK43:

Ne güzel..şans sizinle olsun.. toplamda ne kadar beklemiş oldunuz evrak tesliminden sonra?

Ne güzel..şans sizinle olsun.. toplamda ne kadar beklemiş oldunuz evrak tesliminden sonra?
Evraklarımızı 2 şubat ayında verdik... Toplamda 5ay sürmüş oldu
Temmuza kadar.

Genelde koruyucu aileler en uzun 5 8ay arası bekliyor fakat bu süre dahada kısa olabilir size uygun çocuk varlığında...

Mesela oğlumuz Nisan ve Mayıs tarihleri arasında gelmiş kuruma ozmana kadar yaş kriterimiz yokmuş mesela😌

Min 1.5 yıl dendi bize malesef..yani tabi keşke hiç ailesinden koparılan çocuk olmasa hiç travmatik olaylar yaşamasalar da sıra hiç gelmese ayrı mesele de..olacaksa da umarın en iyi en doğru zamanda olur

Min 1.5 yıl dendi bize malesef..yani tabi keşke hiç ailesinden koparılan çocuk olmasa hiç travmatik olaylar yaşamasalar da sıra hiç gelmese ayrı mesele de..olacaksa da umarın en iyi en doğru zamanda olur
Ha buarada doğrudur çünkü kriter belirliyor durumu kız bebekse uzuyor.
Normalde cinsiyet ayırt etmeksizin 0 3 _ 3 5 aralığı genellikle çabuk sonuçlanıyor bebek sayısıda az biz cinsiyet belirtmedik 0 2 yaş istedik...
Uzman ve il müdürü komisyonda herkes kız bebeğe yöneliyor dendi.Davet yemeğinde hepsi kız istiyordu aramızda konusunca tercih hep kız bebekten yana buda süreyi uzatıyor
8 aydır bekleyenler vardı benım davette sonuçlandı zaten onlardan önce...

Çocuk çocuktur. Nasıl ki hamile kalındığında cinsiyet seçilemiyorsa koruyucu ailelikte de seçilmemesi daha makul. Erkek yavruların da kızlar kadar aile ortamına ihtiyacı var.
Elbette ama çocuk hasreti olanlara birşey diyemiyorum yeterki koruyucu aile olsunlar evlatlığa rabet daha fazla korkular nedeniyle...
Ben cinsiyet seçmeksizin gönlüme göre oldu bütün başvuranlarında öle olacağına inaniyorum🙏

Koruyucu aile olanlardan veya bilgisi olanlar yardımcı olabilirmisiniz?

Koruyucu aile olduğunuzda her ay evinizi ziyaret ediyorlar kurumdan psikologlar
ve kurumda biyolojik ailelerle çocuklar arasında görüşme sağlanıyor.
bunun dışında koruyucu olduğunuz çocuğunuz için devlet bütün eğitim hayatı boyunca ve genel olarak aylık ödeme yapıyor.
Yuvada koruyucu aileye gitmek isteyen 2000 den fazla çocuk bekliyor
şuanlık bunları biliyorum

Merhaba güncel durum nedir

İlk görüşmede ve ikinci görüşmede neler oldu anlatırmısınız?
Bende ayrıntı merak ediyorum. Daha önce hatta yıllar önce düşündüm ama yaşadığım ev bize anca yetiyordu. Başka sebeplerde var tabi. Neyse süreç nasil işliyor tam olarak. Ayrıntılı anlatır mısınız? Teşekkürler

X