Korkuyorum sizlerde varmı?????

yelsan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2007
198
1
44
:a015::uhm:daha 14 haftalıgım ama korkularım var normalmış gerçi okudum kaygılanmak
geceleri hep dua okuyom bebegim çok aklıma geliyor birde sitedeki kötü sonuçları okuyunca diyom başıma gelirse diye bebeğim düzgünmü eli ayagı saglamlı daha neler neler hamişler varmı sizde böyle şeyler söylermisiniz öptüm temmmuz anneleri hepinizi....:a

anladığım kadarıyla sen bebeğinin eli ayağı sağlam mı diye merak ediyosun dimi...yanlışım varsa düzelt ...bak aynı şeyler hemen hemen bütün annelerde olur....ama sakın korkma ultrasonda doktorun sağlam diyo mu inan doğrudur .adamlar artık ayna gibi gösteriyolar küçücük hayatları.....sonra genlerde problemi olan birileri de yoksa hiç korkma .düzgün beslen .bol hareket et.bol bol da dinlen....en önemlisi huzur ....bebeğe annenin en büyük hediyesidir.bunlarla kafanı meşgul edip karnında stresini ona geçirme....herşeyden önce de allahtan hayırlısı de....bol bol dua et...

ah arkadasim sorma
benim sorunlu bir hamileligim var, daha dun rahim agzına dikis atıldı,14 haftalık hamisim bende
bir suru ilac kullanıyorum rahim kasilmalarini engellemek icin
o kadar korkuyorum ki ogluma bir sey olur mu diye
bol bol dua edip Allah tan hayırlısını istemek lazim arkadasim

canım benim 3. hamileliğim ve her gün bebeğimi kaybettiğimi görüyorum rüyamda ...sanırım annelik psikolojisi ...kafana takma canım kontrollerinde bi sorun olmadığı sürece içini ferah tut

canlarım ya bende hamileliğimden önce rüyamda gördüğüm bebekler kendiminde ama hamile olduğumu öğrendiğimden beri gördüğüm rüyalarımdaki bebekler benim değilde hep çevremdeki başkalarının bebekleriydi acaba diyorum önceden görüyordumda şimdi neden kendi bebeğimin olduğunu göremiyorum diye üzülüyorum allahım korusun hepimizn bebeklerini sağlıkla kucağımıza versin

canım korkma bence korktukların başına gelir ben hergece yattıgımda allahım sana şükürler olsun dualarımı kabul ettin hayırlısı ve saglıklısıylada kucagıma almayı nasip et yarabim diye uyuyorum ve inanırmısınız hic kötü rüyalar görmüyorum bence cok kafaya takmayın ben bide bana hamilelikte sonu kötü biten hikayeler anlatmalarını istemiyorum forumdada böyle sayfaları okumuyorum.

bende adasu gibi düsünüyorum .. kötü seyleri okumayin aklinizda kaliyor rüyalariniza giriyor .. benim simdiye kadar hic korkum olmadi .. neden bilmiyorum .. herkes dikkat et kendine yorulma vs vs diyolar ama ben kapi pencere siliyorum hic bir korkum yok .. allah ne yazdiysa o olur zaten

teşekkür ederim bol bol dua ediyorum öptüm saglıklı bebekler hepimize

bende 3-4 gun kötü rüyalar gördüm ama çok şükür geçti...rabbime dua et...zaten olacaksa olacak...bunu engellemeye hiç birimizin gucu yetmez...

aynen yelsan arkadaşım.bende çok korkuyorum.hep dua ediyorum hayırlısı ve sağlıklısıyla Allah nasip etsin diye.bende okuduklarımdan çok etkileniyorum.bebeğinin kalbi durupta anlaşılmıyormuş bazen.kontrole gidildiğinde farkediliyorumuş.bende buna takmış durumdayım.mide bulantılarımda azaldı.acaba bazen diyorum bebeğime bişeymi oldu.belirtiler pek fazla yok diye.ama yinede Rabbimden hayrılsıını sağlıklısını istiyorum tabii.banada dua edin arkdaşalar şu vesveselerden uzak olmam için:1hug:

evet arkadaşlar bende de oluyor ama düşünmemeye çalışıyorum canan arkadaşımızın dediği gibi olacaksa olur dua edelim hep Allah'ımıza.birde sürekli rüya görmemizde normal degilmi.ben hemen her gece gördügüm rüyaların sayısını bilmiyorum.

Herkesin bu konuda korkuları çok. Ama gerçekten düşünmemek en iyisi. Aklınıza kötü bişey geldiğinde hemen atın kafanızdan bebeğinizi kucağınıza alacağınız günü düşünün. Ben öyle yapıyorum. Ramazan bayramında İngiltere'deydim ve ordan bir kitap almıştım, ismi "The girls" (kızlar) idi. Konusuna bakmamıştım işim aceleydi. Sonra gelince okumaya başladım ve birbirine kafalarından yapışık ikizlerle ilgili olduğunu anladım. Bir iki gün sonra da hamile olduğumu öğrendim. Hemen bıraktım kitabı okumayı. Doğuma kadar da tekrar elime almayı düşünmüyorum. İnsanın aklına her türlü şey geliyor... İkiz hamileliğim yok ama yine de tuhaf oluyor insan.

bugun yine kötü rüyalar gördüm...doktor çok normal...butun hamilelerde olur nerdeyse dedi...ama insan çok kötü oluyor...

ya bende cem yılmazın arog filminin fragmanından çok etkilendim kadın uzaylı doğuruyordu.dün rüyama girdi resmen kabustu.Kötü Kazen

evet ya biz hamileler için iğrenç bir frağman...insan izlediğinde 1sn bile görse o sahneden çok etkileniyor...

Aynı kızlar bende de var o psikoloji,bende çok düşünüyorum.Bebeğim ne durumda diye çok merak ediyorum.
Sağlığı yerinde mi eli ayağı düzgünmü diye.
Bide babamların apartmanında bir komşumuz var kardeşime demişki onun kızı olacak ve kolunda iz gibi bir şey olacak.Rüyasında görmüş.Hani şeftali yersinizde biyerinize dokunursanız o iz çıkarmış gibi.
Allahım kendi korkularım geçmeden başkalarının rüyalarına korkuyorum.
İçimde bebeğim nasıl besleyebiliyormuyum rahatmı diye vallahi çok merak ediyorum.

:a015::uhm:daha 14 haftalıgım ama korkularım var normalmış gerçi okudum kaygılanmak
geceleri hep dua okuyom bebegim çok aklıma geliyor birde sitedeki kötü sonuçları okuyunca diyom başıma gelirse diye bebeğim düzgünmü eli ayagı saglamlı daha neler neler hamişler varmı sizde böyle şeyler söylermisiniz öptüm temmmuz anneleri hepinizi....:a

canım ben 27 haftalıgım aynı korkular hala var acaba hareket edıyorum ıyı mı dıye.

daha karnımızdayken annelık duygularımız başladı
dogdugunda nasıl a demeden harekete gecıyorsak sımdı karnımızda
saglıgı ıcın elımızden gelenı yapıyoruzz..

benım de ılk uc ayda dusuk tehlıkem vardı cok kotu oldum
ama annenın stresı bebısı etkıledıgını ogrenınce sadece bol dua edıp elım karnımda bebısımı seviyorum....
hep guzel şeyler dusun canım dualarımız sızlerlee

bazen icim bisey almiyor (affedersiniz hemen isitifar ediyorum) ozaman düsünüyorum bebisimi besliye biliyormuyum diye
gecen hafta ultraschallda gördük bize el hareketti yapti :-))))))
bügün yine görücem insallah iyidir bebisim
icinizi ferah tutun kizlar dua edin
insallah hepimizin bebisleri saglikli, eli ayagi düzgün dünyaya gelir

Allahtan Hayirlisi Allah Alnimiza Ne Yazmişsa O Olacak Elbet Ama Bu Korkular Tedirginlikler Hepimiizde Var Allah Hepimizin Bebeklerini Hayirlisi Ile Sağlikli Sihatli Bi şekilde Kucaklarimiza Alamayi Nasip Etsin Arkadaşlar.

Allahtan Hayirlisi Allah Alnimiza Ne Yazmişsa O Olacak Elbet Ama Bu Korkular Tedirginlikler Hepimiizde Var Allah Hepimizin Bebeklerini Hayirlisi Ile Sağlikli Sihatli Bi şekilde Kucaklarimiza Alamayi Nasip Etsin Arkadaşlar.

X