Popüler Konu Kimyasal Gebelik Yaşayanlar

Rahim ağzı yetmezliği canım. Senin de başın sağolsun. Hakkımızda hayırlısını versin Allah. Bir şeyleri çok istemeyi bıraktım artık.
Sağol canım hakkımızda hayırlısı olsun inşallah bizde sağlıkla brgün evlatlarımıza kavuşuruz.Bir süre sonra insan yıpranıyor ve yoruluyor cnm... Herşeyn hayırlısı olsun...

Tedavi yntemi filan var mı rahim ağzı yetmezliğinn doktorn ne dedi ?

Sağol canım hakkımızda hayırlısı olsun inşallah bizde sağlıkla brgün evlatlarımıza kavuşuruz.Bir süre sonra insan yıpranıyor ve yoruluyor cnm... Herşeyn hayırlısı olsun...

Tedavi yntemi filan var mı rahim ağzı yetmezliğinn doktorn ne dedi ?
12. HAFTada dikiş atılıyormuş genelde. Yatarak hamilelik geçiriliyormuş.

12. HAFTada dikiş atılıyormuş genelde. Yatarak hamilelik geçiriliyormuş.
İnş sağlıklı bir gebelik geçirrsnz sağlıkla kucağınıza alacağınız evladınız olsun en azndn tedavisi varmış dikkat edersiniz yeter ki sağlıklı gebe kalalım :dua:

Az önce kan testinin sonucunu aldım. 102 çıkmış. En az 113 olması gerekiyordu iki kat artsaydı. Doktoru öğleden sonra göreceğim. Bakalım ne diyecek. Az önce pembe kanamam da oldu. Kimyasal olsa artar mı bilemedim.

Doktor 2 gün sonraya tekrar test istedi. 200 ün altında çıkarsa kürtaj yaparız, üstü çıkarsa 1 hafta bekler tekrar test yaparız. Dış gebeliği sona erdiren iğne veririz, rahimde keseyi göremezsek dedi.

Arkadaşlar size 6 yillik uğraşlarının sonucu allahin izni ile olan gebelik arayisimdan bahsedeceğim.bunu tüm konulara yazmayı düşünüyorum.cunku bende forumlarda çok çare aradım. Belki birilerinin işine yarar. Öncelikle düşük ve kurtajdan sonra hamile kalamayan varsa mutlaka iyi bir merkezde rahim filmi cektirsin.esininde sperm testinde özellikle morfoloji yönünden araştırma yapsın.bizde yapışıklık çıktı rahimde.ilk gebeligimiz normal yolla oluşmuştu. Maalesef boskese oluştu ve mecburen kürtaj oldum . Ondan sonra hamile kalamadim uzun süre.doktorlara gittim.Rahim filmi çekildi. çekilen rahim filmine normal dendi. rahim filmi normal bir yerde çokta net olmayan teknolojiye sahipti.yine olmadi gebelik.esimdede sperm hareketi biraz düşük çıkınca tüp Bebek tedavisi olmaya karar verdik. Bulunduğum sehirdeki merkezde Tüp bebek tedavisi ve sonuç yine olumsuz. Oysa ki 6 adet en iyi kalite embriyo oluşumu olduğu halde. Dondurulmuş embriyolarla bir deneme daha bu seferde kimyasal gebelik. Bir sonraki ay sasip kaldığımız kendiliğinden normal yolla olusan kimyasal gebelik. Sonra İstanbul'a prof. doktora daha gittik ve elimizdeki rahim filminden ayrı iyi bir merkezde film cektirmemizi istedi. Bizde filmi tekrar cektirdik. Gayet net bir şekilde yapışıklık belli oluyordu ve doktorumuz kürtaj sonucu olabiliyor dedi.. Hemen ameliyat oldum istanbulda iki ay sonra çekilen rahim filminde yapışıklık düzeldi.ondan sonra yine İstanbul'da tek embriyo transferi olumsuz sonuc aldik.ama yapisiklik acildigi icin umudumuz dahada cogalmisti.daha sonra ilk tüp bebek merkezinde dondurulmuş olarak bekleyen son embriyo lari kullandık ve Şuan çok şükür hamileyim 8 aylık. Size tavsiyem kesinlikle sorunu bulabilecek uzman bir doktora tedavi olun ve dua edin. Denemeyi bırakmayın. Bir rahim filmi ne kadar zamana maloldu belkide.Ozellikle kürtaj ve düşükten sonra gebe kalamiyorsaniz rahimde bir sıkıntı oluşabileceği olasılığını unutmayın. Özellikle rahim yapışıklığı. Birde kanda pıhtılaşma varmi yok mu baktirin.Sağlıcakla kalmanız dileğiyle

Adetim gecikti. Zaten polikistik overden dolayı düzenli gelmez. Kırmızı değil pembeydi rengi ve çok azdı. 3. Gün kan testi yaptı doktor. 17 çıktı. 4 gün sonra 56 çıktı. Doktor 2 gün sonra tekrar edelim ama büyük ihtimalle sağlıklı bir gebelik değil diyor. Kimyasal gebelik mi dış gebelik mi sizce?6 gündür pembe kahverengi akıntı var.
2 gün sonra 102 diğer 2 gün sonra 162 çıktı. Yoğun kanamam var. İnşallah hiç müdahale olmadan kendi kendime düşürürüm.

5+2 gunluk gebeyim degerlerimde hep bir sikinti vardi dun en yuksek olarak 470 beta hcg gordum 2 gun oncede 420 ydi anlicaginiz degerim cok dusuk ve az az yukseliyor dun kahverengi kanama geldi ama cok az dusuyor diye dusundum kanamanin artmasini bekledim ama aradan 20 saat gecmesine ragmen hala gelen giden bisey yok bulundugum yerde ozel hastane yok devlet hastanesine gittigim de beta degerin 1500un uzerinde olmadan ultrasonla bakamm baksam bile bisey gozukmiycegini soyledi hala bekliyorum ve karnimda bir gerginlik agrisi var
burda bir cok kimyasal gebelik hikayesi bulunan arkadaslar var sizce benim durum nedir benim durumum gibi olan var mi acaba

5+2 gunluk gebeyim degerlerimde hep bir sikinti vardi dun en yuksek olarak 470 beta hcg gordum 2 gun oncede 420 ydi anlicaginiz degerim cok dusuk ve az az yukseliyor dun kahverengi kanama geldi ama cok az dusuyor diye dusundum kanamanin artmasini bekledim ama aradan 20 saat gecmesine ragmen hala gelen giden bisey yok bulundugum yerde ozel hastane yok devlet hastanesine gittigim de beta degerin 1500un uzerinde olmadan ultrasonla bakamm baksam bile bisey gozukmiycegini soyledi hala bekliyorum ve karnimda bir gerginlik agrisi var
burda bir cok kimyasal gebelik hikayesi bulunan arkadaslar var sizce benim durum nedir benim durumum gibi olan var mi acaba
Merhabalar yapabileceğiz tek şey değerinizi iki gnde bir takip etmek lekelnmenz için doktor progestan vermedimi acaba? Değeriniz artıyorsa skıntı yoktur inş iki gnde %60 yda iki kat artyrsa iyidir Rabbm evladınızı sağlıkla sze bağışlasn

gecen ay kimyasal gebelik gecirdim bat tan 10.gun sonra kanamm oldu beta hcg en yuksek 540 cikmisti.Bu ay yine hamileyim 7 gun gecti bat oyle kan testi verdim 650 cikti yine dusuk ben ne yapmam lazim dusunuyorum bulamiyorum

gecen ay kimyasal gebelik gecirdim bat tan 10.gun sonra kanamm oldu beta hcg en yuksek 540 cikmisti.Bu ay yine hamileyim 7 gun gecti bat oyle kan testi verdim 650 cikti yine dusuk ben ne yapmam lazim dusunuyorum bulamiyorum
1. Gebeliiğimden önce 2 kimyasal, 2.gebeliğimden önce 4 kimyasal 1 yalnızca kese oluşumu ve sonrasında kanamadan dolayı kürtaj oldum. Yani şuan gebeyim 2.ye,inan tüm doktorlar olabilir dediler, birsürü test yaptır elime bişiy geçmeyebilir dediler, ben de hiç test yaptırmadan akışına bıraktım oldu, ama tam yumurtlama günnde girmek en doğrusu, çünkü diğer türlü sperm yada yumurta ölmek Üzereyken dölleniyor ve sağlıksız olabiliyor dedi doktorum. Yumurtlama testlerinden faydalanabilirsibiz ya da ben yumurtladıpım güni akıntı ve ağrıdan anlayabiliyırdum az çok, hayırlı zamanda alırsınız inşallah kucağınıza

Benim değerim de cumartesi günü 420 idi bugün 336 çıktı kimyasal gebelik de böyle mi oluyor dgerler düşüşe mi geciyor

1. Gebeliiğimden önce 2 kimyasal, 2.gebeliğimden önce 4 kimyasal 1 yalnızca kese oluşumu ve sonrasında kanamadan dolayı kürtaj oldum. Yani şuan gebeyim 2.ye,inan tüm doktorlar olabilir dediler, birsürü test yaptır elime bişiy geçmeyebilir dediler, ben de hiç test yaptırmadan akışına bıraktım oldu, ama tam yumurtlama günnde girmek en doğrusu, çünkü diğer türlü sperm yada yumurta ölmek Üzereyken dölleniyor ve sağlıksız olabiliyor dedi doktorum. Yumurtlama testlerinden faydalanabilirsibiz ya da ben yumurtladıpım güni akıntı ve ağrıdan anlayabiliyırdum az çok, hayırlı zamanda alırsınız inşallah kucağınıza
benim 3.5 yasinda bir oglum var yumurtlama gununde iliskide erkek olma ihtimali yuksekmis o yuzden yumurtlamadn 1 gun once iliski oluyordu bu ay onuda takip etmedim ama yine ayni sey bekle bekle yipratici bir durum 😥😥😥

Çok güzel yazmışsınız Allah razı olsun kimyasal gebelik yaşıyorum şuanda düşüşe geçti 7.gün kanamam devam ediyor beta hcg dünki tahlilim 111 çıktı siz yaşamışsınız kaç güne sıfırlanır ve kanamam biter çok endişeliyim teşekkürler

X