Kilolu olduğun için bir hiç gibi hissetmek

kedilerbenimkankam

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2022
264
-17
16 yaşında 100 kiloyum birsuru psikolojik ilaç kullanıyorum ailem yüzünden babam hep döverdi annem katı hic sevmez beni birsuru ağır travma yaşadım hayatımda psikiyatriste gitmekten ve yatmaktan başka bir aktivite yok erkekler sana arkadaş gözüyle bile bakmaz arkadaşın olmaz sırf kilolusun diye yüzün güzel olsa bile dislanirsin hep dış görünüş herşeydir akrabalarımin yanında ne obezligim kaldı ne danaligim annem babamda öyle bir gün zayıflayıp hepsine gününü göstermek istiyorum saatlerdir açım karnım çok gurulduyo ama durucam bı şekilde sizce en aktif hızlı şekilde nasıl kilo verebilirim bütün günüm kilo vermeye ilgili seyleri arastirmakla gecti

Canim benim oncelikle asıl annen ve babanin psikolojik problemleri var. Bu durum senide hasta ediyor. Asıl onlarin ilac kullanmasi gerekiyor. Gittigin psikiyatrist ile is birligi yap. Beraber yasadigim insanlarla gorusmek istiyor de, psikiyatristin belki onlarida tedavi olmaya ikna eder ya da en azindan sana karsi olan davranislarini degistirmelerini ister.
Bu kadar kilo almis olmanin sebebi yasadigin olumsuz ebeveyn davranislari olabilir. Senin yasindaki bir genc kizin aç olmasi dogru değil. Diyetisyene yollarlar mi seni?

Canim benim oncelikle asıl annen ve babanin psikolojik problemleri var. Bu durum senide hasta ediyor. Asıl onlarin ilac kullanmasi gerekiyor. Gittigin psikiyatrist ile is birligi yap. Beraber yasadigim insanlarla gorusmek istiyor de, psikiyatristin belki onlarida tedavi olmaya ikna eder ya da en azindan sana karsi olan davranislarini degistirmelerini ister.
Bu kadar kilo almis olmanin sebebi yasadigin olumsuz ebeveyn davranislari olabilir. Senin yasindaki bir genc kizin aç olmasi dogru değil. Diyetisyene yollarlar mi seni?
Göndermezler maalesef küçükken de olumsuz birsuru olay yaşadım ailem tarafından onlari da atlatmış değilim henüz 😔

ablacım az önce de yazdım buraya da yazayım. aç kalarak zayıflayamazsın düzenli beslenmen ama kalori açığı oluşturman lazım. akşamları çık 1 saat tempolu yürüyüş yap. ve derslerine çalış iyi bir yer kazan ailenden de kurtulursun.

ablacım az önce de yazdım buraya da yazayım. aç kalarak zayıflayamazsın düzenli beslenmen ama kalori açığı oluşturman lazım. akşamları çık 1 saat tempolu yürüyüş yap. ve derslerine çalış iyi bir yer kazan ailenden de kurtulursun.
Evet haklısın hiç ders de calismiyorum bı an önce başlamam lazım ikisini de

Canim benim , yemekleri çok çiğneyerek ye. Yeterince şu ic. Porsiyonlari küçük tut. Kalorisiz yiyecekler tüket.
Yani bunlar benim yaptıklarım, en basitinden.
Hamur işi sinirli tüket.
İstersen basarirsin🌺

Aç kalarak kilo vermek tüm sağlığını olumsuz yönde etkiler. Olması gerektiği gibi yavaş yavaş un, tuz, şekeri azaltarak ilerleyebilirsin. Bu sefer halsizlik, vitamin eksikliği, baş dönmesi... vb. bir sürü sağlık sorunu ile karşılaşırsın. Vücudun karbonhidrata da ihtiyacı var, doğal meyvede ki şekerlere de. Niye aç kalıyorsun? Ailene söyleyebileceğim bir şey yok onları duymamaya çalış. Ama kiloyu kendi sağlığın için vermelisin onları düşünme. Tavuklu salata yap kendine, ıspanak, brokoliyi sevmeye çalış, yatmadan kefir iç, yoğurt ye. Akşam yemeğinde ekmek yememeye çalış, sulu yemeklere öncelik tanı. Ben hiçbir zaman diyet yapmadım hayatımda sadece bu bahsettiklerimi severek yiyorum. Egzersiz yap. Öyle güzel sağlıklı tarifler var ki onları izle yap kendine. Bu kadar depresyona girip hiç çabalamamak size fayda sağlamaz.

Sizin asıl ihtiyacınız iyi bir diyetisyen. Kilo verirken sarkmaları önlemek içinde bir egersiz programı.

16 yaşında 100 kiloyum birsuru psikolojik ilaç kullanıyorum ailem yüzünden babam hep döverdi annem katı hic sevmez beni birsuru ağır travma yaşadım hayatımda psikiyatriste gitmekten ve yatmaktan başka bir aktivite yok erkekler sana arkadaş gözüyle bile bakmaz arkadaşın olmaz sırf kilolusun diye yüzün güzel olsa bile dislanirsin hep dış görünüş herşeydir akrabalarımin yanında ne obezligim kaldı ne danaligim annem babamda öyle bir gün zayıflayıp hepsine gününü göstermek istiyorum saatlerdir açım karnım çok gurulduyo ama durucam bı şekilde sizce en aktif hızlı şekilde nasıl kilo verebilirim bütün günüm kilo vermeye ilgili seyleri arastirmakla gecti
Merhaba canım.Gencligimde aynı yollardan geçtim seninle.Ailem bana da aynı şekilde davranmisti.İnsana en çok en yakınları tarafından her haliyle kabul görmemek sevgi hissetmemek koyuyor.
Maaleaef sosyal medya bilincaltimiza insanlari görünüşlerine göre kategorize etmeyi toplumun büyük bir kısmına empoze etmiş durumda.
Sen şuan ergenlik dönemindesin.
Sok diyetler vücudunun gelişim sürecini ve hormonlarını bozar. Çok zor biliyorum ama bu tarz insanlara kulak tikamalisin en yakınin bile olsa.Benim sana naçizane tavsiyem araştırıp iyi bir diyetisyene gitmen.Online olarak da destek alabilirsin.Endoktrin bölümüne gidip troidlerini ve hormonlarını kontrol ettirmelisin.Bahar geliyor kulaklığını takip podcast dinleyerek yürüyüş yapabilirsin.Sana öncelikle "Rahatlama kitabi'ni öneriyorum bir solukta birirecegine eminim.Sonrasinda seçip okuyacagin kisisel gelişimve psikoloji kitapları bakış acini cok genisletecektir.
Ayrica bu konuya yönelik meditasyonlar yapman kendini ruhsal açından rahatlatmani ve olumsuz yorumlardan etkilenmemesi sağlayacaktır zamanla.
Her sabah aynaya bakıp 'Ben çok degerliyim.Her halimle güzelim kendimi çok seviyorum."demelisin.Sen kendini çok sever ve değer verirsen bir süre sonra insanların da sana yaklaşımı değişecektir.Sevgiyle kal🙂

Devlet hastanelerinde dyt var hem tahlil de yapıyorlar. Bence git verilen listeye birebir uy. Zaten yaşın küçük cok hızlı verirsin merak etme. Aç kalarak zayıflayamazsin o seni daha çok yemeye iter

Mutlu Bulut ile Mutluluk icin aralıklı oruç baslıyoooor 🌸 burada konu sahibi çok motive şekilde paylaşımlı olarak diyet yapıyor. Sonuçları da heveslendirici. Bununla birlikte aileni suçlamadan kendine odaklanman senin için rahatlatıcı olur. Sana yapılan kötülükler haksızlıklar üzerine düşünmek onların varlığını büyütür. Geçmişi geride bırakıp yeni ve güzel şeylere odaklanmaya çalış. Güzel müzikler podcastler dinleyerek hergün uzun yürüyüşler yapmayı alışkanlık edin. Küçük adımlar büyük büyük değişiklikleri başlatır.

şunu unutma ki özgüven her şeydir :) kaç kilo olursan ol. elbette sağlığın için verebilirsen iyi olur ama başkaları için ise özgüven senin en büyük güzelliğin bunu unutma sen kendini küçük görürsen herkes küçük görür öyle bir özgüvene sahip olmalısın ki sana kilonla ilgili bir şey söylemye çekinmeli insanlar :) zayıflamak istersen sağlığın için zayıfla ama sakın özgüvensiz olma

Aç kalarak hasta olursun...Bu diyet değil...Bir nevi intihar olur... Özel bir diyetisyene gidebilirsin ya da devlette önce dahiliye bölümüne git ve durumunu anlat...Sonra o seni diyetisyene yönlendirir hem kan sayımınada bakar..Belki şekerle alakalı sıkıntın varsa sana şeker ilacı yazar ve daha hızlı kilo verirsin..Ayrıca 100 o kadar da büyük bir rakam değil..Daha büyük rakamlardan istediği kilolara inen kişiler tanıdım...

Zaten birinci aşamayı halletmişsin..Kafana koymuşsun..Başlamak bitirmenin yarısıdır...Havalarda güzelleşiyor..Atacaksın kendini sabahları dışarı yürüyeceksin...Hem bedenen hem de ruhen iyi hissedeceksin bak buraya yazıyorum:KK200:

16 yaşındayım demişsin pardon çocuk sağlığı ve hastalıkları bölümüne gideceksin ordan seni yönlendirecek... :KK200:

Birden diyete başlamak seni zorlar. İlk bir hafta;
*Akşam 8'den sonra su dışında hiçbir şey yiyip içmeyeceksin.
*Paketli gıda asla tüketmeyeceksin.
*1,5 lt su
*Her gün ya da gün aşırı 20 dk yürüş
Ben diyetisyenle 3 ayda 10 kg verdim. Anladığım kadarıyla diyetisyene gidemeyececeksin. Dediklerimi 1 hafta denedikten sonra yazarsan seni yönlendirmeye devam edebilirim.
Bir de internetten diyet araştırma.

X