Kendimi hiçbir yere ait hissedemiyorum

Hayatyolculugu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2020
1.835
761
Merhaba,
Ben hislerimin kuvvetli olduğuna inanıyorum.Ve insanların içini okuduğumu hissediyorum.Az önce işyerinde birkaç kız oturuyordu benide çağırdılar gittim.Ama sanki ben yokmuşum gibi davrandılar.Ramazan ayındayız onlar oruçlu değildi birşeyler yiyip içeceklerdi.Zaten istenmediğimi farkettim ben oruçlu olduğum için oturmadim.Samimiyetsizlik vardı mesela ben iş değişikliği yapmak istiyorum onlara söyledim bi tane kız aman yeni yere gidip alışacaksin çok zor dedi.Sonra bende gitmek istiyorum dedi.Yani genel olarak istenmedim kalktım baya rahatlamışlardir.Zaten hiç arkadaşım yok.

Onlarla elektriğiniz tutmamıştır istemiyorlarsa yanlarında bulunmayın hemen istenmiyorum diye düşünmeyin sizi istemeyeni siz hiç istemeyin yalnız olmayı da kötü bir şey olarak görmeyin kendi değerinizi bilin ne vefasızlıklar gördüm şimdi benimle arkadaş olmak isteyenlere bile bir gardım var böyle çok daha iyiyim.

Onlarla elektriğiniz tutmamıştır istemiyorlarsa yanlarında bulunmayın hemen istenmiyorum diye düşünmeyin sizi istemeyeni siz hiç istemeyin yalnız olmayı da kötü bir şey olarak görmeyin kendi değerinizi bilin ne vefasızlıklar gördüm şimdi benimle arkadaş olmak isteyenlere bile bir gardım var böyle çok daha iyiyim.
Zaten hepsi aynı kafadalar tek dertleri eğlence o nedenle iş dışında aynı ortama girmiyorum

Merhaba,
Ben hislerimin kuvvetli olduğuna inanıyorum.Ve insanların içini okuduğumu hissediyorum.Az önce işyerinde birkaç kız oturuyordu benide çağırdılar gittim.Ama sanki ben yokmuşum gibi davrandılar.Ramazan ayındayız onlar oruçlu değildi birşeyler yiyip içeceklerdi.Zaten istenmediğimi farkettim ben oruçlu olduğum için oturmadim.Samimiyetsizlik vardı mesela ben iş değişikliği yapmak istiyorum onlara söyledim bi tane kız aman yeni yere gidip alışacaksin çok zor dedi.Sonra bende gitmek istiyorum dedi.Yani genel olarak istenmedim kalktım baya rahatlamışlardir.Zaten hiç arkadaşım yok.
Eskiden hayatımda olan iyiligimin dokundugu ne kadar arkadaşım varsa, kendimi parcaladigim şuan hiçbiri hayatımda yok. Hep de bir kazık atarak çıktılar hayatımdan. Kendime bunu yaptığım için çok pişmanım. Ne kadar kadir kıymet bilmeyen varsa çekmişim hayatıma. Belki düşük özgüven, belki kendini sevmemek. Ki benim annem babam gayet de özgüveni yüksek insanlardir. Belli basli, becerilerim de olmasına rağmen cok ezmişim, ezdirmisim kendimi geçmişe bakinca. En başta kendine saygi, sevgi duymalı insan. Şuan arada bir gorustugum iki arkadasim var sadece. Kimseyi de sokmuyorum hayatima. Kocaman duvarlar ördüm kendime artık. Bu arkadaşlık işlerinde genelde doğru, durust, temiz, saf bir insansan yipratiliyorsun, kullaniliyorsun. Egosu yüksek, karşısındakini menfaatine göre manipüle edebilen, kendini satmayı iyi bilen, bütün basarilarini abartan, biraz yalaka diye tabir edebileceğimiz, yüzüne tükürsen kaşı oynamayan, her türlü eleştiriyi, negatif sözü asla kaale almayan, her ortamda dikkat çekmeyi, parlamayı seven tipler var ya hani onlar beceriyor bu isleri. Olabildiğince donanımlarını arttır, hırslı ol kardesim. Emin ol sana ihtiyacı olanlar, işi düşenler seni tek tek bulacaklar. Kalabalık istiyorsan bu işler böyle, ama aradığın iç huzurunu kalabalıklar arasında bulamazsın önce kendi içine bak.

Merhaba,
İstenmemekten ziyade bazı insanlarla kafa yapınız uyuşmaz, enerjiniz tutmaz yoksa kişisel olduğunu sanmıyorum. Mesafeli olursunuz ama çokta soğuk olmayın bence.

Mesela ben arkadaşlık ve iletişim kurmakta zorluk çekmem genelde de tanıştıklarımla çok samimi olmasamda güzel arkadaşlıklar kurarım ararlar, konuşurlar. Ama bazen öyle kişilerle karşılaşıyorum ki bende hayalet gibi hissediyorum, laf atsanda ağzından lafı kerpetenle alıyorsun. Bu kişinin karakteriyle alakalı yani kendim için hiç '' sevilmiyorum, istenmiyorum '' diye düşünmedim çünkü güler yüzlü ve konuşmaktan çekinmeyen biriyim. Demek ki yıldızımız uyuşmadı diyorum.

Merhaba,
Takmaya gerek yok. İş yerleride özellikle kadınlar arasında çörekli börekli çaylı sohbetlerde gruplaşmalar çok olur. Böyle gruplara ben dahil olmayı şahsen sevmem. Uzun yıllardır da işsizim zaten. Tavsiyem eğer arkadaş olmayacaksanız malzeme vermeyin ellerine. Arkanızdan dedikoduya başlarlarsa iş yerinde sizin canınız sıkılır.

X