Kendimi degistiriyoum

esmeralsa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2024
7
24
20
arabanın surucu koltuğundayım araba uçuruma son hızla yaklaşıyor ama ben bir şey yapamıyormuşum gibi hissediyorum
kendi hayatıma dışardan bakinca baskasinin elinde bu imkanlar olsaydı nasıl güzel mutlu yaşardı diye düşünüyorum ve bunca artıyı haketmiyormusum gibi hissediyorum babamın durumu iyi daha yeni bana luks bir araç aldi ehliyetimi aldığım için limiti yuksek bi kredi kartım var egitim hayatimda da gorece başarılıyım şimdi köklü bir universitede hukuk okuyorum ama maalesef tüm bu artilara karşı kocaman bir eksim var kiloluyum güncel kilom 129 bundan iki yil evvel ben istemeden ailemin zoruyla mide ameliyatı oldum150 kilo girdim ameliyata sonrasında ailem bana asla destek olmadı anneme söylediğimde bana sakın kilonu söyleme ameliyatla verdin bu senin başarın değil dedi evde bana uygun yemekler çıkmadı rica ettigimdeyse sana gore yemek hazırlayamayız tarzı bir şey söylendi bense zaten psikolojik açıdan iyi değildim ve ameliyat sonrası 45 kilo versemde geri 130 Lara kadar çıktım lise arkadaşlarım çok hevesliydi ameliyatıma kilo veremediğim için utancimdan onlarla ilişkimi kopardim
okuluma da başlayamadım çünkü universiteye başlarken babam universitedeki en cirkin garip kötü profilin ben olacağımı söyledi bu laf çok gururuma dokundu ve okulumu dondurdum oysaki çok özgüvenli ve dışa dönük biriyimdir ama daha soylemedigim bir sürü onur kırıcı laf yüzünden hayata küstüm Hiçbir arkadaşım bana simdiye kadar kirici tek bir laf bile soylemedi ama ailem şimdi söyleyemediğim o kadar gurur kırıcı şeyler yaptılar ki resmen karakterimi değiştirdim mesela bir keresinde disari çıkarken annem çokca güldü ve bu vücutla disari cikmaya utanmıyor musun dedi ama şimdi hayatim elimden kayiyormus gibi hissediyorum hayatimi degistirmek zorundayim Ve bunu asla durmadan buyuk bir gayretle yapmaliyim 2024 yilinda 70 kilo vermeli ve olması gereken normal bir yaşantıya başlamalıyım suan hep evdeyim ve depresyonda debeleniyorum inanıyorum ama bu dönemde bu bataklıkta çıkamazsam daha da cikamam

Son düzenleme:
Kesinlikle cikabilirsin.baslamak bitirmenin yarısı.kilo bedenimizi şekillendirir hayatımızı degil..hayatımız kilomuzla kiyaslanamayacak kadar değerli.
Gercekten istersen yaparsin hicbirsey bahane değil.. bu bir zayıflık da degil .
Bu süreçte iyi bir diyetisyen ek bir psicologla yoluna başlayabilirsin.
Kolaylıklar dilerim

X