Kedime neler oluyor?

gul2016

Popüler Üye
Pro Üye
13 Kasım 2019
6.203
13.203
Benim kedim son günlerde durup dururken evin içinde bağırarak sağa sola koşturmaya başlıyor. Kuyruğu kabarıyor avazı çıktığı kadar bağırıyor, bir kaç dakika sürüyor bu durum sonra sakinleşip yatıp uyuyor, bir müddet sonra yine aynı hareketi yapıyor. Ne olduğunu anlamaya çalışıyorum ama anlayamıyorum. Günde 2-3 kez oluyor böyle. Evde bir şeyden mi korkuyor ne oluyor anlamıyorum. Yemesi içmesi, tuvaleti normal ve kedim kısır bu arada; 8 yaşında.

Benim kedim son günlerde durup dururken evin içinde bağırarak sağa sola koşturmaya başlıyor. Kuyruğu kabarıyor avazı çıktığı kadar bağırıyor sonra sakinleşip yatıp uyuyor, bir müddet sonra yine aynı hareketi yapıyor. Ne olduğunu anlamaya çalışıyorum ama anlayamıyorum. Günde 2-3 kez oluyor böyle. Evde bir şeyden mi korkuyor ne oluyor anlamıyorum. Yemesi içmesi normal ve kedim kısır bu arada; 8 yaşında.
Genel herhalde bu aralar benimkide yapıyor onu. Durup dururken avaz avaz bağırıyor. Öyle bi koşuyo ki sanki dur duvara koşacak gibi. Çağırıyoruz gel oğlum dur oğlum dikkatini dağıtıyoruz malt vs vererek. O an kesiyor. Ama bizim gece yapıyor bizi mahvediyor. Ansızın üstümüze atlıyo neye uğradığımızı şaşırıyoruz

Genel herhalde bu aralar benimkide yapıyor onu. Durup dururken avaz avaz bağırıyor. Öyle bi koşuyo ki sanki dur duvara koşacak gibi. Çağırıyoruz gel oğlum dur oğlum dikkatini dağıtıyoruz malt vs vererek. O an kesiyor. Ama bizim gece yapıyor bizi mahvediyor. Ansızın üstümüze atlıyo neye uğradığımızı şaşırıyoruz
Benimki daha önce hiç yapmıyordu. Anlamadım niye yapıyor?

Benim kedim son günlerde durup dururken evin içinde bağırarak sağa sola koşturmaya başlıyor. Kuyruğu kabarıyor avazı çıktığı kadar bağırıyor, bir kaç dakika sürüyor bu durum sonra sakinleşip yatıp uyuyor, bir müddet sonra yine aynı hareketi yapıyor. Ne olduğunu anlamaya çalışıyorum ama anlayamıyorum. Günde 2-3 kez oluyor böyle. Evde bir şeyden mi korkuyor ne oluyor anlamıyorum. Yemesi içmesi, tuvaleti normal ve kedim kısır bu arada; 8 yaşında.
Biseyden ürktükleri zaman böyle tepkiler veriyorlar birde sıcaktan galiba benimkilerinde sıcaktan huyları değişti 😞 patilerini gün içinde ıslatın biraz rahatliyorlar

Benim erkek kedim de yapıyor böğürerek koltukların üzerinden koşarak koşuyor duvara çarpacak gibi koşuyor oyun yapıyor herhalde yeni çıktı bu huy sıcaktan olabilir gerçekten yeni yapmaya başladı çünkü değişik tonda miyavliyor ama çok tatlı olduğu için gülüp geçiyoruz biz instada da görmüştüm öyle yapan kediler

Benimki daha önce hiç yapmıyordu. Anlamadım niye yapıyor?
Arkadaşında dediği gibi muhtemelen sıcaktan yapıyorlar. Benimki de son 1.5 aydır yapmaya başladı. Bazen artık diyorum cinlendi bu buna geldiler yine. Birde öyle bir bağırıyor ki gören aç susuz bırakıp dövüyorum sanacak. Bazen ilgi içinde yapıyorlar. Yeni yeni huylar edindi kedim. Normalde asla kucak seven bir kedi değil kimseye yaklaşmaz sevdirmez kendini. Gece suratımızı yalamaya burnumuzu ısırmaya başladı. Sıcaklara tepki veriyorlar sanırım

Benim erkek kedim de yapıyor böğürerek koltukların üzerinden koşarak koşuyor duvara çarpacak gibi koşuyor oyun yapıyor herhalde yeni çıktı bu huy sıcaktan olabilir gerçekten yeni yapmaya başladı çünkü değişik tonda miyavliyor ama çok tatlı olduğu için gülüp geçiyoruz biz instada da görmüştüm öyle yapan kediler
Benimki de aynısını yapıyor işte. Normalde yatak başlığına tırmanmaz asla. Oraya atlıyor yatak altına saklanıp pis pis bakıyo sonra bi anda koşuyor. Önünden geçersek bir pati de bize yapıştırıyor

Benimki de aynısını yapıyor işte. Normalde yatak başlığına tırmanmaz asla. Oraya atlıyor yatak altına saklanıp pis pis bakıyo sonra bi anda koşuyor. Önünden geçersek bir pati de bize yapıştırıyor
Aynısı çok güzel coşuyor o zaman göz bebekleri kocaman oluyor tam avcı oluyorlar

Biseyden ürktükleri zaman böyle tepkiler veriyorlar birde sıcaktan galiba benimkilerinde sıcaktan huyları değişti 😞 patilerini gün içinde ıslatın biraz rahatliyorlar
Suya gram yaklaşmayan kediye napıcaz :KK43: 3 yaşında daha bir kez bile ne yıkandı ne bişey.
Bazen elimi ıslatıp suratına sürmeye çalışıyorum da kaçıyor suyu görünce

Bence sıcaktan. Hatta bir kaç kisiden okumuştum kedilerinin bu tarz hareketler yaptıklarını. Genel olarak sıcaktan bunlara bir şey olmuş olmalı. Birde bir şeyden korktuklarında yaparlar bunu. Bizimkinde bir sorun yok ama arada gelip gidiyor bir şeyler.

kısır değilse kızgınlığa girmiş olabilir.
sıcaktan olur mu bilemiyorum benimkiler sıcaktan nerdeyse 20 saat uyuyolar çünki

Benim ki günün belli saatlerinde böyle yan yan yürüyüp, kabarıp beni düelloya davet eder olaganca kart sesiyle böğğğ diye bağırarak 🤣 Ağzını yediğimin 🤣

Benimle oyna diyor, bol bol oynayın ❤️

Hayvan sıkıldığı için birikmiş enerjisini atıyor.normal bir davranış.gece aktif olup gezip tozacak hayvanı eve hapsedip normal davranmasını bekleyemeyiz.

X