Kedim benim yüzümden öldü

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Nefret ediyorum su temizlik hastalarından sorsan kendileri temiz ,diğer herkes pis ..Bir kere hic bir kedi kakasina basmaz aksine üstünü toprakla eseler kediler kopeklerden daha temizdir kendilerini temizlerler ama bence siz temizlik hastası olduğunuz icin kedinin kakasina basıp etrafı kirlettiği paranoyakligina kapıldınız malum temizlik hastaları her detayı sorgular .Simdi neden pişmanlık duydunuz anlamadım bence kendinizi tedavi ettirin
Kediyle ilgili dediklerinizde haklisiniz ama temizlik hastalarina olan genel nefret niye? Bile isteye öyle yapmiyor hic kimse. Kontrol edemedikleri düsüncelerden dolayi öyle davraniyorlar öbür türlü rahatsiz hissediyolar. Kakasina basmasina gelirsek gercekten basiyodu beyaz bi kediydi. Ayak patilerinden islak mendille diski siliyordum niye herkes bana öyle geldigini soyluyor

Kediyle ilgili dediklerinizde haklisiniz ama temizlik hastalarina olan genel nefret niye? Bile isteye öyle yapmiyor hic kimse. Kontrol edemedikleri düsüncelerden dolayi öyle davraniyorlar öbür türlü rahatsiz hissediyolar. Kakasina basmasina gelirsek gercekten basiyodu beyaz bi kediydi. Ayak patilerinden islak mendille diski siliyordum niye herkes bana öyle geldigini soyluyor
Çünkü sebepsiz paranoyak ve iticiler bu benim görüşüm

Çünkü sebepsiz paranoyak ve iticiler bu benim görüşüm
görüş başka saygısızlık başka. İnsanlardan psikolojik sorunlarından dolayi nefret edemezsiniz. Kontrol edemiyorlar. Burada kendimden bahsetmiyorum sadece genel diyorum. Kediye olan davranislarimdan dolayi iatediginiz gibi benden nefret edebilirsiniz hakli olarak ama bi psikolojik hastaliga insanın kendi kontrolünde olmayan şeylerden dolayi nefretiniz cok sacma. Sarisinlardan veya esmerlerden nefret ediyorumdan farksiz

Kediler öyle bilerek kakasına basmazlar. Kolay kolay hele hiç. Ama basıyorlarsada bir rahatsızlıgı vardır size mesaj veriyordur. Konusamadıkları mesajlarıda farklı olabiliyor. Benim kedimde bebekken ara ara yapıyordu patilerini onu stres olmayacagı sekilde nemli bi bezle temizlerdim. İshal oldugu zamanlar kumun her yeri tane tane dıskı olurdu ben yine bıkmadan usanmadan oturup pirinc ayıklar gibi kumu temizlerdim.
Üstelik çok hızlı yiyor, cignemeden yutuyordu. Her yemek saatinde gece bile uykumdan uyanıp ellerimde tane tane yediriyordum cigneyip yutsun diye. Hastalandıgında pesinde kosarım ye oglum diye.
Sahiplenmeden önce keske kediler hakkında bir takım bilgilenmeler edinseydiniz keske. Misal asla suyu sevmezler ve kediler yıkanmaz. Su onları strese sokup bagısıklıgını düsürebilir. Ortamından sahibinden ayrıldıgında depresyona girer, cöker, hastalanır. Cok duygusallardır. İnsanoglundan daha temizlerdir. Kedi sahiplenirken ilk iş zaten veterinerden sağlık testinden geçmek gerek. Hemogram, biyokimya, röntgen, serolojik veya hızlı test kitlelerinden hastalığı olup olmadığını öğrenmek gerek ki düzeni ona göre kurmak lazım. Demek ki varmıs bi hastalıgı altında yatıyomus. Bu hastalıgı ilerleten seyde ordan oraya ordan oraya gecmesi tetiklemis yazık olmus. Üzüldüm. Artık yapacak bisey de yok.

görüş başka saygısızlık başka. İnsanlardan psikolojik sorunlarından dolayi nefret edemezsiniz. Kontrol edemiyorlar. Burada kendimden bahsetmiyorum sadece genel diyorum. Kediye olan davranislarimdan dolayi iatediginiz gibi benden nefret edebilirsiniz hakli olarak ama bi psikolojik hastaliga insanın kendi kontrolünde olmayan şeylerden dolayi nefretiniz cok sacma. Sarisinlardan veya esmerlerden nefret ediyorumdan farksiz
Bu benim şahsi düşüncem ben nefret ediyorum temizlik takıntısı olan psikolojik bu rahatsızlığı olan bu insanlardan eee ne yapacaksın bu benim düşüncem üstelik bide kucucuk bir kedinin pis olduğu paranoyasına kapılıp ölümüne sebep olmuşsunuz yüz kişi dese inanmam bir kedi kendi pisliğine basmaz hepsi kendi kafanızda kurduğunuz şeyler bence ..

Nefret ediyorum su temizlik hastalarından sorsan kendileri temiz ,diğer herkes pis ..Bir kere hic bir kedi kakasina basmaz aksine üstünü toprakla eseler kediler kopeklerden daha temizdir kendilerini temizlerler ama bence siz temizlik hastası olduğunuz icin kedinin kakasina basıp etrafı kirlettiği paranoyakligina kapıldınız malum temizlik hastaları her detayı sorgular .Simdi neden pişmanlık duydunuz anlamadım bence kendinizi tedavi ettirin
Haydaaa. Arkadaşım okb Bi hastalık. Takıntı hastalığı. Hava olsun diye titiz olmuyorlar yani. Kadın kendini çamaşır suyuyla çitiliyormuş. Senin bu söylediğin kanser hatalarından kalp hatalarından nefret ediyorum demek gibi. Allahım biz napacağız ya, bu kadar teknolojiye rağmen sıfır bilgi sıfır muhakeme sıfır mantık.

Umarım hepsini okuyabilirsiniz. Öncelikle kendimle ilgili ufak bir bilgilendirme yapayım. Ben 4 yıldır OKB yle yabi bi bakıma ileri seviye temizlik takıntısıyla uğraşıyorum. Yeri geldi çamaşır suyuyla keselendiğimde oldu. Ve hep küçüklüğümden beri de kedi sahiplenmek istemiştim. Bir türlü denk gelmemişti. Geçen senenin kasım ayında kedi sahiplenmeye karar verdim. 2-3 aydır rahatsızlığımda iyi gidiyordum ve psikiyatristimle beraber buna hazır olduğuma karar verdik. 26 Kasım 2021 de oğlumu sahiplendim. Her şey başlarda iyi gidiyordu. Tüyleri, koltukları tırmalaması asla sorun olmuyordu bana. Ama zamanla kakasına basmaya başladı ve bu beni aşırı rahatsız hissettiriyordu. Temizlik yapmak için günlerce evden çıkmadığımı bilirim. 2 ay sabrettim ama daha fazla dayanamadığıma karar verdim. Ve sınav senemdi ama mezuna da kalacağım artık boşuna verdim oğlumu. Keşke çamaşır suyu kullanmaktan kemiklerim gözükseydi de vermeseydim oğlumu. Temizliği bitirdikten bir sonraki gün tekrar kakasına dağıtınca çıldırdım ve ona çok kızdım. 2 ay baktıktan sonra babamın işyerinde bakmaya karar verdik. Onu iş yerine bıraktığımız ilk gün dolabın altından çıkmamış bile. Yanına geldiğimde çıkmıştı anca. Belki iş yerinde tuvaletine basmasına çözüm buluruz ve eve geri alırız diye orada kaldı yaklaşık 2 ay. Ama hala kakasına basmaya devam ediyordu. Her ne kadar iş yerinde gayet iyi baksak da bir evi olmaması içimize sinmiyordu. Babamla onu sahiplendirmeye karar verdik her ne kadar istemesem de. Babam bir yuva bulmuştu ama ben istememiştim. Israr etmeye devam edince bende kabul ettim ve oğlumu onlara verdik takip şartıyla. Ama ne zaman resim istesem günler sonra atıyorlardı. Sonrasında 2 ay onlarda kalınca attıkları fotoğraflarda giderek zayıfladığını fark ettim. Onlar da kedi koktuğu için geri vermek istemişti zaten bende kabul ettim. Annemin evine götürmeye karar verdik bu sefer(annemle babam ayrı). Kedi onlarda kaldığı zaman içerisinde 2 kilo vermişti ve çok kötü bir haldeydi. Gözü enfeksiyon kapmıştı. Solunum ve sindirim sorunları çıkmıştı ama bir kez bile veterinere götürmemişlerdi miniği. Kediyi ne yapacağımıza karar vermek için bayramdan sonrasına kadar zaman tanımalarını istedik. Bayram bittikten birkaç gün sonra da geri aldık. Alır almaz veterinere götürdük. Tedavisi biraz yüksek olduğu için babam yaptırtmak istememişti ama ben yaptırttım. Sonrasında oğlumu annemin evine götürdük ve 2 hafta boyunca tekrar veterinere götürmedik iyileşir diye. Bir gün kedi kötüleşince annem veterinere götürdü. Yapılanlara göre götürdüğümüzde şeker komasındaymış. Böbrekleri iflas etmiş. Kanı kalmamış. 5 gün yoğun bakım mücadelesinin ardından da oğlumu kaybettik. Ölmeden bir gün önce onu yoğun bakımda ziyaret etmiştim ve hayvanın ruhu emilmiş gibiydi. Sevgi dolu gözlerinin arkasında hiçbir şey kalmamıştı. Böyle anlattığımda yine ne kadar bencil ve cani olduğumu bir kez daha hatırladım. Affet beni miniğim.
Bir daha sahiplenmeyin.
Bir hayvanı eve almanın maddi manevi sorumluluğu var. Hasta olur bazen röntgeni tahlili derken sadece muayeneye 700-800 verirsiniz, tedavisi de bir o kadar tutar. Kedi ilk başta o kaka problemi varken veterinere gidip akıl alsaydınız.
Çok kızıyorum sizden çok da anne babanıza kızdım, hadi sizin durum yok öğrencisiniz o halde ya hiç almayacaklar ya da aldılarsa ona göre bütçe ayiracaklardı. İlk vet.e gittiğinizde biraz paraya kıyıp tedavi edici mamalardan alsaydınız en azından şeker komasına girmezdi.

Bu benim şahsi düşüncem ben nefret ediyorum temizlik takıntısı olan psikolojik bu rahatsızlığı olan bu insanlardan eee ne yapacaksın bu benim düşüncem üstelik bide kucucuk bir kedinin pis olduğu paranoyasına kapılıp ölümüne sebep olmuşsunuz yüz kişi dese inanmam bir kedi kendi pisliğine basmaz hepsi kendi kafanızda kurduğunuz şeyler bence ..
Sizin de bi klinikle görüsmenizi tavsiye ederim o zaman. Genel olarak bi hastaliga sahip insanlardan nefret etmek cok sacma( okuyup yanlis anlicaklar icin tekrar acikliyorum kedime olanlardan dolayş nefretinize laf etmşyorum) ve tekrar söylğyorum basiyodu diyorum patilerinin arasindan diski siliyodum.

Bir daha sahiplenmeyin.
Bir hayvanı eve almanın maddi manevi sorumluluğu var. Hasta olur bazen röntgeni tahlili derken sadece muayeneye 700-800 verirsiniz, tedavisi de bir o kadar tutar. Kedi ilk başta o kaka problemi varken veterinere gidip akıl alsaydınız.
Çok kızıyorum sizden çok da anne babanıza kızdım, hadi sizin durum yok öğrencisiniz o halde ya hiç almayacaklar ya da aldılarsa ona göre bütçe ayiracaklardı. İlk vet.e gittiğinizde biraz paraya kıyıp tedavi edici mamalardan alsaydınız en azından şeker komasına girmezdi.
Sahiplenmeyecegim zaten. Kakasina basmasi icin de vetle görüstügümğzde simarikliktan oldugunu soyledi

Konuya çok üzüldüm. Bizimde iki kedimiz var. Biri artık neye gıcık olmuşsa geçen gözümün içine baka baka halıya çişini yaptı ki 3 yıldır bizde, normalde hiç yapmayacağı şeydir.
Kustukları da oldu, ishal oldukları da.
Temizlik takıntım var diye bir bahanesi olamaz bunun, resmen hayvan eziyet görmüş. Keşke herkes hayvan sahiplenmese.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X