Kaynana problemi

Neden bu kadar pasifsiniz ya?? Neden evinizin, evliliginizin, kocanizin, hatta cocugunuzun bir kısmını kaynanaya borcluymus ama icinizden vermek gelmiyormus gibi davraniyorsunuz? Saka misiniz siz Anlasabilsem isterse bizle yasayabilir ne demek?? Melek olsa da ne isi var sizle evi mi yok Tabi tepenize cikarlar boyle. Genelde is kocada bitiyor, evet kayniniz eltinizi ezdirmedigi icin ona yapamiyor olabilir. Ama eltiniz de belki kaynınıza sozunu daha güzel geçirmesini kendini cignetmemeyi biliyordur. Siz boyle oldugunuz sureceeee Ohooooo
Eşime sözümü geçiremiyorum, annesiyle ilgili bi konuşma geçtimi asla annesine laf ettirmez. Sonra kavgaya dönüyo iş. Nasıl sözümü geçirtebilirim? fikir verin

Bu benim asla anlayabileceğim bir kafa değil. Ne münasebet, niye birilerini çocuğumla ilgili ikna etmeye çalışayım? Kulağa çok saçma gelmiyor mu bu? Onların yanında kala kala sağlıklı düşünememeye başlamışsınız sanırım.
Evet aynen öyle oldu. Onlar da mantıklı düşünemiyor, hemen sinirlenip kavgaya dönüştürüyorlar. Anlayış yok. 6 senedir bu durumun içindeyim maalesef

Kabul ediyorum zaten, herşeyi deniyorum, ama karşıki duvarsa ben napayım :KK43:
Hamileymissin cinnet geciremiyorsun. Alacaksin eşini karsina bu çocuk gece benim yanim disind hiçbir yerde kalmayacak. Böyle birşeye yeltenen olursa sonuçlarına da katlanır diyeceksin. Yeltenirlerse de iş polise kadar gidecek.
Kv derse tekrar bebekken niyetin yoktu şimdi mi heveslendin? Senin niyetin çocuk adı altında kendine eğlence bulmak. Git kursa yazıl, diğer gelinine sar ne yaparsan yap. Benden de çocuklarımdan da uzak dur diyeceksin.

2 çocuğum var araları sizinki kadar sayılır. Kv benzer şartlarda, eşi ölmüş, kafa olarak da benzer. Ben de gurbetteyim eşimin memleketinde. Gelip bizde kalma, kendisine hizmet ettirme, komşularına hizmet ettirme, kendi memleketime gitmemi istememe, kendisine 5 yaşında çocuk muamelesi yapmamı bekleme gibi ne içtin sen yaaa diye sorasım gelen bir sürü talebi var. Eşim de sizinkiyle benzer kafada. Annesini sürekli haklı gören vs klasik anneci erkek. Şuan büyük çocuğum 6 yaşında. Küçüğü 1.5. Boşanma aşamasındayız.

Ben çalışırken çocuğuma kv baktı. Aynen sizinki gibi baktığı günler dışında da gönderirdim çocuğumu, gider kalırdı günlerce. Çünkü göndermeyince çocuğu bizden soğutuyor yaftası yapıştırılıyor. Daha biirr sürü sinir bozucu ayrıntı.

Demek istediğim sizinki gibi başladı bizim de. Cinnetler de geçirdim çare olmadı. Gerçekten geçirdim. Psikologlara gittim çare olmadı. Kadının ne isteği bitti, ne hakareti, ne oğlunu doldurması. Araya mesafe koyma çabalarım her seferinde daha da beter sinirlendirdi onları.

Sonuç olarak boşanma kararı aldım ailemin yanındayım. Olacakları görmeniz ve alabiliyorsanız önlem almanız açısından yazıyorum bunu.

Ne yaparsanız yapın yaranamayacaksınız çünkü kayınvalideniz, eşiniz olan oğlunu kendine kurban seçmiş, onu şamar oğlanına çevirmiş, manipüle edebiliyor onu. Oğlunun eşi olarak sizden de aynı kurbanlığı bekliyor. Değişmeyecek. Eşiniz zaman geçtikçe daha da anneci olacak. Allah yardımcınız olsun...

İlaveten, ben de sizin gibi, kayınvalidemin narsist olduğunu düşünüyorum. Hatta eminim.

Eşim de narsist tarafından büyütülen deyim yerindeyse eğitilen bir evlat.

Yapacak hiçbir şey yok, oğlunu annesine bırakıp gitmektan başka.

He bir de, elti ve kayın konusunda da aynıyız. Bizdeki potansiyeli görüp ona göre bizi kendilerine köle etmek istiyorlar çünkü diğerinden o ışığı alamıyorlar.

Ben mesafe koydum baya bi koydum yani. Gelip bizde kalamadı, yiyemedi içemedi, hizmet ettiremedi. Bunun sonucu olarak sürekli eşimle aramı bozdu. Eşimin sünepeliği burada devreye girdi.

Sonuç boşanma. Çünkü ne annesi ne de oğlu değişir. Bu tip eşlerin asla değiştiğini görmedim. Esas problem eş zaten kv değil.

İşte ben de anlam veremiyorum, o yüzden artık eltim gibi davranmaya başladım, biraz işe yaradı. Eltimin ailesi ve kocası eltime çok sahip çıkıyor, bişey oldumu hemen arıyorlar, maalesef benimkiler öyle değil. Benim kendimi tek başıma korumam lazım
Kimsenin sana sahip çıkmasına gerek yok. Sen kendine güven yeter vallahi ben hepsini toplayıp bir güzel ağızlarının payını verdim. Ağızlarına sıçtım benden korkuyorlar bunun en güzel yolu bu..

Evet aynen öyle oldu. Onlar da mantıklı düşünemiyor, hemen sinirlenip kavgaya dönüştürüyorlar. Anlayış yok. 6 senedir bu durumun içindeyim maalesef
Gerçekten yazık ben olsaydım çoktan adamı sepetlemiştim ne münasebet...

İlaveten, ben de sizin gibi, kayınvalidemin narsist olduğunu düşünüyorum. Hatta eminim.

Sorun eşte zaten ben ailesinin ağzına sıçtığımımda eşim bana aileme bağıramazsın kızamazsın demedi. Tam tersi oh iyi yaptın dedi zerre ailesini sevmez.

Sorun eşte zaten ben ailesinin ağzına sıçtığımımda eşim bana aileme bağıramazsın kızamazsın demedi. Tam tersi oh iyi yaptın dedi zerre ailesini sevmez.
Demekki farkında bazı şeylerin, şanslısınız. Kalmasına izin vermeyin sizinle. Napar eder o oğluşlarının akıllarına girerler.

Demekki farkında bazı şeylerin, şanslısınız. Kalmasına izin vermeyin sizinle. Napar eder o oğluşlarının akıllarına girerler.
Diyemez benim yerden göğe kadar haklı olduğumun farkında hatta ailem de benim haklı olduğumun farkında bu kadar kişi bana haksızlık yaptı ve ben hep haklı çıktım sesim çok çıktı diye beni sevmediler.... Doğru söyleyen dokız köyden kovulurmuşç

Diyemez benim yerden göğe kadar haklı olduğumun farkında hatta ailem de benim haklı olduğumun farkında bu kadar kişi bana haksızlık yaptı ve ben hep haklı çıktım sesim çok çıktı diye beni sevmediler.... Doğru söyleyen dokız köyden kovulurmuşç
Benim ailem de benim haklı olduğumun farkında. Ama eş kişisi malesef farkında değil, anasını asla topun ucuna koymuyor. Sonuç olarak bakın boşanıyoruz. Aile o kadar da etkili değil olay eşte bitiyor. Eşiniz sizin yanınızdaysa bu güzel bişey. Oğlunuzun onun evinde kalmasını istemiyorsanız siz izin vermediğiniz müddetçe kalmaz. Sırf bu yüzden evinize de almayın bence kaynanayı. Hiçbir şey yapamasa da canınızı sıkar. Torununu esirgemiyorsunuz sonuçta istediği gibi seviyor ediyor beraber yatmayıversin.

2 çocuğum var araları sizinki kadar sayılır. Kv benzer şartlarda, eşi ölmüş, kafa olarak da benzer. Ben de gurbetteyim eşimin memleketinde. Gelip bizde kalma, kendisine hizmet ettirme, komşularına hizmet ettirme, kendi memleketime gitmemi istememe, kendisine 5 yaşında çocuk muamelesi yapmamı bekleme gibi ne içtin sen yaaa diye sorasım gelen bir sürü talebi var. Eşim de sizinkiyle benzer kafada. Annesini sürekli haklı gören vs klasik anneci erkek. Şuan büyük çocuğum 6 yaşında. Küçüğü 1.5. Boşanma aşamasındayız.

Ben çalışırken çocuğuma kv baktı. Aynen sizinki gibi baktığı günler dışında da gönderirdim çocuğumu, gider kalırdı günlerce. Çünkü göndermeyince çocuğu bizden soğutuyor yaftası yapıştırılıyor. Daha biirr sürü sinir bozucu ayrıntı.

Demek istediğim sizinki gibi başladı bizim de. Cinnetler de geçirdim çare olmadı. Gerçekten geçirdim. Psikologlara gittim çare olmadı. Kadının ne isteği bitti, ne hakareti, ne oğlunu doldurması. Araya mesafe koyma çabalarım her seferinde daha da beter sinirlendirdi onları.

Sonuç olarak boşanma kararı aldım ailemin yanındayım. Olacakları görmeniz ve alabiliyorsanız önlem almanız açısından yazıyorum bunu.

Ne yaparsanız yapın yaranamayacaksınız çünkü kayınvalideniz, eşiniz olan oğlunu kendine kurban seçmiş, onu şamar oğlanına çevirmiş, manipüle edebiliyor onu. Oğlunun eşi olarak sizden de aynı kurbanlığı bekliyor. Değişmeyecek. Eşiniz zaman geçtikçe daha da anneci olacak. Allah yardımcınız olsun...
Bunları yaşadığınız için çok üzüldüm. İnşallah benimki bu kadar ileriye gitmez. Hamileyim diye midir bilmiyorum ama, kv ve kocam şuan bana hiç karışmıyor ve çok iyi davranıyor. Tabi mesafemi koruyorum, zaten sancılarım başladı diye kv evime bile gelemiyor, eşim yorulduğumu görüyor. Ama doğumdan sonra durum ne olur bilmiyorum. İnşallah doğumdan sonra da aynı mesafemi koruyacam, gidip gelmeyecem, kimseyi alttan almayacam

İnanır mısınız, youtube da hep karşıma narsistlikle ilgili videolar çıktı son dönemlerde. Allah tarafından çıktı diye düşünüyorum, çünkü çok kötü durumdaydım. Bi izleyeyim dedim, onları izleyince kv nin narsist olduğunu anladım. Ve dediğiniz gibi eşim de narsist tarafından büyütüldü. Kv min eşi akciğer kanserinden vefat etti. Kv bigün geldi dediki; bizim dertlerimizden mi bu adam öldü acaba dedi. Bence kesin öyle, kayınbabam yazık alttan ala ala, susa susa, içine ata ata kanser oldu bence

He bir de, elti ve kayın konusunda da aynıyız. Bizdeki potansiyeli görüp ona göre bizi kendilerine köle etmek istiyorlar çünkü diğerinden o ışığı alamıyorlar.

Ben mesafe koydum baya bi koydum yani. Gelip bizde kalamadı, yiyemedi içemedi, hizmet ettiremedi. Bunun sonucu olarak sürekli eşimle aramı bozdu. Eşimin sünepeliği burada devreye girdi.

Sonuç boşanma. Çünkü ne annesi ne de oğlu değişir. Bu tip eşlerin asla değiştiğini görmedim. Esas problem eş zaten kv değil.
İşte ben o akıllılığı en başta yapsaydım, en başta mesafe koysaydım, bunlar olmayacaktı. Ama safım işte. Her hafta illaki gelip kalıyordu, daha evliliğimizin ilk aylarından düşün yani. Ben iyi niyetle hep çok iyi ağırlamaya çalıştım, gelsin ne güzel sevaptır evde yalnız kalmasın dedim, beraber yaşamayı bile düşündüm, kendini bize çok acındırdı. Ama lafları da hep soktu durdu, kısır iması bile yaptı bana, hiç sesimi çıkarmadım, en son bende patladım, büyük kavgalar ettik, ama ben hakkımı helal etmiyorum, çok manipüle ettiler anne oğul beni. Şimdi artık sesim çıkıyor, ne düşünürse düşünsünler, dediğin gibi asla yaranamazsın.

Benim ailem de benim haklı olduğumun farkında. Ama eş kişisi malesef farkında değil, anasını asla topun ucuna koymuyor. Sonuç olarak bakın boşanıyoruz. Aile o kadar da etkili değil olay eşte bitiyor. Eşiniz sizin yanınızdaysa bu güzel bişey. Oğlunuzun onun evinde kalmasını istemiyorsanız siz izin vermediğiniz müddetçe kalmaz. Sırf bu yüzden evinize de almayın bence kaynanayı. Hiçbir şey yapamasa da canınızı sıkar. Torununu esirgemiyorsunuz sonuçta istediği gibi seviyor ediyor beraber yatmayıversin.
Ben de hep eşime kv min kalmasını istemediğimi kaç kere ima ettim ama hep kavgayla sonuçlandı, sizi tebrik ediyorum ben yapamadım çünkü. İlk hamileliğimde gelip yemek bile yiyordu bende. Hiç demiyordu bu kız yemeğini yapabiliyormu, ben 2 kap yemek götüreyim diye . Ama eltime maşallah hergün yaptı neredeyse

X