Nişan Kayınvalide cok cimrimi? Yoksa ben mi abartıyorum?

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi

Sevgisaygi11

Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2019
66
33
29
Merhaba kızlar,
Sorunum: 5 ay önce Nisan oldum 1 ay önce düğünüm oldu.
Kiz isteme, söz, nisan hepsi bir arada evde yakın akrabalarla yaptık. Nisan bohça alışverişine gidildi sadece bana ic çamaşır ve saçma sapan eski şeyler koyulmuş. Benim annem eşime havlu takımları güzel bir saat gömlek ve marka gözlük koymuştuk. Nisanda erkek tarafi bana gayet eaki model bir künye taktı. Zincirin halkası koptu kopuyor 1990 senesinden kalmış sanki. Sesimi çıkarmadım elbet düğünde takılır dedim. Ailesinin maddi durumu baya iyi ve evin tek çocuğu eşim. Düğünde yüz gorumluk ince zincir bir kolye, bir eski model ince küpesiz set ve 3 adana burma takıldı. Sizce bu normal bir durum mu? Moralim çok bozuluyor bütün arkadaşlarım yeni gelinler takıyor benim hiç doğru düzgün birseyim yok. Çok üzülüyorum. Eşim de ayriyeten almam diyor, düğünde takıldı ıste. Sizce benmi abartıyorum?

1 senelik evliyim bohça felan görmedim yapılmadı iç çamaşırı geç çorap dahi alınmadı ben eşime görümcelerime eltime bohça yaptım iğne alan olmadı düğünde sadece eşim tek bilezik takabildi birde eltim 10 gr o kadar kolye küpe felan hiç birşey yok 1 yıl geçmeden 3 bilezik etti takılanlar onlarda satıldı çok ağladım üzüldüm ama zaman geçtikçe birşey anlıyosun takı değil mutluluk getiren huzur hamd olsun bi alyansım var ama beni mutlu etmek için deli olan bi eşim var değere önem ver maddiyata değil

Merhaba kızlar,
Sorunum: 5 ay önce Nisan oldum 1 ay önce düğünüm oldu.
Kiz isteme, söz, nisan hepsi bir arada evde yakın akrabalarla yaptık. Nisan bohça alışverişine gidildi sadece bana ic çamaşır ve saçma sapan eski şeyler koyulmuş. Benim annem eşime havlu takımları güzel bir saat gömlek ve marka gözlük koymuştuk. Nisanda erkek tarafi bana gayet eaki model bir künye taktı. Zincirin halkası koptu kopuyor 1990 senesinden kalmış sanki. Sesimi çıkarmadım elbet düğünde takılır dedim. Ailesinin maddi durumu baya iyi ve evin tek çocuğu eşim. Düğünde yüz gorumluk ince zincir bir kolye, bir eski model ince küpesiz set ve 3 adana burma takıldı. Sizce bu normal bir durum mu? Moralim çok bozuluyor bütün arkadaşlarım yeni gelinler takıyor benim hiç doğru düzgün birseyim yok. Çok üzülüyorum. Eşim de ayriyeten almam diyor, düğünde takıldı ıste. Sizce benmi abartıyorum?

Kesinlikle abartıyorsun bence de. Eşini seviyorsan o seni seviyorsa mutluysan ne önemi var ki. Arkadaşlarına imrenerek de kendini boşa uzme bence sonuçta içinde ne yaşadığını bilmezsin kimsenin. Benim de ne istemede ne kınada ne düğünde çeyrek altın bile takmadı kayinvalidem ne de eşimin kardeşleri. Eşim bir set aldı onun da parasını birlikte ödedik zaten. İmkanları vardı esimin ailesininde ama yapmadilar. Tum esyalarimizi da kendimiz aldik. Buna rağmen bir gun bile kötü davranmadim ailesine. İnanılmaz iyi ağırladım evime geldiklerinde. Simdi degil ailenin sulalenin en kiymetli gelini oldum. Kayinvalidem de kardeşleri de hala mahcuplar bana karşı. Düğünden iki sene sonra tek taş aldı kayinvalidem her fırsatta bir şeyler vermeye calisiyor. İstemiyorum ama. Şunu gözlemledim ki aileler maddi olarak destek olduklarında bir şekilde müdahale hakkı da görüyorlar kendilerinde. Onun için en iyisi elinden geldiğince kimseden bir beklentiye girmemek. Diyeceksin belki bunlar gelenek görenek extra bir beklentim yok ama inan ne kadar az o kadar iyi. Belki tek çocuğunun evden ayrılması ağır gelmiştir kadına. Pişman olur daha iyilerini yapar zamanla bilemezsin. Sen ne kendini üz böyle bir konu için ne eşini kayinvalidene de hiç hissettirme bu konuya takıldığını hem açık vermemiş olursun hem de onu da üzmeyin olursun için de vicdanın da rahat olur.

Arkadaşlar bu sorunun asil sahibi kardeşim o yüzden bu konu.

Diğer forumda bebeğinle seni terkeden kocandan dert yanarken, dedim bu ne şimdi?

Eğer kardeşine "Kızım durumu odur onu takmıştır, sen mutlu musun ona bak. Bak benim halime, bebeğim daha karnımdayken çekti gitti. Haline şükret, gereksiz şeyleri sorun edip, tadınızı kaçırma". deseydin forum açmana gerek kalmazdı. Hadi sen demedin gözüde mi görmüyor.

X