Bebek Beslenmesi Katı Gıda Yiyememe

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

alperinannesi28

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2024
1
0
32
Merhabalar ,oğlum 15 aylık ve katı gıda yiyemiyor. Bulamaç, çorba, muhallebi, kaşık mama yiyor sadece. Katı gıda gelir gelmez öğürüp kusmaya başlıyor. Eline bir şey versem asla ağzına götürmüyor. Alıştırmalıydın demeyin 10 aylığa kadar tadım bile yapmadı aman yesin de böyle yesin diye hep bulamaç tarzı verdim. Şu an çiğnemeyi bilmiyor. Öyle kötüyüm ki başına gelen var mı yardım rica ediyorum. Ergoterapistin yaptığını da uygulayamadık.

Merhabalar ,oğlum 15 aylık ve katı gıda yiyemiyor. Bulamaç, çorba, muhallebi, kaşık mama yiyor sadece. Katı gıda gelir gelmez öğürüp kusmaya başlıyor. Eline bir şey versem asla ağzına götürmüyor. Alıştırmalıydın demeyin 10 aylığa kadar tadım bile yapmadı aman yesin de böyle yesin diye hep bulamaç tarzı verdim. Şu an çiğnemeyi bilmiyor. Öyle kötüyüm ki başına gelen var mı yardım rica ediyorum. Ergoterapistin yaptığını da uygulayamadık.
Merhaba konu üzerinden geçmiş ama bende aynı dertten muzdaribim ki benim kızım 11 aylık bulamaç bile yemiyor mama dışında bir şeyi boğazından aşağı göndermiyor. Ben her şeye sıfırdan yeniden başladım yani sanki 6 aylık yeni ek gıdaya başlıyor gibi her şeyi tadimla ellemesini sağlayarak yeniden başlayacağım.Bu arada ergoterapist ne yapıyor çiğneme için egzersiz mi 🙏

X