Japon Filmleri/Dizileri ^^

$indir.jpg

Paradise Kiss
Yukari Hayasaka (Keiko Kitagawa) sabit okul hayatından yorgun düşmüş bir lise öğrencisidir. Daha sonra "Paradise Kiss" markası altında tasarım yapan bir grup moda tasarım öğrencisi ona bir modele ihtiyaçları olduğunu söylerler. Yukari moda dünyası hakkında hiçbir şey bilmiyordur ve grubun eksantrik tarzından dolayı kendini geri çeker ama kısa süre sonra kendi özgür düşünme tarzlarına ve hayallerini takip etme yetneklerine hayran olur..

konuyu kopyala yapıştır yaptım :) ama film güzeldi ben beğendim.
bana oyuncular samimi geldi ve tabi elbiseler filan yapıyorlardı, çok tatlı bi aşk vardı filmde. karakterler kendi sınırlarını zorlayıp kalıpların dışına çıkıyordu. çok derin bi film beklemyin tabi ama zaman geçirmek için güzel. :)

Son düzenleme:
En sevdiğim ve 2 kez izlediğim, defalarca kez daha izleyeceğim bir film.

Kokuhaku/Confessions - 2010

Imdb Sayfası :
Kokuhaku (2010) - IMDb

Konu: "Kokuhaku" Kanae Minato'nun romanından uyarlanan bir filmdir. Yuko Moriguchi bir lisede sınıf öğretmenidir. Üç yaşındaki kızı Manami havuzda boğulmuş olarak bulunur. Kızının kaza sonucu ölmediğini, öldürüldüğünü anlar. Öldüren iki kişi de ders verdiği sınıftadır. İsimlerini vermeden Öğrenci A ve Öğrenci B'nin kızını nasıl ve ne şekilde öldürdüklerini sınıfta anlatır. Japonya'da 14 yaşının altındaki insanlar sebep olduğu ölümlerden sorumlu tutulmamaktadır. Bundan dolayı onları polise teslim etmemiş ama intikamını çok farklı yollardan almayı planlamıştır.

Confessions.jpg

Özellikle görüntüler ve müzikler unutulacak gibi değildi.
Karakterler ve konu zaten olay. :O

Eki Görüntüle 635468

Paradise Kiss
Yukari Hayasaka (Keiko Kitagawa) sabit okul hayatından yorgun düşmüş bir lise öğrencisidir. Daha sonra "Paradise Kiss" markası altında tasarım yapan bir grup moda tasarım öğrencisi ona bir modele ihtiyaçları olduğunu söylerler. Yukari moda dünyası hakkında hiçbir şey bilmiyordur ve grubun eksantrik tarzından dolayı kendini geri çeker ama kısa süre sonra kendi özgür düşünme tarzlarına ve hayallerini takip etme yetneklerine hayran olur..

konuyu kopyala yapıştır yaptım :) ama film güzeldi ben beğendim.

Neyini sevdin mesela? Onlardan da bahsetseydin ya biraz. :))

$hanadandvdcoverga7.jpg

Hana Yori Dango

bof'un japon versiyonu. hatta ben bunun sonunu daha çok sevdim ve kız da daha iyiydi. bof'u sevenler bunu da sevecektir bence :)
$013188.jpg

Hana-Kimi

sadece erkeklerin alındığı okula gizlice kayıt olan bi kızın başından geçenleri anlatıyo dizi. ben çok gülmüştüm tekrar tekrar izledim tavsiye ederim herkese :)

izledim kokuhakuyu, gerçekten çok etkileyici bi filmdi. insanı düşünmeye onları, onlara olanları anlamaya zorluyo. çok beğendim intikam filmlerini sevenler için ideal. :)

$f77b804f.jpg

Kimi Ni Todoke
Sawako Kuronuma, Halkadaki Sadako'ya benzerliği yüzünden sınıf arkadaşları tarafından sürekli "Sadako" olarak çağırılan bir kızdır. Aslında pek öyle olduğu söylenemez, dış görünüşü yüzünden herkes ondan korkmakta ve yanlış anlamaktadır. Etrafta Sawako'nun ruhları görebildiği ve birçok kişiyi lanetleyebildiği dedikoduları yayılmaya başlamıştır. Ama okulun popülerlerinden biri olan Kazehaya'nın onunla konuşmaya başlamasıyla her şey değişir. Sawako, kendini yeni bir dünyada bulur ve birçok arkadaş edinmeye, değişik kişilerle konuşmaya çalışır.
Bu arada da yavaşça ama kesinlikle Sawako ve Kazehaya arasında tatlı bir aşk, tomurcuklanmaya başlar.

animesi de varmış onu izleyenler filmi de çok beğenmiş, ben izlemedim animesini ama film yeterince sevimliydi. daha çok arkadaşlık ve değer verme üzerine, çok hoşuma giden bi aşk da var filmde. güzeldi. :)

Son düzenleme:
Kimi Ni Todoke'nin animesine başlayıp yarım bırakmıştım ben.
Ama hoştu aslında.
Filmi izlemek daha iyi olacak benim için. :KK31:

Ayıla bayıla izlediğim, çok sevdiğim Japon filmleri; Bebekler, Son Veda, Dünyanın Orta Yerinde Aşk İçin Ağlıyorum ve Hayao Miyazaki'nin animeleridir... Diziler konusunda ise başarılı bulmuyorum.

Ayıla bayıla izlediğim, çok sevdiğim Japon filmleri; Bebekler, Son Veda, Dünyanın Orta Yerinde Aşk İçin Ağlıyorum ve Hayao Miyazaki'nin animeleridir... Diziler konusunda ise başarılı bulmuyorum.

yürüyen şatoyu çok beğenmiştim ben de ama başka animesini izlemedim tavsiye edebileceğin var mı?
bi de bu filmler dram mı acaba :)

yürüyen şatoyu çok beğenmiştim ben de ama başka animesini izlemedim tavsiye edebileceğin var mı?
bi de bu filmler dram mı acaba :)

Yazdıklarım aşk ve dram ağırlıklı. ''Son Veda'' diğer yapımlardan daha sıradışı bir konuya sahip, dram tarzında. Beni çok etkilemişti özellikle finaliyle... Yürüyen Şato en iyisiydi sonra keza Ruhların Kaçışı ardından Komşum Totoro, Rüzgarlı Vadi ve Küçük Deniz Kızı Ponyo gelir. Son filmi yanı Tepedeki Ev'in görselliği etkileyiciydi ama konu pek sarmamıştı:)

Son düzenleme:
Yazdıklarım aşk ve dram ağırlıklı. ''Son Veda'' diğer yapımlardan daha sıradışı bir konuya sahip, dram tarzında. Beni çok etkilemişti özellikle finaliyle... Yürüyen Şato en iyisiydi sonra keza Ruhların Kaçışı ardından Komşum Totoro, Rüzgarlı Vadi ve Küçük Deniz Kızı Ponyo gelir. Son filmi yanı Tepedeki Ev'in görselliği etkileyiciydi ama konu pek sarmamıştı:)

tamam teşekkür ederim aklımda bulunsunlar o zaman :):)

uzun zamandır japon film ve dizileri izleyememiştim.
geri dönüşümü sign of love ile yaptım :KK16:

$signs.jpg
SİGN OF LOVE
Oyuncular:
Naso Matsushita- Sayaka Miyamoto,Terunosuke Takezai - Keita Fukushima

Konusu:
Sayaka Miyamato ve Keita Fukushima aynı üniversitede okurken arkadaşları sayesinde tanışırlar. Birbirlerine aşık olan çift geleceklerinde her zaman birlikte olacaklarını düşünseler de ideallarine ilişkin eylemleri onları birbirinden ayrı yerlere savuracaktır. Acaba gerçek aşk onları tekrar birbirine döndürecek midir?

duygu yüklü ve çok doğal bir filmdi. oğlan da yakışıklıydı bence :KK16:
iki sevgili ancak bu kadar sever ve anlaşır, bu kadar fedakar olur.
ben filmi çok beğendim :KK34:

uzun zamandır japon film ve dizileri izleyememiştim.
geri dönüşümü sign of love ile yaptım :KK16:

bebaa Love In Tokyo'yu izledin mi?
Çok tatlı ya. :KK69:
Ben zaten itazura na kiss'in anime ve Güney Kore versiyonlarını izlemiştim.
Şimdi de Japon versiyonunu izliyorum işte. 2013 yapımı bu.
Konusunu çok sevdiğim için , olayların nasıl gelişeceğini bilmeme rağmen izlemekten alamıyorum kendimi.
Üstelik Japon versiyonu Kore'den çok daha güzel. Oyuncular daha iyi.
11. bölümü izledim en son. Sanırım toplamda 16 bölümlük.

tumblr_ml0z52Qtk61rhzba3o1_500.jpg

Son düzenleme:

bebaa Love In Tokyo'yu izledin mi?
Çok tatlı ya. :KK69:
Ben zaten itazura na kiss'in anime ve Güney Kore versiyonlarını izlemiştim.
Şimdi de Japon versiyonunu izliyorum işte. 2013 yapımı bu.
Konusunu çok sevdiğim için , olayların nasıl gelişeceğini bilmeme rağmen izlemekten alamıyorum kendimi.
Üstelik Japon versiyonu Kore'den çok daha güzel. Oyuncular daha iyi.
11. bölümü izledim en son. Sanırım toplamda 16 bölümlük.

tumblr_ml0z52Qtk61rhzba3o1_500.jpg

izlememiştim, hatta kendime dizi arıyordum.
buna başlayayım o zaman yarın :KK1:

bbeni fazlasıyla ağlatan dünyanın orta yerinde bir aşk için ağlıyorum filmini kesinlikle tavsiye ederim en beğendiğim japon filmiydi.

Tam benlik bir konu buldum :KK66:

Kayıp Seslerin Peşinde (2011)

İngilizce: Journey To Agartha ya da Children Who Chase Lost Voices
Japonca: Hoshi O Ou Kodomo

original.gif

X