Istanbulda liposuction.. yag aldirma bacak.. Muayene ücreti.. Tecrübeleriniz.. Lipödem

benay2015

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2014
3
4
Selam arkadaslar,
bacak ve kollarimda asiri yaglanma oluyor . Bu yüzden yag aldirmak istiyorum. Istanbulda bir kac doktorla görüsmek icin doktorlari arastiriyorum.
Internetten bu hastaligi bilen bir doktordan termin istedim (istanbulda). 400 tl muayene ücreti istiyorlar. Uygunmudur bilemiyorum?
Ve o doktor hakkinda bisey bulamadim bu sitede ve internette.

Bacak liposuction iyi yapan bildiginiz bir doktor varmi?
Muayene parasi aliyorlarmi?

Son düzenleme:
internetten buldugum bir resim. bacaklar bu duruma geliyor. asiri bir dalgalanma ve cukur cukur oluyor bacaklar.. upload_2014-11-6_0-35-49.jpeg

Selam arkadaslar,
bacak ve kollarimda asiri yaglanma oluyor (Lipödem). Bu yüzden yag aldirmak istiyorum. Istanbulda bir kac doktorla görüsmek icin doktorlari arastiriyorum.
Internetten bu hastaligi bilen bir doktordan termin istedim (istanbulda). 400 tl muayene ücreti istiyorlar. Uygunmudur bilemiyorum?
Ve o doktor hakkinda bisey bulamadim bu sitede ve internette.

Bacak liposuction iyi yapan bildiginiz bir doktor varmi?
Muayene parasi aliyorlarmi?
Ve yaptirdiysaniz ne kadar tuttu?
merhaba ayni sorun bendede var. Öncelikle kollarımda denedim vibro lipoyu ben Hollanda'da. Ve memnun kaldım ve bacaklarımı Ercan Karacaoğluna Ocak Ayında yaptırıyorum. Kollarımda eklem bölgesinde şişme vardı. Şubat Ayında ameliyat oldum ve büyük değişim yasadi. bir daha o kalın kollara dönmemek üzere elveda dedim.. şimdide bacaklarım icin sabırsızlanıyorum.

merhaba ayni sorun bendede var. Öncelikle kollarımda denedim vibro lipoyu ben Hollanda'da. Ve memnun kaldım ve bacaklarımı Ercan Karacaoğluna Ocak Ayında yaptırıyorum. Kollarımda eklem bölgesinde şişme vardı. Şubat Ayında ameliyat oldum ve büyük değişim yasadi. bir daha o kalın kollara dönmemek üzere elveda dedim.. şimdide bacaklarım icin sabırsızlanıyorum.

canım bu vibro lipo nasıl bişey yani lazer lipo gibimi kaç litre yağ alınıyor ?

be
canım bu vibro lipo nasıl bişey yani lazer lipo gibimi kaç litre yağ alınıyor ?
bebegim tumescent Tekniği ile kanullerle giriyorlar ama titreşim ile çekiliyor yağ.. benim iki kolumdan toplam 1 litre yağ alındı. Ne iz var nede morluk oldu bende. Hic ödem falanda olmadı nedense. Sadece büyük talihsizlik geçirerek kendimi yaktım ameliyat sonrasi. Ayni gun eve gelmiştim ve cok usumustum eşim bana tulumu doldurup verdi ısınayım diye. Bende onunla beraber uyumuştum kolumun Altın'da. Ertesi sabah kolumda 3. derece Yanık oluştu ve sonradan öğrendik ki ameliyatta verdikleri o uyuşturucu sıvının etkisi 24 saat sonra etkisi gidiyormuş. Ve ben gece boyu sıcaklık hissetmedim kolumun altinda OLMASINA rağmen. Simdi kolumun altinda bozuk para büyüklüğünde bir Yanık izim var. sinirlere kadar yanmış .. :KK43:(((

Kilo fazla yok zaten bende boyum 1.83 suan 72 kgdayim. ameliyat olmadan 67 ye flan düşsem cok iyi olacak ..

selam tinkerbell9
kusura bakma yazdiklarin görmedim. bu resimdeki ben degilim ama bacaklarim resimdekilerle ayni durumda. kollarimdada var asiri yaglanma ama cok sükür ayagimdaki kadar degil daha.. lipödem teshisi koydu doktorlar.
lenf drenaj masaji oluyorum ve özel bir corap giymek zorundayim. bir kac doktora gittim, ameliyat olmami önerdiler ama sigortam karsilamiyor, bende ödeyemiyorum.. tumescent teknigi ile yag alabilecegini anlatmisti bir doktor bana fakat vibroyu yeni duydum.
kilom cok fazla :KK43: 163cm 99kg
kilo vermeye calisiyorum..

gecmis olsun cok üzüldüm gecirdigin talihsizlige. umarim iyilesir yaran. kollarindan memnunmusun simdi?
ercan karacaoglu lipödem hastaligini biliyormu ki ona göre ameliyat etsin? burdakiler "yanlis" ameliyat sonucu lenfsistemin zarar görebilecegini söylediler. o zaman da lenfödem olusabiliyormus. ben türkiyede lipödem ile ilgili sadece bir doktoru buldum internetten, o da 400 tl muayene icin istiyor.

selam tinkerbell9
kusura bakma yazdiklarin görmedim. bu resimdeki ben degilim ama bacaklarim resimdekilerle ayni durumda. kollarimdada var asiri yaglanma ama cok sükür ayagimdaki kadar degil daha.. lipödem teshisi koydu doktorlar.
lenf drenaj masaji oluyorum ve özel bir corap giymek zorundayim. bir kac doktora gittim, ameliyat olmami önerdiler ama sigortam karsilamiyor, bende ödeyemiyorum.. tumescent teknigi ile yag alabilecegini anlatmisti bir doktor bana fakat vibroyu yeni duydum.

gecmis olsun cok üzüldüm gecirdigin talihsizlige. umarim iyilesir yaran. kollarindan memnunmusun simdi?
ercan karacaoglu lipödem hastaligini biliyormu ki ona göre ameliyat etsin? burdakiler "yanlis" ameliyat sonucu lenfsistemin zarar görebilecegini söylediler. o zaman da lenfödem olusabiliyormus. ben türkiyede lipödem ile ilgili sadece bir doktoru buldum internetten, o da 400 tl muayene icin istiyor.
İlk ameliyatından bahsetti tinker arkadaşımız o zaman gelişen talihsiz bir olay sonki ameliyatında bu sıkıcı durumu yaşamadı

Liposuction deri altındaki fazla yağı almak için yapılan cerrahi bir işlemdir. “Liposuction”, potansiyel bir lipödem tedavisi olarak incelenmiştir; fakat cerrahi müdahalenin, durumu daha kötüye götürebileceği riski yüzünden bu amaç için kabul edilmemiştir.

Çoğunlukla küçük kozmetik cerrahisi olarak bilinse de; bu, “liposuction” için doğru değildir. Daha ziyade, durumu daha kötüye götürerek lenfatik sistemin fazladan zarar görmesine sebep olmadan gerçekleştirilemeyecek zararlı bir işlemdir. Lenfödem zaten varken, bu cerrahi müdahaleden sonra ayrıca büyük bir enfeksiyon veya yetersiz iyileşme riski mevcuttur.
Alintidir.

LİPÖDEM TEDAVİSİ

Şu anda lipödem için etkili bir tedavi yoktur. Bir endokrinologun değerlendirmesi ve endokrin dengesizliklerinin tedavisi yardımcı olabilir. Lenfödem de bulunduğu zaman bu durumun tedavisi de ayrıca yardımcı olabilir; fakat lenfödem tedavisi, lipödeme bağlı ağrı ve diğer gereksinimleri gidermeye uygun olarak değiştirilmelidir.

Kilo kontrolü Zorlu diyet olmaksızın, obeziteyle ilgili diğer durumları önlemeye yardımcı olabilir.

Su egzersizleri faydalıdır. Su desteği, eklemlerdeki yükü hafifletir. Ayrıca rahatlatıcıdır ve hareketleri kolaylaştırır.
Alinti

selam tinkerbell9

Canim kilo vermek etkili olmuyor mu ki? Mesela uygun bir diyet ve su sporlari ile diyetini desteklesen? Annemin bacaklari cok dalgali ama bilmiyorum lipodem mi, selulit mi? biz genetik olarak zaten bacak yaglanmasina yatkin insanlariz, annem dukan diyeti yapti 120 kilodan 79 kiloya dustu, oldukca rahatladi bacaklari.

Genellikle estetik bir girişim olarak bilinen “liposuction” lipödem tedavisinde de kullanılmaktadır. Ancak bu amaçla uygulanacak “liposuction”, estetik amaçlı “liposuction”dan farklı olup lipödem konusunda deneyimli merkezlerde ve deneyimli plastik cerrahlar tarafından uygulanmalıdır. Çünkü lipödem tedavisi için yapılacak “liposuction”da büyük miktarlarda yağ alımı gereklidir ve hastaların olası komplikasyonlardan korunması için bir takım ekstra hazırlıklar ve özel “liposuction” kanüllerinin kullanılması söz konusudur. Ayrıca uygun olmayan hastalarda “liposuction”, lenf damarlarına zarar verebilir ve lipödemin, lipo-lenfödeme dönüşmesine sebep olabilir.

slm ben yeniyim liposuction yaptiran varmi izmirde tavsiye edbileceginiz bir dr varmi ve fiyatlar nasil...
bilgi verebilirseniz memnun olurum.

Sadece kadınlarda görülen,LİPÖDEM hastalığın herkes tarafından bilinip,sgk kapsamına alınması için bir imza da siz atıp paylaşabilir misiniz rica etsem?

Son düzenleyen: Moderatör:
İstanbul'da en güvenilir nerede olabilirim? Abartı fiyatlar oomadan mümkünse taksit yapan kim var acaba? Bacak için istiyorum. Lütfen deneyimlerinizi paylaşın kızlar

X