İş Bulmak İçin, Rızık-Bereket İçin Birlikte Okuyalımmı ?

LivreAmour

C'est la vie
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2008
18.351
3.217
Arkadaşlar, istedim ki bu başlıkta bir dua grubu oluşturalım...İş konusunda bir istikrar tutturamadım diyorsanız, gelin birbirimize dua edelim :KK48:
Benimde mesleğim iyi, oturduğum şehir müsait olmasına rağmen bir türlü iş konusunda haksever işverenler çıkmadı karşıma :KK5:
Yusuf Suresinin 54, 55 ve 56. ayetlerinin çok etkili olduğu söyleniyor...

54. Ve kalel melikü'tunı bihı estahlıshü li nefsı fe lemma kellemehu kale innekel yevme ledeyna mekınün emın
55. Kalec'alnı ala hazainil ard innı hafıyzun alım
56. Ve kezalike mekkenna li yusüfe fil ard yetebevveü minha haysü yeşa' nüsıybü bi rahmetina men neşaü ve la nüdıy'u ecral muhsinın

54.
وَقَالَالْمَلِكُائْتُونِيبِهِأَسْتَخْلِصْهُلِنَفْسِيفَلَمَّاكَلَّمَهُقَالَإِنَّكَالْيَوْمَلَدَيْنَامِكِينٌأَمِينٌ
55.
قَالَاجْعَلْنِيعَلَىخَزَآئِنِالأَرْضِإِنِّيحَفِيظٌعَلِيمٌ
56.
وَكَذَلِكَمَكَّنِّالِيُوسُفَفِيالأَرْضِيَتَبَوَّأُمِنْهَاحَيْثُيَشَاءُنُصِيبُبِرَحْمَتِنَامَننَّشَاءوَلاَنُضِيعُأَجْرَالْمُحْسِنِينَ

YUSUF SURESİ 54,55,56
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

54-) Ve melik şöyle dedi: “Onu bana getirin! Onu kendim için seçtim." Onunla konuşunca: “Muhakkak ki; sen, bugün bizim yanımızda mevki sahibisin, eminsin (güvenilir kişisin).” dedi.

55- (Yusuf A.S) şöyle dedi: “ Beni bu yerin hazineleri üzerine sorumlu kıl! Muhakkak ki; ben iyi korurum, iyi bilirim.”

56-) Ve işte böylece Yusuf (A.S)'ı yeryüzünde yerleştirdik (mevki sahibi yaptık). Onun (yeryüzünün), dilediği yerine yerleşti. Dilediğimiz kimseye rahmetimizi göndeririz. Ve muhsinlerin ecrini (mükâfatını) zayi etmeyiz.​

ben özel mesajı yanlış yazmışım sanırım,meğer sen işten çıkalı epey zaman olmuş ben yeni ayrıldın yada ayrılma aşamasından sanmıştım.anladığım kadarıyla başarılı bir insansın,inanıyorum en kısa zamanda daha iyi bir iş bulacaksın,dualarım seninle.

Ayrıldım temmuzda, yeni bir yere başlamıştım buradada benzer sıkıntılar var, çocuk gibi azarlanmak, takdir görememek insanı çok yıpratıyor :KK19:

Elbette katılabilirsiniz, ben kendi kendime okuyorum ama isterseniz, isimlerle birlikte bir sayı belirleyip okuyabiliriz :KK31:

Ben çalışıyorum ama bu sıralar bi bıkkınlık var bende.hiç bişey yapasım gelmiyo.İşime tekrar adapte olabilmek için dua etsem ben de olur mu?Olursa beni de yazın listeye.

X