İkinci El ürün almak için alternatifler

gokcebelmadogan

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2016
1
0
38
Alışveriş yapmayı çok seviyorum ama kullanmadıklarımızı atmak, sürekli yenisini satın almak ve tükettikçe tüketen biri de olmak istemiyorum. Bu yüzden mümkün olduğunca ikinci el ürünler almaya çalışıyorum.

Modacruz'dan aldığım ürünlerin orjinalliğinden bile emin olamıyorum. Fake ürünleri anasayfaya çıkardıklarını bile görüyorum.
Aylar önce bir dolaptan Chanel marka kolye almıştım. Orjinal ürün fiyatı ödediğim halde gelen ürün 10 liralık sahte bir üründü. Bunun için müşteri hizmetlerine e-posta gönderdim ve bu konuyla ilgili bana çok geç dönüş yaptılar. Yaklaşık 8-9 gün onların cevabını bekledikten sonra bana ürünü önce onları postalamam gerektiğini söylediler. Ürünün iade edilmesi için onay vermeleri yaklaşık olarak 15-20 günü buldu. Modacruz'a karşı güvenim çok sarsıldı.

Üstelik hem %20 komisyon alıyorlar hem de kargo ücretini satıcılardan ya da alıcılardan alıyorlar

Bir ürünün sıfırını alarak çok fazla para da harcamak istemiyorum. Sizin önerebileceğiniz farklı web siteleri, uygulamalar var mı?

Ek olarak özellikle lüks markaları tüketmeyi tercih ediyorum.

Canım benim bence öle markalar için güven olmuyo o sitede ama o kadar lüks olmayıp kaliteli ve marka eşyalar için kullanılır o site
dolap.com ve gardrops var o site gibi deneyebilirsin ama bence sıfır ürünlere yeni etiketli ürünlere yönel ve almadan önce herseyi sor fatura iste mesela chanel guess gibi ürünler için
Trendyolun markafoninin kampanyalı zamanlarını takip et lüks ürünler için saatler inanılmaz uygundu bi ara dkny nin falan

Ben ....Michael Kors çanta aldım. Sorunsuz ve hızlı bir süreçti.
Satın aldığım ürünü satıcı önce Nishantasi.com'a gönderdiler. Expertizler orjinalliğini kontrol etti ve bana gönderdiler. Orjinallik kontrolü yapılması içimi çok rahatlattı.
Müşteri hizmetleri de her soruma hızlıca yanıt verdi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alışveriş yapmayı çok seviyorum ama kullanmadıklarımızı atmak, sürekli yenisini satın almak ve tükettikçe tüketen biri de olmak istemiyorum. Bu yüzden mümkün olduğunca ikinci el ürünler almaya çalışıyorum.

Modacruz'dan aldığım ürünlerin orjinalliğinden bile emin olamıyorum. Fake ürünleri anasayfaya çıkardıklarını bile görüyorum.
Aylar önce bir dolaptan Chanel marka kolye almıştım. Orjinal ürün fiyatı ödediğim halde gelen ürün 10 liralık sahte bir üründü. Bunun için müşteri hizmetlerine e-posta gönderdim ve bu konuyla ilgili bana çok geç dönüş yaptılar. Yaklaşık 8-9 gün onların cevabını bekledikten sonra bana ürünü önce onları postalamam gerektiğini söylediler. Ürünün iade edilmesi için onay vermeleri yaklaşık olarak 15-20 günü buldu. Modacruz'a karşı güvenim çok sarsıldı.

Üstelik hem %20 komisyon alıyorlar hem de kargo ücretini satıcılardan ya da alıcılardan alıyorlar

Bir ürünün sıfırını alarak çok fazla para da harcamak istemiyorum. Sizin önerebileceğiniz farklı web siteleri, uygulamalar var mı?

Ek olarak özellikle lüks markaları tüketmeyi tercih ediyorum.

lüks markaları tercih ediyorsanız özellikle luxiko.com sitesini tavsiye ederim. ben de modacruzda sizinle aynı sorunu yaşadım. luxiko da sadece lüks markalı ürünler alınıp satılabiliyor. ben 3 tane çanta aldım hatta birinin orijinalliğinden emin olamamıştım. iade etmek istediğimde onlara gönderdim, orijinallik kontrolü yapıp emin olmamı sağladılar. müşteri desteği de hızlı ve samimiydi. öneririm.

X