Hpv 16 18 pozitif

Selamlar smear testi hpv varlığına bakmaz, hpv’ye (ya da başka etkenlere) bağlı bozulmaya bakar. Bu sebeple sizin hpv testini ayrı vermeniz gerekir. Sadece siğil yapan düşük tipler mevcutsa zaten onlar genelde smearde bozulma yapmıyor. Hamilelere test yapılıyor mu bilmiyorum ama en kısa zamanda yaptırmanızı tavsiye ederim. Çünkü siğil ve ihtimali olan kadınlara normal doğum önerilmiyor. Hem düşük hem yüksek tip taşıyor olma ihtimali de var ve hpv her zaman belirti vermez.
Bu sürede cinsel temastan kaçınmalısınız ve eşiniz mutlaka siğillerini yaktırmalı. Jilet ve ağdadan kaçınmalısınız.

+ hem eşinize hem kendinize aşı.
😔 Çok teşekkür ederim doktoruma mutlaka sorucam çok endişeliyim şuan zaten 2 aydır birlikteliğimiz yok aramız bozuk o yüzden ama yinede çok korktum bu süreçte zaten yaklaşmam bile. Randevu aldırdım onada ama erkeklere test yapıyorlar mı acaba yapılmıyor diye okudum sanki off Allahım ya hem bize onlardan bulaşıyor hemde onlar ceremesini çekmiyor yine biz çekiyoruz nedir bu kadınların çektiği ya

😔 Çok teşekkür ederim doktoruma mutlaka sorucam çok endişeliyim şuan zaten 2 aydır birlikteliğimiz yok aramız bozuk o yüzden ama yinede çok korktum bu süreçte zaten yaklaşmam bile. Randevu aldırdım onada ama erkeklere test yapıyorlar mı acaba yapılmıyor diye okudum sanki off Allahım ya hem bize onlardan bulaşıyor hemde onlar ceremesini çekmiyor yine biz çekiyoruz nedir bu kadınların çektiği ya
Erkeklere de penisten sürüntü halinde test yapıyorlar ama onlarda doğru negatiflik vermiyor bir de pahalı bir test maalesef, siğil varsa zaten hpv pozitiftir canım, o sebeple şu saatten sonra test yapmak anlamsızdır, önemli olan o siğilleri yaktırıp kurtulması ve taşıyıcılığını sonlandırması.

Merhaba çok geçmiş olsun🙏🌸

Tabi ki size test yapabilirler, hamilelere de yapılan bir testtit hpv testi ( smear tarzında alınıyor )

Hpv her zaman belirti vermeyebilir eşinizde siğil oluşturur ama sizde oluşturmaz mesela, eşinize nazaran hemen sizin kontrol altına alınmanız gerekiyor.

Smear testleri maalesef %25 oranında yalancı negatiflik verebiliyor. O sebeple hemen hpv testinizi verin lütfen.

Eşinizde yoğun siğil olması nedeniyle lütfen kendisi ile teması hemen kesin🙏
Çok teşekkür ederim yani yoğun bir siğil mevcut kendisinde tanıştığımız dan beri var mesela evlenirken nikah işlemlerinde bu tür testler yapılıyor diye biliyorum olsa çıkardı muhtemelen yada aldatıldımmı acaba ya ay kafayı yicem hiçbişey umrumda değilde acaba bana bulaştı mı hemen randevu aldım o güne kadar içim içimi yicek Allah kimseye yaşatmasın gerçekten düşüncesi bile çok kötüymüş 😔 bebeğimi de tehlikeye atmak istemem asla bütün önlemleri alıcam Allah razı olsun sizdende Rabbim şifa versin hepimize 🤲

Canım hamilelere kolposkopi bile yapıldığı için hpv testi de mutlaka yapılır diye düşünüyorum.

Ama hamilelikte arkadaşımızın aşı olması uygun mu onu bilemedim, doktoruna danışır artık.
Geçenlerde bir arkadaşım tam hpv aşısı olmak üzereyken hamile olduğunu öğrenip aşısını yaptıramadı.

Doktorunuzun özel wp numarası falan varsa hpv testi yaptırmam uygun mu diye danışabilirsiniz şimdiden. BurcuYengec BurcuYengec
Allah'ım ben bu zamana kadar bu bilgileri neden öğrenmemişim ya inanamıyorum ya 😔 devlet hastanesi eğitim araştırmaya gidiyorum canım doktorum orda doğumu da onda yapmıştım yine onda yapıcam nasipse bulunduğum ildeki en iyi doktor kendisi randevu aldım hemen öğrenmem lazım bunu Allahım bütün ihtimaller eşimin hpv olduğunu gösteriyor yoksa aldattı mı beni şerefsiz ya herşey beklenir bunlardan eğer hpv olduğu kesinleşirse tazminat davası açarım ona

Erkeklere de penisten sürüntü halinde test yapıyorlar ama onlarda doğru negatiflik vermiyor bir de pahalı bir test maalesef, siğil varsa zaten hpv pozitiftir canım, o sebeple şu saatten sonra test yapmak anlamsızdır, önemli olan o siğilleri yaktırıp kurtulması ve taşıyıcılığını sonlandırması.
Evet doğru okumuşum demekki ay penisleri çürüsün ya nerden bukaştırdı kimbilir midesizler. Randevu aldırdım onada hemen gidicek ama kesin hpv ya kahretsin şimdi tek derdim kendim ve bebeğim inşallah bende çıkmaz bebeğime bişey olmaz ya 😔

Allah'ım ben bu zamana kadar bu bilgileri neden öğrenmemişim ya inanamıyorum ya 😔 devlet hastanesi eğitim araştırmaya gidiyorum canım doktorum orda doğumu da onda yapmıştım yine onda yapıcam nasipse bulunduğum ildeki en iyi doktor kendisi randevu aldım hemen öğrenmem lazım bunu Allahım bütün ihtimaller eşimin hpv olduğunu gösteriyor yoksa aldattı mı beni şerefsiz ya herşey beklenir bunlardan eğer hpv olduğu kesinleşirse tazminat davası açarım ona
Tanıştığınızdan beri siğil varsa muhtemelen sizden önce de vardı. Hpv kanda çıkmadığı için evlenirken yapılan testlerde hpv’ye bakılmıyor.

Çok teşekkür ederim yani yoğun bir siğil mevcut kendisinde tanıştığımız dan beri var mesela evlenirken nikah işlemlerinde bu tür testler yapılıyor diye biliyorum olsa çıkardı muhtemelen yada aldatıldımmı acaba ya ay kafayı yicem hiçbişey umrumda değilde acaba bana bulaştı mı hemen randevu aldım o güne kadar içim içimi yicek Allah kimseye yaşatmasın gerçekten düşüncesi bile çok kötüymüş 😔 bebeğimi de tehlikeye atmak istemem asla bütün önlemleri alıcam Allah razı olsun sizdende Rabbim şifa versin hepimize 🤲
Rica ederim canım❤️

Yok canım zaten hpv nin erkeğe öyle kan veya idrar testi gibi kolay bir testi yok ne yazık ki, çünkü kana ve idrara karışmıyor, keşke olsaydı da bu yoğun yaygınlığında önüne geçilirdi belki.
Evlenirken aids testi yapılmıştır o da kan testi ile oluyor zaten.

Korkma korkma bebeğin güvende canım, hpv de ve hamilelikte en kötü senaryo normal doğum düşüncen varsa o şekilde planlamazssın doğumunu bu kadar, o da Nancy’ nin bahsettiği gibi bebeğe bulaş olmaması açısından.

Senin randevu tarihin ne gün? Bize de bilgi ver olur mu? Ve yaşın kaçtı?

Son düzenleme:
Tanıştığınızdan beri siğil varsa muhtemelen sizden önce de vardı. Hpv kanda çıkmadığı için evlenirken yapılan testlerde hpv’ye bakılmıyor.
Yani et beni gibi bişeydi zamanla çoğaldı benim bunu 3 yıl sonra öğrenmem şoku 😡 ah kafam ah ya dimi evlenirken bakılmıyor buna bide erkeklerde testi de yok bunun vay arkadaş neyin içine düştüm yaa 🥺 Randevuları aldık bakalım ay nolur dua edin bana da çıkmasın bende bebğime bişey olucak diye çok korkuyorum ya Allahım sen koru yarabbim

Rica ederim canım❤️

Yok canım zaten hpv nin erkeğe öyle kan veya idrar testi gibi kolay bir testi yok ne yazık ki, çünkü kana ve idrara karışmıyor, keşke olsaydı da bu yoğun yaygınlığında önüne geçilirdi belki.
Evlenirken aids testi yapılmıştır o da kan testi ile oluyor zaten.

Korkma korkma bebeğin güvende canım, hpv de ve hamilelikte en kötü senaryo normal doğum düşüncen varsa o şekilde planlamazssın doğumunu bu kadar, o da Nancy’ nin bahsettiği gibi bebeğe bulaş olmaması açısından.

Senin randevu tarihin ne gün? Bize de bilgi ver olur mu? Ve yaşın kaçtı?
Ah kuzum Allah binlerce kez razı olsun bi nebzede olsa içim rahatladı randevum önümüzdeki haftaya nasıl zaman geçicek bilmiyorum bide sonuç ne zamn çıkıyo bu testte acaba kafam allak bullak oldu inanki..
İnşallah daha erkene randevu bulursam hemen gidicem..
Ben haziranda 35 oluyorum ama her sene smear testi veriyodum ben yani hep devlete gittiğim için doktor istiyodu bende yaptırıyodum ama hep temiz çıkardı böyle bişey aklımın ucundan dahi geçmedi bu siğil olayını araştırırken bugün öğrendim eşimde randevu aldı ama kesinlikle hpv başka sebebi yok bunun.
Bide nasipse bu 3. Doğumum olucak ikisi normal doğum zaten küçüğüm daha 18 aylık teyzesi eğer böyle bişey olmuş olsaydı o zamn belli olurmuydu yani doğumda doktorlr buna bakmıştır değilmi
Eğer bende de yeni oluştuysa sezeryan olucam sanırım olsun sıkıntı yok evladımı sağlıkla kucağıma alayım herşeye razıyım..
Allah bu erkekleri de varya o kadar sinirliyim ki şuan herşey onların yüzünden ama vebalini biz ödüyoruz yazık ya rahim ağzı kanserine kadar gidiyormuş ama erkekte sadece siğiller yakılıyo o kadar hak mı bu yaaa nedir bu kadınların çektiği ya

Ah kuzum Allah binlerce kez razı olsun bi nebzede olsa içim rahatladı randevum önümüzdeki haftaya nasıl zaman geçicek bilmiyorum bide sonuç ne zamn çıkıyo bu testte acaba kafam allak bullak oldu inanki..
İnşallah daha erkene randevu bulursam hemen gidicem..
Ben haziranda 35 oluyorum ama her sene smear testi veriyodum ben yani hep devlete gittiğim için doktor istiyodu bende yaptırıyodum ama hep temiz çıkardı böyle bişey aklımın ucundan dahi geçmedi bu siğil olayını araştırırken bugün öğrendim eşimde randevu aldı ama kesinlikle hpv başka sebebi yok bunun.
Bide nasipse bu 3. Doğumum olucak ikisi normal doğum zaten küçüğüm daha 18 aylık teyzesi eğer böyle bişey olmuş olsaydı o zamn belli olurmuydu yani doğumda doktorlr buna bakmıştır değilmi
Eğer bende de yeni oluştuysa sezeryan olucam sanırım olsun sıkıntı yok evladımı sağlıkla kucağıma alayım herşeye razıyım..
Allah bu erkekleri de varya o kadar sinirliyim ki şuan herşey onların yüzünden ama vebalini biz ödüyoruz yazık ya rahim ağzı kanserine kadar gidiyormuş ama erkekte sadece siğiller yakılıyo o kadar hak mı bu yaaa nedir bu kadınların çektiği ya
Canıımmm benim🙏❤️
Hiç sıkma kendini sen, yaşını sordum çünkü pozitifsen genç yaşta biraz daha hızlı vücuttan atılabiliyor bu virüs.

Devlette sonuçlar 21 veya 30 günde çıkıyor diye biliyorum, o kadar sabredemem dersen özel hastanede de hpv testini verebilirsin canım, dur bakalım belki de sende bir şey yoktur hemen karaları bağlama lütfen🙏😞

18 aylık bebişin zaten şuan sağlıklı🧿 Ve ( 18 aylık ) bebiş ve şuan gebe kaldığın bebiş olduğunda belki hiç bir şey yoktu eşinde, onu bilemeyiz tatlım benim, canını da daha fazla sıkmak istemiyorum ama eşin bu virüsü belki de yenilerde kaptı ve şimdi de siğilleri ile belirti verdi belki de…. bir de yaklaşık 3-4 senedir cinsel ilişkide bulunuyorsunuz diyelim ve eşinde bu virüs 3-4 yıldır olsaydı, senin o smearlerde illa ki sinyal verirdi diye düşünüyorum, bir de hpv vücutta bu kadar uzun süre kalmıyor zaten yani öyle 4 sene sürmez… eşin bunu 1-2 ay en fazla 1 yıl içinde de kapmış olabilir canım benim😞

Bu arada hangi şehirdesin canımm?
Belki sana yardımcı olabilirim yönlendirme yapabilirim🫶🏻

Son düzenleme:
Canıımmm benim🙏❤️
Hiç sıkma kendini sen, yaşını sordum çünkü pozitifsen genç yaşta biraz daha hızlı vücuttan atılabiliyor bu virüs.

Devlette sonuçlar 21 veya 30 günde çıkıyor diye biliyorum, o kadar sabredemem dersen özel hastanede de hpv testini verebilirsin canım, dur bakalım belki de sende bir şey yoktur hemen karaları bağlama lütfen🙏😞

18 aylık bebişin zaten şuan sağlıklı🧿 Ve ( 18 aylık ) bebiş ve şuan gebe kaldığın bebiş olduğunda belki hiç bir şey yoktu eşinde, onu bilemeyiz tatlım benim, canını da daha fazla sıkmak istemiyorum ama eşin bu virüsü belki de yenilerde kaptı ve şimdi de siğilleri ile belirti verdi belki de…. bir de yaklaşık 3-4 senedir cinsel ilişkide bulunuyorsunuz diyelim ve eşinde bu virüs 3-4 yıldır olsaydı, senin o smearlerde illa ki sinyal verirdi diye düşünüyorum, bir de hpv vücutta bu kadar uzun süre kalmıyor zaten yani öyle 4 sene sürmez… eşin bunu 1-2 ay en fazla 1 yıl içinde de kapmış olabilir canım benim😞

Bu arada hangi şehirdesin canımm?
Belki sana yardımcı olabilirim yönlendirme yapabilirim🫶🏻
Bugüne randevu buldum kuzum sabaha kadar telefonun başında randevu aradım birisi iptal etmiş bugün gidicem inşallah 🤲 Farabi eğitim araştırma hastanesi canım Kocaeli darıcadayım ben.
Bi gidiyim bakiyim neymiş ne değilmiş Rabbim hakkımızda hayırlısını versin şuan tek korkum karnımdaki bebeğim..
Ya aslında şöyle bi durum var tanıştığımız zamanlarda da sadece et beni gibi bişey vardı çok afedersin penisin kenarında ama hiç bilgim olmadığı için önemsemedim. Tabi ben o zamanlar hamilelik falan yoktu ama kadın doğuma her yıl gidip muayene olurdum o ilk yıl simir testi vermiştim 1 ay sonra gittim temiz çıkmıştı. Sonra oğluma hamile kaldım tabi evlendik bu süreçte doğum da yaptım yine rutin kontrollerimi oldum doğumdan sonra yine simir testi verdim oda temiz gelmişti. Hiç öyle kaşıntı mantar da olmuyordu bende zaten çok dikkat ederim kendime o bölge konusunda hassas olduğu için. Doğumdan sonra eşimde siğiller çıkmaya başladı bir iki derken baya çoğaldı.
Sonra dedikki yaşımız geçiyor ikimizinde ikinci evliliği bi kardeşi daha olsun tüpleri falan da bağlatırız dedik bidaha hamile kaldım ben bebeğim daha 2 aylıkken eşime bi haller oldu çekilmez bi adam oldu tanıyamıyodum artık bana karşı düşman gibi olmaya başladı ve birgün çok kötü kavga ettik polis çağırdım darp raporu aldım şikayetçi oldum uzaklaştırma aldım ve boşanma davası açtım o derece yani eve falan almıyodum kaç aydır daha yeni yeni toparlamaya çalışıyoruz aslında cinsel birlikteliğimşzde olmadı daha affetmedim çünkü.
Geçen idrar yolu enfeksiyonu olmuş antibiyotik içiyor dedim hayırdır nerden enfeksiyon kapatın 3 yıldır beraberiz hiç böyle bişey olmadı da derken dün araştırdım siğillere de aklım takıldı bide ne göreyim hpv ile karşılaştım.
Yani eğer böyle bi halt yediyse eskiden kalan bişey mi bağışıklık düşünce mi ortaya çıktı yoksa yeni mi bi halt yedide bilmiyorum kafam çok karışık o kısımları inan hiç düşünmüyorum şuan tek derdim kendi sağlığım ve bebeğimin sağlığı eşim umrumda değil..
Bakalım bugün doktor ne dicek bi test veriyim beni nasıl bir süreç bekliyor bakalım Allah'tan hayırlısını diliyorum oda randevu aldı gidicek bakalım..

Kıyamam sana ya😞
Ben İzmir’ de yaşıyorum, inan ki darıca da bildiğim bir doktor yok ama olsun güzel büyük yerdesin yine en azından tedavin rahat ilerler şayet hpv varsa. Belki de hpv yi kaptın ve vücuttan attın gitti bile..

Canım büyük ihtimalle eşin aranızın açık olduğu dönemde bir işler karıştırmış gibi geldi bana, o antibiyotiği de bel soğukluğu ( cinsel hastalık ) falan da kaptıysa ondan içiyor olabilir, bel soğukluğu peniste enfeksiyonlu akıntı yapan bir hastalıktır ve antibiyotik ile tedavi edilir, genel de ters ilişki yaşanınca ya da regl iken ilişki olunca bel soğukluğu erkeğe bulaşır diye biliyorum.
Sen artık hiç bunları kafana takma kendine ve çocuklarına sağlığına odaklan❤️

Peki bugün hpv - smear testini verebildin mi bari tatlım?

X