Hem kısayım hem zayıfım..

Ben lise 10. Sınıfım, yaşım 15.
Ben hem kısayım hem zayıfım ve bu durum beni çok tüketiyor. Boyum, 1,48 ve kilom 36-37lerde. Cidden bir problem olduğunu düşünüyorum hep ama ne devlet doktorları ne özeldeki doktorlar hiç birşey bulamadı.
Sadece sağlıklısın önemli olan bu deyip yolluyorlar, okulda hep en kısa olmaktan ve tüm fotoğraflarda kısa ve zayıf çıkıp bir 10 öğrencisinden ziyade 6. Sınıf öğrencisi gibi durmaktan nefret ediyorum. Sağolsun insanlar üzerime gelmiyor eskisi kadar ama ben takıyorum. Ailem de kısa annem 1.54 ve babam 1.62 ama yinede onların ortalarında bi yerde olmam gerekmez mi? Kilom her sene 3 kilo olarak oynuyor ama bu bana yetmiyor. Ne yapmalıyım bilmiyorum bi taraftan insanlar artık uzamassın diyor bi taraftan da ailem biz geç büyüdük sende öyle olursun diyor vs vs. Ne yapmalıyım, boyum ve kilomu paralel olarak arttırmak istiyorum, yardım edin.
Benim annem 1.50 benim boyum 1.55 ama annem hep şunu der çocukken çok dalga geçiyorlardı şimdi ise herkes benim gibi olmak istiyor.. Ve gerçekten haklı annemi yolda görenler "ya sen ne zaman yaşlanacaksın" diyorlar, ya şimdi dezavantaj gibi gelen şeyler ileride avantaj olabilir. Ama 10. Sınıfa gidiyorsun belki biraz uzayabilirsin boy uzatma egzersizleri yap mesela hep sabah parmak ucuna bas ellerini kaldır 20 kere.. Ama bu kadar takilma güzelim inan gereksiz

Ben hem kısayım hem zayıfım ve bu durum beni çok tüketiyor. Boyum, 1,48 ve kilom 36-37lerde. Cidden bir problem olduğunu düşünüyorum hep ama ne devlet doktorları ne özeldeki doktorlar hiç birşey bulamadı.
Sadece sağlıklısın önemli olan bu deyip yolluyorlar, okulda hep en kısa olmaktan ve tüm fotoğraflarda kısa ve zayıf çıkıp bir 10 öğrencisinden ziyade 6. Sınıf öğrencisi gibi durmaktan nefret ediyorum. Sağolsun insanlar üzerime gelmiyor eskisi kadar ama ben takıyorum. Ailem de kısa annem 1.54 ve babam 1.62 ama yinede onların ortalarında bi yerde olmam gerekmez mi? Kilom her sene 3 kilo olarak oynuyor ama bu bana yetmiyor. Ne yapmalıyım bilmiyorum bi taraftan insanlar artık uzamassın diyor bi taraftan da ailem biz geç büyüdük sende öyle olursun diyor vs vs. Ne yapmalıyım, boyum ve kilomu paralel olarak arttırmak istiyorum, yardım edin.
18e kadar uzama şansın var ama öyle 10-15 cm değil tabii ki 😂 üniversiteye gecince anlarsın kısalık daha güzel bir sey 😂 ailenin boyuyla da çok alakası yok ya. babam 1.80 annem 1.60. ona rağmen abim 1.92, ablam 1.55, ben 1.68 😂

Benim annem 1.50 benim boyum 1.55 ama annem hep şunu der çocukken çok dalga geçiyorlardı şimdi ise herkes benim gibi olmak istiyor.. Ve gerçekten haklı annemi yolda görenler "ya sen ne zaman yaşlanacaksın" diyorlar, ya şimdi dezavantaj gibi gelen şeyler ileride avantaj olabilir. Ama 10. Sınıfa gidiyorsun belki biraz uzayabilirsin boy uzatma egzersizleri yap mesela hep sabah parmak ucuna bas ellerini kaldır 20 kere.. Ama bu kadar takilma güzelim inan gereksiz
Bana da herkes ileride yaşlanmayacaksın vs diyor ama bende öyle çok uzun olmak istemiyorum ki 155 - 157 olsam yeter bana umarım halam gibi sonradan boy atarımm 🥲

Benim de boyum ve kilom arası 13-14 hep. Düzenli spor yapıyorum ve görüntümden çok memnunum. Spora başlayabilirsin sen de 🌸

Canım benim bir arkadaşım da boyuna çok takmıştı ortaokul zamanlarında tabi bi 10,12 yılı var bu olayın ağırlık kaldırmak değilde onlar tam tersi etki eder kısa kalirsin diye düşünüyorum ama o 160 boyla barfix ve basketbol oynadı hep hoplayıp ziplamali sporlarla şuan 175 boyuna geldi ama en çok barfix bunu bir 3 beş sene durmadan yapıyordu evinde kapıya organize etmişti parkta okulda heryerde çekti ben çok faydalı olduğunu düşünüyorum araştır yinede hafifsin çok ta rahat yaparsın bence artı kilo almak içinde kalori hesabı yaparak artı kalori ile alabilirsin sağlıklısin sonuçta bir engelin yok

Aynı zamanda uyurken yastık kullanma yastiksiz uyumaya alıştır kendini onunda çok faydası olur bunları yaparken uzarsin zaten yaşın çok küçük en az bı beş yılın daha var gelişim için sigara kullanma kesinlikle yağlı hazır gıda tüketme bol protein sebze böylece 20 ye kadar gayette uzarsin ben çok gördüm çevremde sonradan uzayani yeterki iste

Aynı zamanda uyurken yastık kullanma yastiksiz uyumaya alıştır kendini onunda çok faydası olur bunları yaparken uzarsin zaten yaşın çok küçük en az bı beş yılın daha var gelişim için sigara kullanma kesinlikle yağlı hazır gıda tüketme bol protein sebze böylece 20 ye kadar gayette uzarsin ben çok gördüm çevremde sonradan uzayani yeterki iste
Barfiks çubuğumuz var bir süre evde kullanmıştım ama bıraktım. Yeniden başlarım tabiki. Onun dışında yastık meselesini ilk defa duydum nasıl bir etkisi oluyor?

Barfiks çubuğumuz var bir süre evde kullanmıştım ama bıraktım. Yeniden başlarım tabiki. Onun dışında yastık meselesini ilk defa duydum nasıl bir etkisi ol
Bence kullanmaya devam etmelisin barfix çok faydalı yastık konusuna gelince dediğim gibi bizde mesela bebeklerimizi bile özellikle 40 i çıkana kadar yastiksiz uyutmaya çalışırlar ve şehir efsanesi mi bilmiyorum ama benim kardeslerim arasında sadece birimiz uzun oda yastık kullanmayanimiz yada şöyle soyleyim kaliteli yastık elyaf vs degilde omuriliği destekleyecek yastıklar var onlarıda deneye bilirsin duruş önemli bide dik durmaya dikkat et bu yaşlarda özellikle kamburluk oluşuyor telefon bilgisayar tablette ders çalışırken duruş bozukluğu kamburluk oluşturur buda kısa gösterir yada daha ciddi sorunlar şunu da eklemek istiyorum canım yaşın bunlari dert etmek için çok küçük bende sen yaşlarda aynı boylardaydik uzadim yani takilma çok ama sana bu dediklerimi yapsaydım daha da uzardim büyük ihtimalle ☺️

X