Hayallerimi gerçekleştirme serüvenim

Cassandra Goth

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2022
15
17
Merhaba,

Dünyadaki vaktimin ve kabiliyetimin hakkını vererek, keyif alarak yaşamak istiyorum...

Benim için bu insanın kendi değerleriyle uyum içinde yaşaması anlamına geliyor.

Öncelikle değer verdiğim şeyleri buldum ve değiştirmem gereken şeyler kendiliğinden ortaya çıktı. Mesela güzelliğe değer verdiğim için bu konuda düşündükçe düzenli cilt bakımı yapmak, her zaman şık giyinmek gibi somut hedefler ortaya çıkıyor. Bunları imkanım olmasına rağmen yapmadığım zamanlarda değerlerime uygun yaşamıyor oluyorum ve hayat enerjim düşüyor...

Enerjimi yüksek tutmak ve hayatımın kontrolünü elime almak için planlı yaşamam gerekiyor. Defalarca buna niyet edip başlamama rağmen kalıcı hale getiremediğim için istediğim sonuçları alamadım. Genelde asgari miktarda ve yarım yamalak iş yaparak yaşıyorum ve çoğunlukla kendimi kötü hissediyorum.

Geçenlerde bu sitenin kişisel gelişim kısmını keşfettikten sonra heves ettim, her gün kendime hesap vereceğim bir yer olmasını istediğim için üyelik alıp bu konuyu açtım. Kendime ve okuyanlara faydası olursa ne mutlu 🤗

Sevgiler

2. Gün:
🕘Sabah rutinimi yaptım
🕐Buzdolabını temizledim
🕑Sarımsak soyup derin dondurucuya koydum
🕒Duş aldım
🕓Manikür ve pedikür yaptım
🕟Kaşlarımı düzelttim
🕕Yemek yaptım
🕐Yatmadan önce dişlerimi fırçaladım, el kremi sürdüm

İlk iki gün uykusuz ve yorgun olsam da elimden geleni yaptım. Bir şeyleri bitirme hissi çok güzel.

Önümüzdeki zamanlarda ev temizliği ve kişisel bakım rutinlerimi de bu başlığa yazacağım. Ben bu tarz şeyleri okumayı ve yazmayı çok seviyorum 😅

Sevgiler

3. Gün:
🕦Sabah rutinimi yaptim
🕐Haftalık plan yaptım
🕒Gardrobumu düzenledim
🕖Yemek yaptım
🕘Notlarımı düzenledim
🕙Oje sürdüm
🕚D vitamini içtim
🕚Duş aldım
🕦Gece rutinimi yaptım

🌄Sabah rutinimi yaptım