hayal gözlü'nün başarı öyküsü

hayal gxoxzlxux

yanlız mutlu kafası rahat
Kayıtlı Üye
13 Mart 2008
4.149
2
39
bende zamanında çok kilo verdim ve geri aldım hep ve artık önceleri olduğu kadar kolay kilo veremiyorum,bundan önce yaptığım sıkı diyette 30 kilo verdim ve ucunu bırakınca aman şundan şu kadar yesem ne olur bu kadar yesem ne olur diye diye 83 ten 108,5 ğa geldim ve kendime gelince diyete başladım şubat 15 te ve inan eskiye oranla çok zor gidiyor kilolar.şuan 91 kiloyum 17,5 kilo verdim ama dedim ya hiç bu kadar zorlanmadım ben hayatımda diyet yaparken.aklına beni getir yeme isteği olduğunda deki bi hayal gözlü vardı ben onun yaşadığı zorluğu yaşamayacağım,güzelim hayat boyu sürse bile azmet et,içindeki o azmi bırakma,kimsenin onu bırakmanı sağlamasına izin verme kendinin bile.inan bünye çok zorlanıyor kilo alıp verince ve direniyor,öpüldün tatlım sevgiler...
ben diyete ilk başaldığımda büsküvilerden falan kendimi alamıyordum sıkıyordum dişimi ara öğün vaktine kadar ara öğünde 2 tane büsküvi yiyordum,millet kola içerken ben maden suyu içtim,etraftakile kuru yemiş yerken ben başka şeylerle ilgilenmeye çalıştım,su içtim.çikolata yemek istediğimde tümünü yemedim yanımdakilere dağıttım veya gözümün görmeyeceği bi yere kaldırdım küçük bi parça yedim.şimdide alıştı bünyem frenleyebiliyorum(dün tatlı yiyemeim hayretim şaşırdı :roflol:) tabiki oluyor benimde abarttığım ama toparlanıyorsun geri 100 gr. versen daha çok azmediyorsun işte gidiyor diye.
3+3 beslenmeye başladım az ve sık yedim
kola,cips,tatlı,çikolata kovdum hayatımdan (gene yapabilsem ya) 6 aya yakın yemedim hiç,
az yedim ölçüleri küçülttüm,
1 saat egzersiz yaptım,
su içtim ben su içme özürlüyüm hiç aramam içmeye başladım 2 litre falan
ben şubat 15 te başladım ilk 3 ay 20 kilo falan verdim daha sonra 2 ay durdu şimdide yavaştan gr gr gidiyo keşke önce olduğu gibi gitse gerçi itiraf ediyorum bende ilk baştaki gibi dikkat etmiyorum ki..
olcak tatlım yılmak pes etmek yok,
biz değil kilolar pes etcek ve aman bıktım ya deyip gitcekler

kızlar ben diyet psikolojisine girdiğim an kim ne derse araştırır ve bazılarını denerim işe yarayanda olur yaramayanda ama bu çay kesinlikle yarıyor bunu biliyorum,nerden çıktı bu çay derseniz ender saraç,ibrahim saraçoğlu vs.ünlü diyetisyenler her tv ye çıktıklarında bi otun zayıflattığını söylüyorlar ya, benimde kafam bozuldu bigün zayıflamaya yarayan bütün bitkileri araştırdım buldum kattım karıştırdım ve kullanmaya başladım.

* mate (pahalı diye satılmıyor heryerde,bulamayınca içinde mate olan zayıflama çaylarından koyuyorum bi poşet)
* kekik
* funda
* biberiye
* zahter
* mısır püskülü
* yeşil çay
* kuru maydonoz sapı
* kiraz sapı
* sinameki

bunları çektim robottan bi kavanoza iki tatlı kaşığı atıyorum üzerine 1 lt kaynamış su koyup demlendiriyorum gün içinde aklıma estikçe içiyorum.ama unutmayın ben sıkı diyette yapıyorum tek başına hiç birşey zayıflatmıyor,sevgiler...
:emir_bebek:

Son düzenleyen: Moderatör:
peki ölçülerini ne kadar koyuyorsun onuda yazarsan denemeyi düşünüyorum

aktardan hepsinden 50 gr aldım ( yeşil çay ve mate hariç onları poşet çay koyuyorum)hepsini çektim robottan zaten kiraz sapları parçalanmıyor pek. kuru dursun nemlenmesin diye bi kavanoza koydum, çayı yapmadan bi karıştırıyorum ve 2 tatlı kaşığına ne gelirse onu demliyorum mate ve yeşil çayı ekleyip,umarım işinize yarar,sevgiler...

ben yurtdisinda yasadigim icin bunlarin hepsini bulamiyabilirim.yaptigin diyeti yazabilirmisin rica etsem,ayrica bizimle paylasdigin icin tesekkürler!!!!

ben yurtdisinda yasadigim icin bunlarin hepsini bulamiyabilirim.yaptigin diyeti yazabilirmisin rica etsem,ayrica bizimle paylasdigin icin tesekkürler!!!!

canım ben kiraz saplarını ve maydonoz sapını,mısır püskülünü,kekiği çoğu zaman kendim kurutuyorum.
yaptığım diyete gelince her gün 6 öğün yemeye çalışıyorum ama azar azar,
günde 1,5-2 lt su ve 1 lt yaptığım çaydan içiyorum,mümkün olduğunca akşam 19.00 dan sonra birşey yememeye çalışıyorum,canım çok tatlı isterse ara öğün saatine denk getirip 1-2 büsküvi yiyorum veya maden suyu içiyorum,ve kendime belli süre için sınır koyuyorum okadar kilo vermeden o yemek istediğim herneyse yemiyorum,umarım yardımcı olabilmişimdir,sormak istediğin olursa seve seve cevaplarım,sevgiler...

kızlar ben diyet psikolojisine girdiğim an kim ne derse araştırır ve bazılarını denerim işe yarayanda olur yaramayanda ama bu çay kesinlikle yarıyor bunu biliyorum,nerden çıktı bu çay derseniz ender saraç,ibrahim saraçoğlu vs.ünlü diyetisyenler her tv ye çıktıklarında bi otun zayıflattığını söylüyorlar ya, benimde kafam bozuldu bigün zayıflamaya yarayan bütün bitkileri araştırdım buldum kattım karıştırdım ve kullanmaya başladım.

* mate (pahalı diye satılmıyor heryerde,bulamayınca içinde mate olan zayıflama çaylarından koyuyorum bi poşet)
* kekik
* funda
* biberiye
* zahter
* mısır püskülü
* yeşil çay
* kuru maydonoz sapı
* kiraz sapı
* sinameki

bunları çektim robottan bi kavanoza iki tatlı kaşığı atıyorum üzerine 1 lt kaynamış su koyup demlendiriyorum gün içinde aklıma estikçe içiyorum.ama unutmayın ben sıkı diyette yapıyorum tek başına hiç birşey zayıflatmıyor,sevgiler...
:emir_bebek:

canım ya bunların hepsini tek seferde aktarda bulmak mümkünmü:SCADIARZU

Canımcım 2,5 ayda 17 kilo vermişsin mükemmel bir başarı bu ama bu kadar kısa sürede bu kadar çok kilo vermek sakıncalı değil mi? Ben haftada en fazla 1,5 kilo verilmeli diye biliyorum. Kiloların tekrar geri dönmesin ?

Canımcım 2,5 ayda 17 kilo vermişsin mükemmel bir başarı bu ama bu kadar kısa sürede bu kadar çok kilo vermek sakıncalı değil mi? Ben haftada en fazla 1,5 kilo verilmeli diye biliyorum. Kiloların tekrar geri dönmesin ?

tatlım ben bu kadar kiloyu sağlıksız bi şekilde vermedim,şükürler olsun sağlığım sıhatim yerinde.
ben diyeti aç kalarak yapmadım düzenli yiyerek ve yediklerime dikkat ederek yaptım,öğünlerimi yememgereken şeyleri gününe göre ayarladım,
sporda yaptım öle verdim,dediğim gibi çok şükür hiç bi problemim yok ayrıca hem moral olarak hem sağlık olarak daha iyiyim... Şeniz

cirolella canım bide demişsinki haftada 1,5 kilo evet bende bazen haftada 1,5 verdim bazen 2 kilo verdim,bazen 3 kilo bu bünye ile alakalı diye düşünüyorum,
2,5 ay önce verdiğim kilo 17 iken bugün tam 3 ay oldu ben 19 -19,5 gibi bi kilo verdim yani haftada 3 kilo verdiğim zamanda oldu ama durdu bi süre sonra şimdi hesaplarsan eğer 15 günde giden kilo 2 bilemedin 2,5 kilo yani tamamen bünyeden tatlım...

Hımmm iyi o zaman canımcım, ben de vermeye çalışıyorum ama hızlı verme fazlasıyla alırsın diyolar korkuyorum.

canım hızlı verip geri alırsın lafı doğru ama eksik bence,sebebini sorarsan eğer hızlı verilen kilo yemeden veriliyor ya genelde, yemeye başlayınca geri geliyor hemde fazlasıyla geliyor güzelim,bundan önceki diyetimi öle yaptım ben yemeden verdim kiloyu 30 kilo verdim ama geri döndüğüm yer aynı nokta hatta 1-2 kilo fazlasıyla döndü bana ve sonuç 108,5 idi.
ben şimdi bilinçsizce yemeden yapmıyorum diyetimi düzenli ve sağlıklı beslenmeye çaılışıyorum ve spor yapıyorum.
mesela bünyem alıştı bu düzene diye geçen hafta yedim hemde ne yedim miğdem yeme artık diye sancı yapana kadar yedim ve 1 gr almadım,tekrar bu hafta başı eski diyet yaptığım düzende yemeye başladım pazartesiden bugüne 1,5 - 2 kilo daha kovdum üzerimden,sevgiler...Şeniz

arkadaşlar selam ben yeni katıldım aranıza 92 kiloyum şu an.bir hafta oluyo diyete başladım daha tartılmadım inşallah veririm idealim 30 kilo vermeksizce verebilirmiyimbana yardımcı olun ve destekleyin ne olur

haklısın ablam o zaman yaptım gene niye yapamayım demi,
zaten bugünü milat sayıyorum abla 1 aydır gr veremedim 3+3 yaptım hatam nerde bilmiyorum,bi spor yapamıyorum onun dışında mümkün oldukça dikkat ediyorum...

X