İlköğretim Yorum ve Soruları hangi okul???

papatyass

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2009
220
4
arkadaşlar merhaba...
uzun zamandır uğrayamıyordum buralara:)) oğlum 2015-2016 yani seneye ilkokula başlayacak.bizi de aldı bir okul telaşı. herkes gibi bizde de kararsızlık hakim.özel okul düşünüyoruz ama karar vermek işkence gibi :))) maltepe civarındayız. TEKDEN, MARMARA KOLEJİ, GÜNHAN, ATACAN, YÖNDER, KIRAÇ seçenekler arasında. başka bildiğiniz okul varmı? olumlu ve olumsuz yönleri neler? fiyatları hakkında da bilgi verirseniz sevinirim. lütfen bilenler yardımcı olsun.en doğru ve tarafsız bilgiyi yaşayanlardan öğrenebiliriz. okulların siteleri allı pullu. görüşmeye gitseniz çocuğu hemen yazdırasınız geliyo :)))(bizim okul kötü diyecek halleri yok ya:)) size ihtiyacım vaaaaarrrrr

Sanirim pek bilgisi olan yok.neyse bu arada biz kararimizi verdik.Tekden koleji.umarim hayirlis olur.

Merhaba,
Hayırlı olsun yazınızı simdi gördüm.. Tekden kolejine vermişsiniz tercih sebebiniz öğrenmeme de sakınca var mı? Benim oglumda Günhanda anaokulundaydı gecen yıl bu sene gene verdim 2 sene aynı yas grubunu okuyacak ama acıkcası benımde kafamda baska sorular var ondan size sordum...

Gerci siz kayıt ettirmişsiniz ama ben size kısaca yorum yapayım.

2 sene kucuk seyler yonder okullarını denedım,, bir sene de gunhan ve bu sene de acıkcası tekrar anaokul olacagından dolayı pek arastırma yapmadan ve butceye uygunluktan dolayı Gunhana verdim.

Gunhan koleji aslında sonuc odaklı giden okullar arasında... Velinin beklentisine göre olumlu olumsuz yonler değişebilir.

Benim veli olarak beklentim acıkcası akademik başarı ama su da bir gercek ki vizyon sahibi okullar yani nedir derseniz yani çocuga kattığı ayrıcalıklardır.

Gunhan tamamıyle eski zamanların devlet okullarının ıyı öğrencilerin toplanmıs ve basarı saglansın diye sıkı tutulan sınıftakı basarısı gıbidir. devlet okullarının bir cıt ustudur.

Sosyal bir yanı yoktur. Bu kısmen onenmsiz olan veliler ıcınde teknolojiyi takip eden yapıda yoktur. Dil eğitimi ben Ustun Dokmen ile karşılasıtırısam programı ve cocuktakı gelişimi Yonder derim... Dil egitimde daha ileri buldum. Ama yonder de asla bu kadar odev ve test agırlık değildir. Daha dusunme tartısma daha relax ...Yani ben veli olarak da relax tarafta değilim belki biraz hırslı oluşumdan dolayıdır.

Anaokulunda veli öğrenci görüşmelerini 1 yıl boyunca benim takibimde oldu asla karşılıklı toplantı ya da birebir görüşmeler ya da portfolye calısmaları olmadı. Klasik anadolu tarzı folklor ve uzun calısmalarla musamereleri oldu ... Artık yenı egıtım sıstemınde bu tur calısmalar yok yanı ben bu tur seylere cok takılmıyorum onemlı olan benım ıcın cocugun topluluk ıcınde guvenlı olması ve bu ozguvenı hangı calısma olursa olsun kırılmasın.. yanı bu ozguvenı ınıfta ders arasında da yapmak kolaydır.
Brans ögretmenleri ile görüşme bir kere genel toplantıda tanısma saglandı ama o asla cocuk veli ve brans degerlendirmesi olmadı.

Aylık egitim bulteni kagıt uzerınde oyle gelmektedir. Yani dediğim gibi teknoloji takibi cocuklarla olmadı tamamen eski usul bir egitim tarzı acıkcası ben ozel okul deyınce farklılıklar ısterim I pad asla kullandırmadım ama dil egitimi lab alması ya da bilgisayarı kullanrak odev yapabilmedsi acıkcası ilkokul kısmında bunlar var mı cok emın degilim ama sanırım yok...
Kutuphane, labaratuvarın etkın kullanımı, ve ezbere degılde dusunerek tartısarak egıtım,MEB dediklerini yapacaklar ama tabıı kendi cizgilerinin olduğu bir okul isterim.

Bilemiyorum yani sıkı bir okul odev agırlıklı cocuklar yetıstırsin diye ilkokula verirmiyim yoksa iyi bir devlet iyi bir devlet okulunda sıkı iddalı bir öğretmen bulma yönündeyim..

Bakalım merak ettiğim Tekdeni seçmedeki neleri göz önüne aldınız.

İyi çalışmalar

Merhaba tekden kolejinde hala devam ediyor mu acaba eğitim durumunuz ? yada gönderen var mı başka ?

X