hamilelikte ne kadar cay icilebilir, bilgisi olan var mi?

eylulum127

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2007
72
0
Arkadaslar ben yurt disinda yasiyorum ve 8 haftalik kadar hamileyim su anda. burada bizimki gibi cay kulturu yok. gerci daha doktora da gidemedim (ancak 3. aya randevu verebildiler) sormak icin. Sorum su hamilelikte en fazla ne kadar caya izin var ? cay cok acik olsa sinirsiz icilebilir mi? belli bir miktardan fazla kafeinin zararli oldugunu biliyorum ama bu bizimki gibi olan cayla ne kadara tekabul ediyor onu bilmiyorum. internetteki bilgiler turlu turlu. sizin doktorlariniz bu hususta neler diyor, paylasabilirseniz cok memnun olurum.

ne kadar zararlı bilmiyorum internettende bulamamıştım ama ben 5 bardak falan içiyorum

Kolalı içecekler, çay, yeşil çay ve kahve kafein içerikleri nedeniyle günlük kullanımı maksimum iki birim (fincan veya bardak) ile sınırlanmalıdır.

Ayrıca çay gıdalardaki demirin emilimini engeller eğer kansızlık probleminiz varsa ve demir hapı kullanıyorsanız yemekler en az 2 saat sonra açık çay içilmelidir

derya baykalın programında canım normal cay için dktr hamileler istedikleri kadar içebilir açık olmak şartıyla dedini hatırlıyorum

valla zararını bilmiyorum ama ben hamileliğimde çokkk çay içtim ve halada içiyorum ama çok acık sekılde hamile değilken sevmezdim ama hamilelikten midir endir çok içiyorum çayı

dev061pb___.png

bende uc dort bardak ıcıyorum hamıleyım canım
kahvaltıda caysız yapamayanlardanım ...

ama acık olmak uzere kahveden uzak duruyorum

X