Gunduz uykulari aşırı kısaldı😔

dilarau

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Mart 2024
18
2
27
Bebeğim 5 aylık ve destekle uyuyan bir bebek.
Gündüz uykuları 40 dk yı falan geçmiyordu.
Yaklaşık 1 hafta 10 gündür 25. Dk da pat diye uyanıyor ve geri uykuya döndürmek çok zor oluyor. Birkaç defa desteksiz uyutabildim onlarda da ayni sonucu aldım . Saatlerce uyutmaya çalışmamın sonucu yine aynı oldu. Bunun sebebi ne olabilir acaba? Gün geçtikçe uzar derken daha da kisalmasi beni çok yordu çok.

Acı gerçek. Bebek büyüdükçe gündüz uykuları kısalıyor. Bir de diş dönemindeyse ağrıdan uykuyu sürdürmekte zorlanıyorlar

Yaklaşık 1 hafta 10 gündür 25. Dk da pat diye uyanıyor ve geri uykuya döndürmek çok zor oluyor. Birkaç defa desteksiz uyutabildim onlarda da ayni sonucu aldım . Saatlerce uyutmaya çalışmamın sonucu yine aynı oldu. Bunun sebebi ne olabilir acaba? Gün geçtikçe uzar derken daha da kisalmasi beni çok yordu çok.
20. Dk gidin yanına uyanmadan desteginizi verin. 1 saati doldurmadan gene uyanırsa uyumasada desteğe devam edin..saatlece uğraşmayın 1 saat dolunca çıkın. Zamanla uzar ama siz bir süre devam edin istikrarlı. Uyku aralıklarıda çok önemli 2-2,5 saatte bir uyutun. Ekran TV varmı bilmiyorum buda etkiler uykuyu sizin izlediklerinizde dahil.

20. Dk gidin yanına uyanmadan desteginizi verin. 1 saati doldurmadan gene uyanırsa uyumasada desteğe devam edin..saatlece uğraşmayın 1 saat dolunca çıkın. Zamanla uzar ama siz bir süre devam edin istikrarlı. Uyku aralıklarıda çok önemli 2-2,5 saatte bir uyutun. Ekran TV varmı bilmiyorum buda etkiler uykuyu sizin izlediklerinizde dahil.
Ben ayağımda uyutuyorum çok hafif sallayarak. Eĝer bu hafif sallamam devamlı olursa dursam bile ayağımda uykusunu sürdürüyor bırakınca uyanıyor 30 dk geçince.
Ben de korkuyorum sallamadan da ayağımda dura dura bu sefer normal yerde hiç uyumazsa diye.
Bir şey olmaz mı böyle uyuması için ayağımda tutmaya devam edeyim mi

Ben ayağımda uyutuyorum çok hafif sallayarak. Eĝer bu hafif sallamam devamlı olursa dursam bile ayağımda uykusunu sürdürüyor bırakınca uyanıyor 30 dk geçince.
Ben de korkuyorum sallamadan da ayağımda dura dura bu sefer normal yerde hiç uyumazsa diye.
Bir şey olmaz mı böyle uyuması için ayağımda tutmaya devam edeyim mi
Ben memede uyumazsa ayağımda sallayarak uyuttum bu zamana dek sıkıntı olmadı.. 2 yaşından sonra yanına yatarak uyumaya başladı ablaları . Buda öyle olur heralde. Ayağında uyuttugun yastıkdan ayağını çek öyle bırak gündüzleri . 20. Dk da git yastığı hafif salla mikirdaninca devam etsin uykusuna .
Ben böyle konuşuyorum fakat bir süre mukemmel uyuyan bebeğim bazen uyumuyor yani oluyor atak olur diş olur hastalık olur . Herzaman mükemmel değil yani. Ama genelde düzene uyuyor. İki gündür 21.00 de uyutmaya giriyorum 2 saat uğraşıyorum uyutmak için geceleri . Sık sık uyanıyor sabahda 6.30-7.00de kalkıyor geç uyumasına rağmen. Bende uykusuzum bu aralar.

Son düzenleme:
Nasıl uyutuyorsaniz aynen aynısını yapın uyanmadan yani. Uyku döngüleri vardır bizde uyaniriz fakat biz tekrar uyumasını biliyoruz. Bebekler destekle uyudugunda çoğunlukla sallanarak veya emerek yani aynı destegi ister uyuyabilmek için.

Nasıl uyutuyorsaniz aynen aynısını yapın uyanmadan yani. Uyku döngüleri vardır bizde uyaniriz fakat biz tekrar uyumasını biliyoruz. Bebekler destekle uyudugunda çoğunlukla sallanarak veya emerek yani aynı destegi ister uyuyabilmek için.
Ay evet sallanarak uyuyor ve uyandiginda tekrar alip salliyorum

uykudan 1 saat once disari cikarin, havalar da isindi zaten. en az 20 25 dakika disarda gezdirin, cok faydasi olur, bir de yerini degisrirbilirsiniz

X