Gömülü, çıkmaz denilen dişlerim çıkmış, ama çarpıklar. Bunları çektirmem gerekir mi?

Benim 20lik dişlerim için gömülü diş demişlerdi. Ama tüm 20lik dişlerim çıktılar, çıktıkları yere henüz tam oturmadıkları için diğer dişlere bir ikisi çarpıyor. Baya normal diş gibi çıktılar. Çok nadir ağrım oluyor.

Gitsem bunları çektirsem, ne kadar süre ağrısını çekerim? Günlük yaşantımı etkiler mi?

Birde bu dişler çıktığı için çekmesi daha mı zor olur?
Merhaba benimde vardı 2 tane sağ tarafda 20lik diş ben malesef çektirmek zorunda kaldım ikisi de gömülü ve çapraz duruyordu kemiğe çok yakınlardı baya derin kesiler oldu oldukça da büyüklerdi 4 e bölerek çıkardılar bu seni korkutma amaçlı değil bu benim tecrübem. Seninkiler çıkmış daha kolay olabilir çekme işlemi ben iki tane gömülü çektirdiğim için 10 gün kadar ağrı çektim doktorum çok yaşlıydı ve enstrümanları çok eskiydi. İyi bir yere gidersen en fazla bir kaç gün ağrıyla atlatırsın diye düşünüyorum ben zaten uyuşturuyolar bi saate yakın çok ağrı görmeyeceksin etkisi geçtikten sonra başlıyor o zılgıt 😂🤭 parol at ağzına gitsin bol bol buz tut bir beze sar 5 dakika da bir yanağına tut bol sıvı ve ağız gargarası ile iyi bakarsan hızlı atlatırsın istanbuldaysan Dr. İlker Arslan öneririm çok hijyenik ve az ağrı ile güzelce çektirirsin ✌️

X