Gebelikte ilk ay testleri, ultrasondan gebelik haftası belirleme

nurella06

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2024
13
8
27
Sat 29 Mart; uygulamaya göre 7 hafta 2 gün, doktora göre 6 hafta 2 günlük gebeyim. Arada oluşan bu 1 haftalık farkın bir önemi var mı? İlk sorum buydu. İkincisi ise; Dün ultrasonda bebeğin kalp atışını gördük. Doktor gebelik gayet sağlıklı ilerliyor dedi ve tam kan testleri istedi. Bu sabah 8 tüp kan, 2 kap idrar verdim. Bana çok fazla gibi geldi. İlk gebeliğim bilmiyorum, sizlerde de bu kadar çok kan alındı mı? Bu testler bana neyi gösterecek? Lütfen bilenler cevap versin, çok merak ediyorum.

Geç döllenme olduysa 1 hafta fark olmuş olabilir, benden de 6 tüp almışlardı diye hatırlıyorum birçok değere bakıldığı için normaldir heralde doktor ona göre istemiştir

bendende aynı şekilde oldu idrar ve kan için . geriden gelmesi de eğer doktor sorun yok demişse yoktur. geriden gelmesi sorun teşkil etseydi ve gelişimi geriden olsaydı sorun var bebekte derdi muhakkak . geç döllenme olmuştur. içini ferah tut. verilen tahlillerde çok çeşitli şeylere bakacaklar ona görede bir sorun varsa tedaviye başlayacak mesela kan pıhtılaşması varsa kan sulandırıcı verecek gibi gibi. bir sürü şey olabilir. ama mesela çok şükür benim hiçbir şeyim çıkmadı. daha sonradan bi test daha yaptılar onda mesela parazitlere karşı bağışıklığım olmadığı ortaya çıktı. sokak kedi köpeğinden uzak dur dedi. o kadar. bu testler hamileliğin ilk zamanları çok önemli .

Sat 29 Mart; uygulamaya göre 7 hafta 2 gün, doktora göre 6 hafta 2 günlük gebeyim. Arada oluşan bu 1 haftalık farkın bir önemi var mı? İlk sorum buydu. İkincisi ise; Dün ultrasonda bebeğin kalp atışını gördük. Doktor gebelik gayet sağlıklı ilerliyor dedi ve tam kan testleri istedi. Bu sabah 8 tüp kan, 2 kap idrar verdim. Bana çok fazla gibi geldi. İlk gebeliğim bilmiyorum, sizlerde de bu kadar çok kan alındı mı? Bu testler bana neyi gösterecek? Lütfen bilenler cevap versin, çok merak ediyorum.

Asla kötü niyetle söylemiyorum ama bunları doktora sormadınızmı? O daha iyi açıklama yapardı kan testlerinin vs ne için olduğunu veya hafta farkını.
En azından net ve doğru bilgi alırsınız.

X