Düğün Farklı şehirlerde düğün 😔

mavilisiyah

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2018
42
4
Nişanlımla aramızda 4 saat mesafe var, farkli şehirlerde yaşıyoruz. Düğün işi çok canımı sıkıyor ya, düşünüp duruyorum habire. Şimdi biz 2 düğün yaparız diye düşündük.
Bizim burdaki gündüzden düğün olarak başlar akşam kınaya döner, nişanlımın orda da gercek düğün olur.
Sizce mantikli mi? Ve iki düğün arasında gün olmasi gerekir mi? Öteki türlü 2 gün üst üste düğün cok mu yorar?
Ve nikah işi nasil olur? Hangi tarafta olmasi makul?
Aranizda bu durumda olan var mi? Tecrübeli olanlar fikirlerinizi paylaşın lütfen.

Kuzenim izmirde kina ve düğün ankarada sadece düğün yaptilar 1 hafta arayla ama. Nikahlarini aile arasinda önceden yapmislardi atama durumlari vardi diye. Ust uste yorucu olabilir. Arada zaman olmasi daha iyi gibi geliyor.

bizim tarafta nikah erkeğin olduğu yerde yapılır esasen. tabi önceden böyle çok zaman, mekan derdi olmazmış ama hala sürdürülmeye çalışılır bu adet.

2 gün üstüste bence çok yorucu olur.

Zaten kina kizin oldugu yerde yapilir dugunde erkegin bulundugu yerde
Yani hem senin hem onun bulundugunuz sehirde olmasi lazim
Farkli sehirde evlenen arkadaslarim genelde kinalarini burda yaptikdan sonra 2 gun arayla eslerinin memleketinde dugun yaptilar

Nikah olayina gelince en makulune siz karar verin sizin gitmenizmi rahat olucak onlarin gelmesimi ona gore anlasabilirsiniz diye dusunuyorum

Nikahı ayrı mı yapacaksınız yoksa düğüne mi gelicek memur? Kınayı sizin tarafınızda yaparsınız. Düğünü de orada. Canınızı sıkmayın böle seyler için yahu =) aynı durum bizde de var. Biz kınayı cuma aksamına nikahı pazara düğünü de Baska sehir oldugu için bi hafta sonraya koyduk.

siz kına yapın, erkeğin şehrinde de düğün yapın. iki düğün saçma geldi

Nişanlımla aramızda 4 saat mesafe var, farkli şehirlerde yaşıyoruz. Düğün işi çok canımı sıkıyor ya, düşünüp duruyorum habire. Şimdi biz 2 düğün yaparız diye düşündük.
Bizim burdaki gündüzden düğün olarak başlar akşam kınaya döner, nişanlımın orda da gercek düğün olur.
Sizce mantikli mi? Ve iki düğün arasında gün olmasi gerekir mi? Öteki türlü 2 gün üst üste düğün cok mu yorar?
Ve nikah işi nasil olur? Hangi tarafta olmasi makul?
Aranizda bu durumda olan var mi? Tecrübeli olanlar fikirlerinizi paylaşın lütfen.
aynı sorundan muzdaribim. en son çevredekilerin de fikrini alarak şuna vardık. kına ve düğünün ayrı ayrı yerlerde olduğunu belirticez başta davetiyede. kına kız tarafında yani bizde olucak. bindallımla çıkıp sona doğru gelinliğimi giymeyi düşünüyorum. sen de öyle yapabilirsin.

X