Farklı görüşten olan sevgilimle aile tanışması

fidanboylu

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2023
32
8
29
Arkadaşlar merhaba.

Yakın zamanda erkek arkadaşımın ailesi tanışmaya gelecek,1 buçuk yıldır birlikteyiz.
Babam başta karşı çıktı çünkü aile görüşlerimiz tamamen farklı.Mezhep durumları yani,annesi alkole vs çok karşı.Ama erkek arkadaşım hiç öyle değil.Ailesinin muhafazakar olmasını istemiyor bu yüzden görüşlerimiz ortak.

Annesi ve baba tarafı muhafazakar bir aile.Ama herkese saygı duyuluyor herkes istediği gibi yaşıyor.Kimsenin giyimine falan karışmazlar.
Benim ailem de muhafazakar olmasa da seküler de değil.
Ama erkek arkadaşım ile hiç görüş ayrılığı yaşamadık.

Herkes ilerde sorunlar olabileceğini anlaşamayacağımızı düşünüyor.Sizce nasıl olur ?

Arkadaşlar merhaba.

Yakın zamanda erkek arkadaşımın ailesi tanışmaya gelecek,1 buçuk yıldır birlikteyiz.
Babam başta karşı çıktı çünkü aile görüşlerimiz tamamen farklı.Mezhep durumları yani,annesi alkole vs çok karşı.Ama erkek arkadaşım hiç öyle değil.Ailesinin muhafazakar olmasını istemiyor bu yüzden görüşlerimiz ortak.

Annesi ve baba tarafı muhafazakar bir aile.Ama herkese saygı duyuluyor herkes istediği gibi yaşıyor.Kimsenin giyimine falan karışmazlar.

Herkes ilerde sorunlar olabileceğini anlaşamayacağımızı düşünüyor.Sizce nasıl olur ?
Eşimin ailesi de muhafazakar, ama eşim değil. Aile görüşlerimiz tamamen farklı. Eşimin ailesi alkol vs asla kullanmazlar, karşılar ama biz eşimle alkol kullanırız. Kv ya da kp giyimime kuşamıma laf etmez mesela, eşim de karışmaz. Bir tek babaanne vs az uzun giyinsene kızım falan demeye çalıştılar ben böyle seviyorum, sizi ilgilendirmez diye tıktım lafı ağızlarına. Hiç kimse laf edemedi bir daha :) Uzun oldu ama eşimle gayet iyi ve dengeli bi ilişkimiz oldu hep. 9 yıldır da beraberiz. Eğer sevgiliniz dengeyi sağlayabilecekse hayat güzel oluyor, ama sağlayamazsa da eninde sonunda ayrılık getirir. Umarım mutlu olursunuz♥

Eşimin ailesi de muhafazakar, ama eşim değil. Aile görüşlerimiz tamamen farklı. Eşimin ailesi alkol vs asla kullanmazlar, karşılar ama biz eşimle alkol kullanırız. Kv ya da kp giyimime kuşamıma laf etmez mesela, eşim de karışmaz. Bir tek babaanne vs az uzun giyinsene kızım falan demeye çalıştılar ben böyle seviyorum, sizi ilgilendirmez diye tıktım lafı ağızlarına. Hiç kimse laf edemedi bir daha :) Uzun oldu ama eşimle gayet iyi ve dengeli bi ilişkimiz oldu hep. 9 yıldır da beraberiz. Eğer sevgiliniz dengeyi sağlayabilecekse hayat güzel oluyor, ama sağlayamazsa da eninde sonunda ayrılık getirir. Umarım mutlu olursunuz♥
İlerisinden korkuyorum aslında.Bana bir şey diyemeseler bile çocuğum olduğunda ona karışmaya başlarlar mı ya da kendi tarzlarında yetiştirmeye çalışırlar mı diye endişeleniyorum.

İlerisinden korkuyorum aslında.Bana bir şey diyemeseler bile çocuğum olduğunda ona karışmaya başlarlar mı ya da kendi tarzlarında yetiştirmeye çalışırlar mı diye endişeleniyorum.
Şuan hamileyim. Nasip olursa 2 aya doğacak. Hamileliğimin başından beri herkes sınırını bildi. Olay biraz da sizde bitiyor. Kendi sınırlarınızı çok iyi belli etmelisiniz. Mesela eşimin ailesi, eşimin bütün kardeşlerini yatılı yurtlara veriyorlar, eşim gitmedi ama. Ben asla bunun böyle olmayacağını söyledim. Hassas konular olduğu için çok net yazamıyorum ama, benim ve babasının dışında çocuğumun yetiştirilme tarzına karışamaz. Dediğim gibi sevgiliniz size gerçekten eş olabilecekse eğer, evlilik güzel bir kurum oluyor :) Tabii şimdiden bunları açık açık konuşup kendi sınırınızı çekin.

Arkadaşlar merhaba.

Merhaba, çok benzer durumları yaşayıp sorguladım ben de sizin gibi. Fakat burda önemli olan iki tarafın da gelişmişlik düzeyleri. Bizim şansımız iki tarafın da insanı insan olduğu için sevmesi oldu. Düğünümüz alkollüydü ve kimse bu durumu yadırgamadı mesela. Bi tarafın kıldığı namaz da kimseyi ilgilendirmedi. Gayet de güzel anlaşırlar. Biz bi sorun yaşamadık hiç. Dediğim gibi mühim olan iki tarafın da önce birbirine saygı duyması. Dilerim gönlünüzce olur her şey

Arkadaşlar merhaba.

Kızılcık şerbeti izlemeni tavsiye ediyorum

Sizin deyimlerinize göre eşimle ben "muhafazakarım", ailelerimiz "seküler". Hiç sorun yaşamadık. Seçimlerimizde taviz vermediğimizi bildikleri için aileler gönülsüz de olsa bize uyum sağladılar.

Eşinin ailesi bir şey diyecek olsa senden önce kendi çocuklarına derlerdi. Herkesin aynı görüşte olduğu aileler var mı ki? Gereksiz bir düşünce bence

Arkadaşlar merhaba.

Bunlar bence sorun.Alkol giyim evleneceğin kişi ailesine söz geciremezse sıkıntı.Birde aileler ortak konuşacağı birşey olmaz.

X