Evlilik

20 yaşında evlenmiş bir adam böyle düşünecek ne düşünecek başka? Hayatı yaşayamadan gördüğüm ilk kızla evlendim kafası oluşacak belki de ilerde.
Erkekler ve kadınlar evlilik konusunda bu noktada ayrılıyor bence. Bizim gibi yuvamız olsun kafasında değiller, hayatımı yaşayayım sonra düzenli hayata geçerim kafasındalar. Bu yaptığım elbette genelleme ama kendi çevremden, arkadaşlarımın çevresinden, çevremden olmayan olayları görüp buradan pay içiyorum

Herkese merhaba ben 4.5 yıldır evliyim çok küçük yaşta evlendik ben 19 eşim 20 yaşındaydı evlenirken. Dün eşimle sohbet ederken konu konuyu açtı ve eşim soyle bisey dedi arkadaşım universtedeydi o olmadığı için sıkıldım ve boşluktan seninle evlendim dedi ben bunu duyunca şok oldun nasıl yani dedim sevmedin mi dedim oda ne alakası var seviyorum ama arkadaş çevrem olsaydı 30 a kadar evlenmezdim dedi sonra ben üzüldüm oda anlatmak istediğimi anlamiyorsun dedi ama bu cümle sevgililik de dahil benim 5.5 yılımı gözden geçirmeme sebep oldu şimdi ne yapacağımı veya ne düşüneceğimi bilmiyorum kafama takmalimiyim yoksa umursamadan üstünden geçmeliyim bilemiyorum siz olsanız ne yapardiniz
Bir işlenmemiş odun daha 😒
Siz de yapıştıracaktınız cevabı, aynen gözüm açılsa benim de farklı bir hayatım olurdu napalım nasip deyin :)
Çok erken evlenmişsiniz o ayrı konu ama 🤷🏻‍♀️
Ona ne oldu ise siz de aynı durumdasınız
Kafanız karışık ise bebek planı yapmayın

Herkese merhaba ben 4.5 yıldır evliyim çok küçük yaşta evlendik ben 19 eşim 20 yaşındaydı evlenirken. Dün eşimle sohbet ederken konu konuyu açtı ve eşim soyle bisey dedi arkadaşım universtedeydi o olmadığı için sıkıldım ve boşluktan seninle evlendim dedi ben bunu duyunca şok oldun nasıl yani dedim sevmedin mi dedim oda ne alakası var seviyorum ama arkadaş çevrem olsaydı 30 a kadar evlenmezdim dedi sonra ben üzüldüm oda anlatmak istediğimi anlamiyorsun dedi ama bu cümle sevgililik de dahil benim 5.5 yılımı gözden geçirmeme sebep oldu şimdi ne yapacağımı veya ne düşüneceğimi bilmiyorum kafama takmalimiyim yoksa umursamadan üstünden geçmeliyim bilemiyorum siz olsanız ne yapardiniz
Peki siz? Belki siz de benzer şeyler düşündümüz içte içe. Bana da söylediği patavatsızca ama samimi geldi. Evlilik çocuk.. büyük sorumluluklar. 30 dan sonra bile kaldıramayan erkekler var. Eşiniz arkadaşlarından falan gördüyse demiştir belki erken evlenmişim diye. Ha size söylemese olurdu tabi. Siz de demediniz mi okurdum,işimi elime alır, paramı yer evlenirdim bem de diye? İkiniz için de nir gerçek çok erken evlendiğiniz çünkü

Ben takardim

Söylediği şey fazlasiyla üzücü ama sırf erken yaşta evlendiniz diye burda size öfkelerini eşinize hak vererek kusuyorlar
Offf evet ya, tam olarak bu. Ben şahsen şu an 19’umda evlenmediğim için aşırı öfkelendim. O yaşta evlenip hemen arkasından çocuk yapsaydım şimdi boyum kadar çocuğum olurdu. Çekilin biraz da şu tarafa öfke kusayım.

Ya seviyordur ya da menfaat vardır ama 4.5 yıl mı sürer o menfaatte?
Erkekler çocuğum olsun , yemeğim yapılsın , ütülü giyineyim hesabıyla 30 sene bile evli kalırlar. 😱 Orada bahsettiğiniz menfaat seks ise zaten onu karşılamak zor değil. Ama çok üst düzey bir gelir sahibi değil ise yukarda bahsettiğim hizmetleri sürekli bulması çok zor.

Ben takardim

Söylediği şey fazlasiyla üzücü ama sırf erken yaşta evlendiniz diye burda size öfkelerini eşinize hak vererek kusuyorlar
Tam tersine eşi kötü bir şey söylemediği için - üslubu iyi olmasa da - konu sahibinin bunu kafasına takıp kendisini ve eşini üzmemesini söylüyorlar. Konu sahibine söylediği çok kötü, ben takardım vs. denilse bu defa da dolduruşa gelip hiç yoktan huzurunu, mutluluğunu bozacak.

Valla bence ekonomik anlamda gücünüz olsun bu bildiğin ilerisi için işaret açıkça söylemiş erken bir evlilik sorumluluk 4.5 yılda bunu diyen 10 cu yıl olunca ne der yada orada olurmu bazen Allah bizlere işte minik minik işaretler gönderir değerlendirmeyi bilene ben olumsuz bir insan değilim ama boşver geç diyecek kadar sonsuz güvenmiyorum kimseye .....guvenenlerin hali ortada ....Bence bu sözü kendi geleceğiniz için fırsata dönüştürün çalışın para biriktirin bir sekulde tüm hayatınızın merkezi eş olmasinki ilerde ne olur olmaz sağlam devam edebilin

Sevmemişse de en başından, sonra sizi göre göre alışmış sevmiş 😃

Bende evliliğimde böyle ayrıntılarda kalırdım şimdi anlıyorum elim boşmuş 🙂bir de toz pembe bi dünyadaymışım 🙆‍♀️
Bu arada dersinize saygı duyuyorum benimde huyumu suyuma aşık olunarak değilde karşısına gelen en güzel kız ben olduğum için evlenilmişim .

Neyse ki boşandık da sizin şu dert edindiğiniz tüm dertlerden kurtulup bdv ye dert cevaplıyorum 😁

X