Evliler cevaplasın lütfen

kayipgomlek

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2023
14
27
Eşimle dört yıldır evliyiz.öncesinde de iki yıl beraber yaşadık.ikimiz de farklı sektörlerde çalışıyoruz ama kazancımız yakın.beraber yaşarken de ortak masrafları hesaplayıp yarı yarıya ödedik.evlendikten sonra da ilk zamanlar böyle devam etti.sonrasında tatil masrafları ve buzdolabı gibi evin büyük eksiklerini taksit gerektiği için benim kredi kartımdan kullanmaya başladık(eşimin hiçbir zaman kredi kartı olmadı) masraflar ortak,tek başıma ödüyorum,artık maaşımı da geçmeye başladı ama eşim benden kirayı faturaların yarısını her ay hesaplayıp istemeye devam etti.sebebi de benim ondan üç beş bin fazla maaş almam.ben de cüzdanını,kartlarını evde hep ortada bırakan bir insanım(ki insanın kendi evinde bunu yapması gayet doğal) ama eşimin daha kartının şifresini bilmem.cüzdanına saygı duyarım izinsiz açmam bile.6-7 ay kadar önce eşim tekrar evin masraflarını isteyince ben de kart borcunun artık kiradan faturalardan üç misli fazla olduğunu,birkaç ay onun ödemesini söyledim.itiraz etmedi.zaten bu konularda mecbur kalmadıkça asla konuşmaz.şeffaf değil.benim kartım da sürekli ortada durduğu için markete diye gittiğinde alıp alıp kullandığını fark ettim.ben de bana sormadan kullanmamasını artık gelirimi giderimi hesap edemediğimi söyledim.çünkü borcum 10 bin sanıyosam bi bakıyorum 15 olmuş.hesabımda 5 bin var sanıyosam bi bakıyorum 500 kalmış gibi gibi.1 ay önce hesabımda sandığımdan çok az para kaldığını gördüm.hesap dökümüne bi bakıyım dedim bi gün önce ben sabah uyurken atmden para çekilmiş.gittim sordum o an kartım çekmedi senin kartın da bende kalmıştı o an ondan çektim dedi.ben de hayır sen ben uyurken cüzdanımdan gizlice almışsın planlı bu diyince kem küm etti.ben de daha önce çok uyardığım için çok büyük kavga ettik hatta bu düpedüz hırsızlık diye bile bağırdım.ben eşime güvendiğim için kartım ortada duruyo, ben sana saygı gösteriyorum sen göstermiyosun dedim.dokunmayacağına yeminler etti özür diledi konu kapandı.aradan bir ay geçti bugün alışverişteyken bi kredi kartıma bakıyım ne durumda dedim,fark ettim ki son günlerde hep benim kredi kartımdan harcamış hem de maaşı yattıktan üç gün sonradan itibaren.harcadığı şeyler de market,eve sipariş ettiği yemek vs.Tekrar aradım,sen benden izinsiz ve habersiz yine kartımı mı kullandın dedim.evet dedi.şimdi söyleyin ben ne yapayım?ve bu adam aldığı maaşı napıyo?karı kız kumar uyuşturucu gibi seçeneklerden %100 eminim olmadığına.özellikle evli olup eşim dediğim insanla böyle konularda kavga etmek gücüme gidiyo.ama zaten şuana kadar parayı önemsemediğim için üstünde durmadım.bir erkek hırsız lafına rağmen nasıl aynı hatayı tekrarlar aklım almıyo evli çalışan hemcinslerimin yorumlarına ve tavsiyelerine ihtiyacım var.

Konu sahibi. Ne yaptınız. Eşinizin hesaplarına bakabildiniz mi?
Baktım,benden gizli evlenme arefesinde olan arkadaşına borç vermiş,kendi gözümle de gördüm.benden saklamasının sebebi de izin vermeyeceğimi kavga edeceğimizi düşünmesiymiş.zaten evlenince borcunu takılarla hemen ödeyecekmiş.paranın nereye uçtuğunu anladım altından kumar bitcoin vs çıkmaması beni sevindirdi tabi ama yine de bişeyler saklamak konusunda güvenim çok zedelendi.umarım bunları aşabiliriz ne diyeceğimi bilemiyorum artık.

Baktım,benden gizli evlenme arefesinde olan arkadaşına borç vermiş,kendi gözümle de gördüm.benden saklamasının sebebi de izin vermeyeceğimi kavga edeceğimizi düşünmesiymiş.zaten evlenince borcunu takılarla hemen ödeyecekmiş.paranın nereye uçtuğunu anladım altından kumar bitcoin vs çıkmaması beni sevindirdi tabi ama yine de bişeyler saklamak konusunda güvenim çok zedelendi.umarım bunları aşabiliriz ne diyeceğimi bilemiyorum artık.
İnşallah bu sondur.
Bir daha izinsiz yapmaz.

İnşallah bu sondur.
Bir daha izinsiz yapmaz.
Güven zor inşa edilir kolay yıkılır.bundan sonra yapması ya da yapmaması benim için fark etmez.ben sadece başımız kumarla mı dertte onu öğrendiğim için rahatladım.onun dışında eşim ne sebeple yapmış olursa olsun benim özel eşyama benden izinsiz dokunabilme cürretini göstermiş bir adam gözümde.bunun bi bedeli karşılığı elbette var.bi kere kalbim kırıldı.allah herkesin karşısına iyi insanlar çıkarsın ve kimsenin gözünü kör etmesin.

Güven zor inşa edilir kolay yıkılır.bundan sonra yapması ya da yapmaması benim için fark etmez.ben sadece başımız kumarla mı dertte onu öğrendiğim için rahatladım.onun dışında eşim ne sebeple yapmış olursa olsun benim özel eşyama benden izinsiz dokunabilme cürretini göstermiş bir adam gözümde.bunun bi bedeli karşılığı elbette var.bi kere kalbim kırıldı.allah herkesin karşısına iyi insanlar çıkarsın ve kimsenin gözünü kör etmesin.
Bence bu temelden yetiştirilmeyle alakalı ben evlenmeden önce de bizim evde paralar ortada dururdu kimse dokunmazdı ihtiyacı olan paranın sahibine sorar alırdı evlendikten sonra da eşimle cüzdanlar kartlarımız hep ortada durur birbirimizinkilere dokunmayız ekstrem bir durum olmadığı sürece yeri geliyor ben ona para veriyorum yeri geliyor o bana veriyor ama herşey söylenerek yapılması lazım eşiniz bende temelde yetiştirilirken eksik kalmış yoksa yapamazdı böyle birşey zaten siz göreceksiniz harcamaları bune cesarettir inşallah bir daha yapmaz siz bence kart şifrelerini herşeyi değiştirin ihtiyacı olduğunda istemeyi Rica etmeyi öğrenir bu şekilde ayıp bir şey değil ki evlilikte sen ben yoktur ortak yaşam sonuçta

Gozunuzle ne gordunuz. Yazdıgı mesajları okumus ısenız sayet onu bılınçlı kurmaca hazırlayıp gondermış olabılırkı bagımlılar boyle numaraları cok yapar. Kurmaca onların profosyonellık alanıdır. Karısıdakı kısı ıle konusup olayı teyıtledı ısenız o baska. Ama teyıt yoksa yalan vardır.

Baktiginiz şey sizin bu tartışmayı yapmadığınız dönemlerde olan, ibanina para gönderme meselesi mi?
Eğer oyleyse doğrudur ama sözel beyansa , elden verdim diyorsa vs inanmayın.
Ayrıca parayı vermis, sizin sırtımızdan geçiniyor. Tamam.
Peki para geri yattığı zaman 'hayatim bu ay senin kartından cok aldım, bunu iade edeyim' diyecek miydi? Yoksa böcek gibi tirtiklaya tirtiklaya sizden geçinip ,ay sonunu bir şekilde getirip arkadaşından aldigi parayı kendi heybesine mi atacaktı?
Tam bir 'sinek küçük ama mide bulandırır' olayı :KK43:
Bekleyin bakalım, düğünden sonra da gelen paranin yarısını talep edin. Eğer varsa öyle bir para versin madem

Borçlarınızı yapılandırarak kredi kartınızı kapatın. Maaş kartınızı da mobil uygulama üzerinden sürekli 24er saatliğine durdurun. (Panik yok/geçici kart kapatma sekmesinden)

X