Estetik operasyonlarının kötü sonuçları

Loiseauxrouge

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2007
3.528
893
Arkadaşlar , estetik operasyon yaptırp da bu operasyonda hayal kırıklığına uğrayan veya yaptırdığı işlem sonrası kötü komplikasyon yaşayan arkadaşlarımız var mı ?Hep operasyonların güzel yönünü paylaştık , ben istedim ki bu operasyonların olası sonuçları hakkında bilgilenelim . Bu sadece ameliyat olmayabilir ,tüm estetik işlemler için soruyorum .Bu linke bakan arkadaşlar estetik operasyonların olumsuz etkilerini de görsünler istiyorum süprizzzzza.s..Sevgiler .....

Ben liposakşınla ilgili birşey yazmak istiyorum .Bu operasyonda vücuttan sadece yağ gitmiyor , inanılmaz bir kan kaybı oluyor .Vücut hatlarınız biraz daha iyileşiyor ve siz buna odaklandığınız için yüzünüzün neler kaybettiğini pek anlamıyorsunuz .Yaşınız otuzlu yaşların başındaysa , bir kaç ay sonra yüzünüze baktığınızda anlıyamadığınız yorgun bir ifade geliyor .Hele bu tip operasyonlara karın germe gibi ağır bir ameliyat eklenirse , bir süre sonra yüzünüzdeki görünüm sizi çok üzebilir .Dediğim gibi bu hemen anlaşılmıyor , belli bir süre sonra fark ediliyor .Aynaya baktığınızda o güzel yüzünüzün neden eskisi gibi olmadığını düşünüyorsunuz.Sonra bir bakıyorsunuz birkaç ay içinde göz altlarınız eskisi gibi diri değil , yüz hatlarınız belirginleşmiş .Ben bu operasyondan nefret ediyorum .Eğer çok mecbur değilseniz asla yaptırmayın derim .Yapan doktorlara bu denilenler saçma gelebilir ,ama bu operasyon yapılan yerler dışında cildinizin diriliğini ve gençliğini alıp götüren bir ameliyat .Ayrıca son derece riskli , hele lokal anestezi ile yapılıyorsa .Bu sonuçları ablamda gördüm , birebir yaşadım .Yıllar önce yaptırmıştı , gencecik bir yüzü vardı , 1 sene içinde inanılmaz bir çöküş yaşadı , yüzünü düzelttirmek için birşeyler yaptırmak zorunda kaldı . Liposakşın yaptırmasaydı ne yüzü bozulacaktı ne de başka şeyler yaptırmak zorunda kalacaktı .Sanatçılar bunu hep yaptırıyor neden yüzlerine birşey olmuyor diye düşünebilirsiniz ama onlar bu operasyonla birliklte yüzlerine yağ enjeksiyonu vb ....gibi birsürü şey yaptırıyorlar .Biz sadece ekrandaki yüzlerini görüyoruz .

rosenoire,yazdıklarını okuyunca içime bir korku düştü.cuma günü bende liposuction yaptıracağım.umarım bu söylediklerin tesadüften ibarettir...:bbo:

rosenoire,yazdıklarını okuyunca içime bir korku düştü.cuma günü bende liposuction yaptıracağım.umarım bu söylediklerin tesadüften ibarettir...:bbo:

Canım benim yazdıklarımdan etkilenmeni istemem.Eğer çok rahatsızsan tabiki yaptır .Ama ben bu olayı yıllar önce yaşadım .Hatta estetik operasyonlara çok sıcak bakmama rağmen bu liposakşın olayı bende hep bir nefret uyandırıyor .Hafif lokal fazlalıklarda vücut konturünde güzel bir değişim sağlıyor .Ama dediğim gibi yüz çöküyor .Yüzün çökmesine sebep belki kaybedilen kan diye düşünüyorum .Sonradan kendiliğinden de düzelmiyor .Ama siteye baktığımda yaptırıp çok memnun olan arkadaşlar var .Ben sadece paylaşmak istedim .Şeniz

Iki kez burun ameliyat oldum...birincisinin sonucu resmen berbatin berbatiydi...ikincisi eh iste diyebilirim sadece...ikiside Almanyada yapildi ve Alman doktorlarinin Estetik burun hakkinda fazlasiyla haberleri yok denilecek kadar az...Astronomik ücretler isterler ama sonuca bakildinda malesef hak edilmedigini düsünüorum...
Bu kez Türkiyede ameliyat olmak istiyorum ve umarim sonuncu olur...:)

Iki kez burun ameliyat oldum...birincisinin sonucu resmen berbatin berbatiydi...ikincisi eh iste diyebilirim sadece...ikiside Almanyada yapildi ve Alman doktorlarinin Estetik burun hakkinda fazlasiyla haberleri yok denilecek kadar az...Astronomik ücretler isterler ama sonuca bakildinda malesef hak edilmedigini düsünüorum...
Bu kez Türkiyede ameliyat olmak istiyorum ve umarim sonuncu olur...:)

canm aynen benim düsüncelerimi yazmissin. Gerci ben estetik amelyiat tecrübesi edinmedim ama sunu bilyiorum: Avrupali doktorlar iyi deil ve hele burun operasyonlarinda bizim "osmanli burun yapisi" ni ameliyat etmekte zorlandiklari icin bizim icin memnun kalmayacagimiz sonuclar cikarmis genelde. Ben de bu yüzden burun amelyatimi türkyiede yaptrtmak istiyorum. Burada septumu bile düzelttirmedim cünkü doktorlarin cok kötü yaptigini bilyiorum ve hemde pahaliya.hem pahali hemde kötü sonuclar cikaran kasap gibi doktorlar. Türkyiedeki doktor tam istedigin gibi bir burun yapar...

bende burun kemigi egriligide vardi ve inan iki ameliyattan sonra hala egri ve nefes almakta fazlasiyla sorun yasiyorum...iki ameliyat verdigim parayla ben trde tüm vucudumu ameliyat ettirirdim...:p
Sunuda söylemek istiyorum malesef Almanlar Türk doktorlarina pek güvenmiyor onlarin iyi is yaptiklarina inanmiyor...oysa doktorlarin egitimlerine baktigimizda türk doktorlari bin kat daha iyi egitim almislar...

onlar inanmasin zaten sonuc ortada. Netten alman doktorlarin yaptigi burn ameliyatlarina bir baksin herkez birde türklerin yaptigina:)) hem bu almanlar warya estetik icin cekoslowakya, polonya ya gidiyor bilyiormusun? kendi doktorlarina güvenmyiorlar yani.

bende burun kemigi egriligide vardi ve inan iki ameliyattan sonra hala egri ve nefes almakta fazlasiyla sorun yasiyorum...iki ameliyat verdigim parayla ben trde tüm vucudumu ameliyat ettirirdim...:p
Sunuda söylemek istiyorum malesef Almanlar Türk doktorlarina pek güvenmiyor onlarin iyi is yaptiklarina inanmiyor...oysa doktorlarin egitimlerine baktigimizda türk doktorlari bin kat daha iyi egitim almislar...

bunun sebebi gayet açık:)) aslında alınan eğitimle çok da fazla ilgisi yok. Estetik operasyonların iyi veya kötü olmasını yapılan pratikler belirliyor. Düşünsenize avrupa memleketlerindeki çoğu insanın hiç bir estetik kusuru yok. Çoğunun rinoplastiye bile ihtiyaçları yok(burun estetiği) o yüzden yabancı doktorların pratiği çok az,,,daha çok estetik amaçlı olmaktan ziyade fonksiyonel bozuklukları nasıl düzeltiriz mentalitesiyle pratiklerini geliştiriyolarlar......oysaki Türkiye'de hem fonksiyonel hemde görsel sorunlar çok ön planda,,,o yüzden türk operatörlerin pratik yapabilme şansları nispeten niteliksel ve niceliksel açıdan avrupanın kat kat üzerinde,,,,,orda bir doktor atıyorum yılda 100 operasyon yapıyorsa,türk doktor bunu 2'ye katlıyor nerdeyse,,ne kadar çok prtaik,o kadar çok istenilen sonuca yatkınlık......yoksa alınan eğitime bakılırsa,avrupa ile kıyaslanmaz bile türklerin eğitimi,,,,bir de çok takdiredilesi durum,bizmkiler yurtdışındaki yeni cerrahi yöntemleri,kimyasal maddeleri vs.....çok yakından takipediyolar,seminerlere konferanslara katılıyorlar, tecrübelerini paylaşıyorlar,,,,,diğer ülkelrde bu hassasiyet çok yok,,,,

aslında bana kalırsa avrupalı doktorların pratiklerinin az olma sebebi avrupalıların kusursuzluğu falan değil, kusurlarını Türkler kadaR kafalarına takmamaları. Ayrıca paraları da daha kıymetli, bu tip operasyonları boşuna para harcamak olarak görüyor bir çoğu. Aynı zamanda operasyonların Avrupa'da çok pahalı olmasının da büyük etkisi var, benim estetik cerrahım Serhat bey çok sayıda avrupalı hastasının da olduğunu söylemişti, zaten muaynehanede kendim de gözlerime gördüm. Estetik operasyon için Türkiyey'yi tercih ediyorlar. en basitinden Fransızları ele alalım, çoğunun burnu hemerli ve çene yapıları çok karakteristik.Yani estetik kusursuz oldukları doğru değil bence.

Ben liposakşınla ilgili birşey yazmak istiyorum .Bu operasyonda vücuttan sadece yağ gitmiyor , inanılmaz bir kan kaybı oluyor .Vücut hatlarınız biraz daha iyileşiyor ve siz buna odaklandığınız için yüzünüzün neler kaybettiğini pek anlamıyorsunuz .Yaşınız otuzlu yaşların başındaysa , bir kaç ay sonra yüzünüze baktığınızda anlıyamadığınız yorgun bir ifade geliyor .Hele bu tip operasyonlara karın germe gibi ağır bir ameliyat eklenirse , bir süre sonra yüzünüzdeki görünüm sizi çok üzebilir .Dediğim gibi bu hemen anlaşılmıyor , belli bir süre sonra fark ediliyor .Aynaya baktığınızda o güzel yüzünüzün neden eskisi gibi olmadığını düşünüyorsunuz.Sonra bir bakıyorsunuz birkaç ay içinde göz altlarınız eskisi gibi diri değil , yüz hatlarınız belirginleşmiş .Ben bu operasyondan nefret ediyorum .Eğer çok mecbur değilseniz asla yaptırmayın derim .Yapan doktorlara bu denilenler saçma gelebilir ,ama bu operasyon yapılan yerler dışında cildinizin diriliğini ve gençliğini alıp götüren bir ameliyat .Ayrıca son derece riskli , hele lokal anestezi ile yapılıyorsa .Bu sonuçları ablamda gördüm , birebir yaşadım .Yıllar önce yaptırmıştı , gencecik bir yüzü vardı , 1 sene içinde inanılmaz bir çöküş yaşadı , yüzünü düzelttirmek için birşeyler yaptırmak zorunda kaldı . Liposakşın yaptırmasaydı ne yüzü bozulacaktı ne de başka şeyler yaptırmak zorunda kalacaktı .Sanatçılar bunu hep yaptırıyor neden yüzlerine birşey olmuyor diye düşünebilirsiniz ama onlar bu operasyonla birliklte yüzlerine yağ enjeksiyonu vb ....gibi birsürü şey yaptırıyorlar .Biz sadece ekrandaki yüzlerini görüyoruz .

Rosenoire,

Kesinlikle sana katılıyorum liposuction konusunda. Ben de yaptırmıştım
liposuction ve inan yüzüm değişti.çöktü sanki zayıfladı..Ben açıkçası sebep olarak liposuction aklıma gelmemişt. Bi de nasıl etkileyebilir ki tam anlam vereniyorum.. Ama şimdi düşündüğümde evet kesinlikle..o dönemden sonra yüz kemiklerim çıktı yaaa..Bunun mantığı ne olabilir acaba?

Ayy liposuction hakkında bize verdiğiniz bilgilerden dolayı çok teşekkür ederm arkadaşlar. Bende düşünüyordum aartık düşünmüyorum

Bende almanyada ameliyat oldum burnumdan...nefes problemim vardi...hic düzelmedi ve üstelik burnumun seklinin icinede ettiler...keske olmasaydim diyorum bagzen ama simdi arastiriyorum gine olmam gerekiyor heralde cünkü bagzen aynaya baktigim zaman rahatsiz oluyorum....demek istedigim burdaki arkadaslar dogru söylüyor sakin ve ama sakin almanyada ameliyat olmayin...haklari olmayan parayi istiyorlar...benim ve burda yazan arkadaslar gibi bosuna aci cekmeyin diye yaziyorum bunlari...

Arkadaşım dediğine ameliyat sonrası için katılıyorum ama yüzde çekilen bir yağ ve işlem yok bence vitaminsiz ve bakımsız kalmış yakınınızın vucudu sanırım . bende çok işlem geçirdim ama söylediğiniz şey asla olmadı paylaşımınız için çok teşekkür ederim

sevgi ile kalın

bence yüzde oluşan çökme zayıflık..sıkıntılı zamanda oluşmutur.ve tekrar kılo alırımkorkusuyla düzensiz beslenılmıştır..yada yanlış rejımler uygulanmıştır..kansızlık söz konusu olsa başka belırtıler gösterır ve çözümüde vardır..

güzel bir topic olmuş...

genel olarak düşüncemi söyleyeyim. dudak silikonları çok kötü görünüyor.

zorunlu burun estetiği yaptıran bir arkadaşım vardı. zamanla burun kemiği çökmüştü. özellikle yandan kötü görünüyordu. tekrar ameliyat olmayı düşünüyordu.

X