Estetik - Karın germe estetik ameliyatı (Abdominoplasty, Tummytuck)

Merhaba kızlar, ben de başka sorunlar çıktı bayramdan 2 gün sonra aşırı bi mide bulantısı öğürme kusma falan derken geceli gündüzlü acillerde derman ararken en sonunda safra kesemde taş olduğu ve ameliyat olmam gerektiği söylendi . 4 gün hastanede tedavi olduktan sonra çıktım ve şu an ilaç tedavisi görüyorum ve 15 mayıstan sonra ameliyat günü verecekler. Eylül ayında karın germe olamadım enfeksiyon yüksekliği yüzünden o dur bu dur hep yüksekti ve hep ertelendi ameliyatım demek ki bu safra kesesi yüzündenmiş. Doktora sordum ben bu ameliyatı olsaydım şimdi de safra kesesi ameliyatında bana ne gibi sıkıntı olurdu dediğim de bu ameliyatta göbek deliğinden karın çevresinden 4 kesi yaparak kapalı ameliyat oluyor ve karın ameliyatlı olsaydın sen de biz de saffa kesesi ameliyatında sıkıntı yaşayabilirdik dedi. Demek istediğim her şerde bi hayır varmış benim de karın ameliyatım sürekli ertelendi Allah beni korumuş diyorum ve bu safra kesesi rahatsızlığımda 9 kilo verdim karnım da bayağı bi indi artık kıyafetlerim daha rahat oluyor ben vaz geçtim karın ameliyatından zaten safra kesesi ameliyatından sonra da olamam bütün arkadaşlara geçmiş olsun diyorum ve eğer bir şey olmuyorsa vardır bir hayır diyorum herkese sağlıklı günler diliyorum 🤲😍
Çok geçmiş olsun , gerçekten bir hayır vardır. Sağlıklı günler diliyorum 🤗

Canım 10-12. Günler de artık açılacaksın. Çok az kalmış. Ama sürekli yürümen lazım. Her saat başı 10-15 dk mutlaka turla. Ödem için bol su. Ben maalesef 20. Günden sonra suyu çok azalttım karnımda katlanma oldu. Şimdi diyet yapıyorum. Bakalım ne olacak sonuç.
Ah bir yürüyebilsem.bel fıtığı var belime nasıl bir yük biniyor.cok eğik yürütmek istiyor doktorum bende o kadar egilemiyorum.2 hafta eğik durucam sonrasinada bakicak.brolemein başladım 2 gündür birde buz yapıyorum karnıma.su icisimde fena degil.hissizlikte var insallah sonu iyi olur. Nasıl bir katlanma oldu ödemden mi?

Ah bir yürüyebilsem.bel fıtığı var belime nasıl bir yük biniyor.cok eğik yürütmek istiyor doktorum bende o kadar egilemiyorum.2 hafta eğik durucam sonrasinada bakicak.brolemein başladım 2 gündür birde buz yapıyorum karnıma.su icisimde fena degil.hissizlikte var insallah sonu iyi olur. Nasıl bir katlanma oldu ödemden mi?

Valla bilemiyorum ödemden mi değil mi. Doktorum ödemden dedi, diyet yap dedi.1 haftadır dikkat ediyorum. Su an ameliyata girdiğim kilodayım. Baya katlanma var , ayakta sorun yok ama oturunca mide kısmı ve dikiş yerinde katlanma var. Fotoğraf ekliyorum.

Eklentiler

• IMG_2723.jpeg
    IMG_2723.jpeg
    82,1 KB · Görüntüleme: 8
Valla bilemiyorum ödemden mi değil mi. Doktorum ödemden dedi, diyet yap dedi.1 haftadır dikkat ediyorum. Su an ameliyata girdiğim kilodayım. Baya katlanma var , ayakta sorun yok ama oturunca mide kısmı ve dikiş yerinde katlanma var. Fotoğraf ekliyorum.
Altı tam kestiremedim ama üst migde ödem gibi duruyor.benimde ayni bu sekil alt ve üst kısım olarak ikiye bölünmüş gibi.mesela alt kısım sert mi? dokundugumda lık lık edişini hissediyorum ben içimde onunla karşılaştırabilirsin.birde ameliyatdan çıktığında böylemiydin mesela ordan yola çıkabilirsin.eski halini bilmiyorum ama böylede çok hoşsun 🥰

X