Esit agirliktan sinava girecegim Allahin izniyle.Bölüm belirlemek istiyorum ama cok kararsizizim.Sizce hangi bolum daha mantikli ilk 50 bin icin?

falwlessone1

Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2023
847
113
Hukuk bence bana göre değil sıkar beni çok.
Psikoloji çok soyut bir bolum.
İşletme benim hedefim ilk 50 bin iş bulabilir miyim diye endişeliyim.Maas beklentim asgari ücret neyse onun en az 2 katı çünkü.
Yönetim Bilişim Sistemleri olabilir ama bilgisayara ilgisizim bence ama kodlama eğlenceli olabilir.

Başka önerebileceğiniz bir bölüm var mı sayisalda da olabilir?
Benim istediğim şey okuduğum bölümü biraz olsun sevmek yani işimde yükselecek kadar ve iyi bir maaşla çalışmak.

uskudar pskoloji diyodun noldu vaz mi gectin? Siyaset / uluslararasi yada isletme ekonomi/ ticaret tarzi bolumler de var eada

hukuk psikoloji gibi herkesi aynı şeye yönlendirenler gibi düşünmüyorum ben, Artık devir teknoloji devri kuzum,üniversite son senemdeyim ve hemen hemen her bölümden okuyan, mezun arkadaşlarım var. ben dahil hepimizin ortak fikri öyle ana ve çok mezunu olan bölümler değil de yönetim bilişim sistemleri, e ticaret gibi bir bölüm okuman. Çünkü mesela yönetim bilişim için örnek vermek gerekirse artık 3. sınıfa geldiğinde genel olarak neyde iyi olduğunu kavramış ve ağırlık vermeye başlamış oluyosun. 4. sınıfa geldiğinde de artık freelance işler almaya başlıyor oluyorsun. sana tavsiyem; ilk önce parayı değil, sevdiğin alanı düşünmen çünkü seviyorsan zaten iyi olursun. Ama illa parası da iyi olsun, mezun olana kadar da düşünüp karar veriyim sektörüme, uzmanlığıma diyorsan yönetim bilişim sistemleri bölümünü bir opsiyon olarak düşünebilirsin

Valla bölümleri cok bilmiyorum ama bilgisayarla teknoloji ile ilgili bişeyler yazabiliyorsan yaz gerisi fasa fiso herkes hukuk psikoloji işletme mezunu.

Sevdiğiniz mesleğe karar verin ve onun için çaba gösterin eğer öyle yaparsanız alanınızda başarılı olup yüksek maaş alabilirsiniz

X